Morokweng - Úvod | Bandzone.cz

Morokweng heavy-crossover / Hořice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • 01 - Svět se zhasne i bez nás (2011)
  Nezařazeno
 • 02 - Svár (feat, Metjuu - Killerpanda) (2011)
  Nezařazeno
 • 03 - 7 ran (2011)
  Nezařazeno
 • 04 - Alespoň jednou zalži (feat. Metjuu & Zapha) (2011)
  Nezařazeno
 • 05 - Znáš (2011)
  Nezařazeno
 • 06 - Zoe Jensen (feat. Zapha) (2011)
  Nezařazeno

Kontakty

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Novinky

Basák je mrtev. Ať žije basák!

(Upraveno: )

Po delší době bez jakýchkoli novinek se vám hlásíme s novinkou celkem zásadní. Milan končí v kapele. Kapela jede dál.

Jestli vás nezajímaj detaily, dál nemusíte číst. Pokud vás zajímaj detaily, tady jsou ty detaily:

1) Minulost vzdálená


Milda nastoupil do kapely začátkem roku 2009. To bylo to období, kdy zakládající basák Sezi už dávno hrál s Killerpandou. A protože to bylo taky to období, kdy nám skončil gympl a rozjeli jsme se po republice. Sezi se tenkrát rozhodl, že dá přednost Killerpandě. Milda byl toho času náš oblíbenej party boy, člověk, co dokázal všechno vypít, všechno vyhulit a sázet při tom legendární hlášky. Milda se v té době začínal rekreačně učit na basu. No a někdy v lednu mi Sezi u devátýho piva řek, že to kácí. A my jsme se rozhodli naverbovat na jeho místo Milana. V té době úplný začátečník dřel jak kůň a za necelý dva měsíce měl s náma první koncert. Rok na to první nahrávání. Spoustu koncertů. 

první Mildův koncert 2009 - Nová Paka

Youtube Video 8kXUZGcoepIYoutube Video 8kXUZGcoepI

2) Minulost nedávná


Takhle jsme to táhli skoro 6 let. Odehráli jsme za tu dobu minimálně stovku koncertů, ujeli tisíce a tisíce kilometrů a odcitovali nespočet hlášek ze South Parku, z Trpaslíka nebo Simpsonovejch. Vydali jsme šestipísňový EP, sklidili za něj relativně dobrý kritiky, našli si spoustu novejch kamarádů a známejch po celý republice i za jejíma hranicema. Dokonce jsme jednou trdlovali i na módní přehlídce. Dokonce jsme hráli pro moshující houf pětiletejch dětí. To za Mildovy éry organicky vykrystalizoval ten nápad převlíkat se jako banda transvestitních geronto-homosexuálů. Nicméně jsme ten růst nějak neudrželi. Začali jsme stagnovat. Svůj díl viny na tom neseme určitě všichni. U Mildy to nicméně ochabovalo nějak víc. Trvalo to docela dlouho. Možná klidně poslední dva roky. Na konci roku 14 jsme si s Matym řekli, že se to musí nějak rozseknout, co s tou kapelou doprdele bude dál. Že takhle bychom za chvíli shnili úplně. Sedli jsme si všichni k jednomu stolu a Mildy jsme se na rovinu zeptali, jestli to chce dál dělat. Že do toho potřebujeme dávat víc a jestli do toho jde s náma. Vzal si nějakej čas na rozmyšlenou. A pak nám na další schůzce řek, že ho to mrzí, ale že ví, že víc by tomu dávat v dohledný době nemoh. A že tím pádem post basáka uvolní. A my jsme mu za tu přímost vděční. Protože můžeme jít dál.

Jeden z posledních koncertů - Chleny 2014

3) Současnost současná


Tyhle rozhovory proběhly někdy v polovině listopadu. Takže se nabízí otázka, proč sem o tom píšeme až na konci ledna. Protože je nám to celý fuk a nestojí nám to ani za pár řádků? To určitě ne, naopak. Pro mě to třeba byla taková divná sprcha. Připadám si starej. Těch uplynulejch šest let bylo super. Bydleli jsme si v Praze, chodili do školy. Měli v píči. Tyvole jo. Koncerty, pivko, semtam nějaká ta povinnost. Mraky volnýho času. To se teď mění. A my, co jsme se rozhodli, že muziku nepověsíme na hřebík, že ji chceme dělat už napořád, se musíme naučit, jak to dělat dál, jak si na to najít dost času a sil, jak si to užít. Ono se to prostě stává, že někomu po pár letech dojde, že si život bez kapely dokáže představit, že se mu bez ní bude žít líp. Nebo aspoň pohodlnějc. A je to naprosto legitimní. Ale nějakou dobu nám trvalo to vstřebat. Narovnat si koule a rozhodnout se k dalšímu kroku.

4) Budoucnost blízká a snad i vzdálená

Lidi z našeho "inner-circle" už o tom samozřejmě věděli. Co se týče nějakýho náboru na novýho basáka, jednu nabídku jsme učinili my a byla s upřímným díky odmítnuta. Jednu nabídku jsme obdrželi - a rádi jsme ji přijali. Milda chodil v Hořicích na základku na Daliborku. A měl tam jednoho spolužáka, se kterým se furt řezali. Po mnoha letech se potkali na koncertě a zjistili, že jsou oba muzikanti. Navzájem tomu nemohli uvěřit. A taky tomu, že díky společné vášni najdou společnou řeč, že maj rádi stejný kapely.Ten drzej sígr je původně bubeník, posléze zpěvák a kytarista a teď se rozhodl, že se naučí na basu a stane se členem Morokweng. Hádejte, kdo to je. 

Premiéra v nové sestavě proběhne 14. února v jičínském Tangu.

Hugo

 

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

k.eight.a

Ahoj, po dvou koncertech v roce 2015 jste nějak usnuli. Předpokládal jsem, že s novým baskytaristou budete aktivnější, nebo alespoň víc vidět, když jste před tím stagnovali. Nyní to vypadá, že se to nezlepšilo, spíš právě naopak.
Doufám, že se mýlím. Mějte se & smějte se ...

MetalGateMassacre

MetalGate Massacre vol.6
Zveme vás do soutěže, jejíž registrace začíná 15.9.2015.
Odborná porota vybírá dle mp3 16 kapel, které se od začátku ledna ve 4 základních kolech utkají v Modré Vopici v Praze. Osm kapel pak postupuje do finále, které se již spolu s finále konají na Nové Chmelnici.
Ceny pro vítěze: Nahrávací frekvence v MetalGate Studiu, natočení klipu, honorované vystoupení na festivalu MG CDF 2016, vstupenky na MG CDF 2016 a řada dalšího.
V porotě Derrick Green ze Sepultury.
Více na:
http://www.metalgate-massacre.cz/

Zobrazit všechny názory