Metro - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Metro rock-pop / Jičín

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

:...: METRO :...:

-----

Od jara 2006 do léta roku 2011 hrající jičínské rockové trio balancující na pomezí kytarového rocku, popu, funky a crossoveru se špetkou grunge a českými texty.

-----

Všechny tři desky jsou volně ke stažení, stačí kliknout na přebal a "sosat!  Přejeme krásný a ničím nerušený poslech.

-----

 KRÁSY SVĚTA (2006)

-----

-----

JINÉ SVĚTY (2009)

-----

-----

SOUZNĚNÍ (2010)

-----

Bio a historie

Sdružení hudebních vyvrhelů a povalečů s originálním a jedinečným názvem METRO se dalo dohromady v období kolem května roku 2006. Vše se událo nenadálým spojením tří muzikantů do té působících v různých "jičínsko-kasárenských" uskupeních...je to tak zamotané, že se vám to pokusíme vysvětlit pomocí grafů, tabulek a animací...bohužel jsme ztratili pravítko, tak si budeme muset vystačit s pouhým a strohým popisem, pojďme na to - zatímco Roman do té doby hrál na bicí nástoje v kapelách Ribofish a Projekt, Pepa měl za sebou působení v grungeové kultovní formaci Sullen a bandě afektovaných hovad s názvem Satira Regula, kde právě v květnu onoho osudného roku ukončil svou činnost...skoro až záhadně byl tento kruh propojen osobou Matěje, kterýžto v té době působil jak v kapele Projekt, tak i v uskupení Satira Regula...jejich spojení se tedy jeví býti až něčím logickým, determinací určeným, skoro až mystickým...:-)

Na počátku se kluci dohodli, že budou tvořit co nejjednodušší písně otírající se především o rock, pop, funky, grunge a špetku HC...to vše pak doplňovat melodickými vokály a secvičenými "prdelnakopávajícími" dvojhlasy ala borci z RHCP a jiní...velké to sousto...smělý to pokus...zda se alespoň trochu povedl můžeme vysledovat, respektive vyposlouchat na jejich první nahrávce s názvem "KRÁSY SVĚTA", kterážto byla pořízena ve studiu Musicservice v Karlových Varech za odborného dohledu "Ríši" Kocourka v září 2006. Mohla to být nahrávka roku, mohlo to být demo měsíce, mohla to být platinová deska u BMG..nakonec je to však jen jedenáct písní bez čehokoli navíc, jelikož Matěj, Pepa a Roman nebyli schopni za celý jeden rok udělat obal či cokoliv jiného... :-)

V následujících čtyřech letech Metro odehrálo několik desítek akcí společně jak se spřízněnými: POST - PUBESCENTOS, SATIRA REGULA, KILLERPANDA a BLUDY, tak i  např. s: Ready Kirken, Status Preasents, LUS3, Flattus, The Coolers či POST - IT. V létě 2007 se těmto agilním a také již pomalu stárnoucím krasavcům podařilo umístit se na třetím místě v soutěži rockových kapel ROCK KALICH v Litoměřicích a následně otevírat festival SEVERNÍ VÍTR 2007. V roce 2008 pak Metro začalo pracovat na desce, která byla pokřtěna v září roku 2009. Její název zní: "JINÉ SVĚTY" a kluci jí nahráli svépomocí v provizorním domácím studiu. Třetí nahrávka na sebe nenechala dlouho čekat a v lednu 2011 spatřila světlo světa pod názvem "SOUZNĚNÍ" opět v DIY vydání. Krátce nato se však kapela rozpadla a prozatím spí dodnes ...