Martin Hrubý - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Martin Hrubý pop-folk / Praha

„Nový videoklip sleduj na YouTube!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Nadosmrti lhář 31 ×
 • Podzim 34 ×
 • Zahrada 26 ×
 • Betlémská 90 ×
 • Železniční 46 ×
 • Kosmická 47 ×
 • Vrátit se na Zem 43 ×
 • Let balónem- Trojka (2016) 46 ×
 • Silnice- Trojka (2016) 174 ×
 • Trojka- Trojka (2016) 328 ×
 • Pětiprstý blues- Trojka (2016) 281 ×
 • Vprostřed léta- Trojka (2016) 144 ×

Fanoušci: 15

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
7 076
Poslechnuto skladeb
1 290
Profil registrován
9.5.2016

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Martin Hrubý se věnuje umění autorské písně. Je to tedy ten typ muzikanta, který si píše texty i melodie a pak je osobně interpretuje. Ke všemu je sám sobě i korepetitorem - doprovází se na hudební nástroj, konkrétně na kytaru. Jedním slovem „písničkář“, anglicky „singer-songwriter“. Martin zpívá však výhradně česky, neboť touží po poezii. A dostat do písně poezii je v rodném jazyce těžké, ale možné. V cizím téměř nemožné. Patříte-li též k té hrstce hledačů životní poezie, zaposlouchejte se do jeho tvorby. Možná v ní nějakou objevíte.

Martin Hrubý vystupuje raději s kapelou než jen sám s kytarou. Svou kapelu „Bůhví“ založil se spolužáky na gymnáziu a první památné veřejné vystoupení se odehrálo na školní Halloween party 31. října roku 1995. Dvorním textařem kapely je od té doby Vojtěch Probst. Jako autorská dvojice spolu fungují dodnes. Muzikantů se v „Bůhví“ již vystřídala celá řádka, autorsky svého času přispívali Pavel Trojan a Ondřej Brzobohatý.

Převážně folková byla první demo nahrávka „Bůhví“ (WIND, 2002). Jako Czech World Music byla označována první deska „Akt“ (WIND, 2004). Mísily se na ní vlivy kubánské, balkánské, orientální, ruské i afro-americké hudby. Žánrově ukázněnější bylo druhé album „Hodina“ (EMI, 2007), směřující k pop music. Třetí deska „Trojka“ (Label O, 2016) je svobodně rozkročená mezi popem a folkem a tváří se jako dospělá.

V současnosti jsou Bůhví: Petr Ševčík (zpěv, kytara), Viktor Kracik (klávesy), Jiří Částka (zpěv, baskytara) a Tomáš Makovský (zpěv, bicí).

Bio a historie

Martin Hrubý se narodil v Praze v roce 1978. Předškolní věk strávil v Praze – Vysočanech, školní v Praze – Modřanech, gymnázium navštěvoval v Praze – Vršovicích a vysokou školu nedostudoval ani v Praze Dejvicích (FSv ČVUT, obor Pozemní stavby a architektura), ani v Praze na Starém Městě (FF UK, obor Český jazyk a literatura). Dostudovat se mu podařila VOŠ Jaroslava Ježka (obor Tvorba textu a scénáře) v Praze na Zeleném pruhu.

Na gymnáziu Přípotoční založil v roce 1995 hudební skupinu Bůhví. Dvorním textařem kapely se stal spolužák Vojtěch Probst. Jako autorská dvojice spolu fungují dodnes.

Oficiální hudební vzdělání Martin žádné nemá. Soukromé lekce bral u kytaristy Zdeňka „Krysy“ Fišera a Luboše Andršta. Hodiny zpěvu navštěvoval u Lídy Nopové, Evy Svobodové a Pavly Forstové.

Řemeslu textařskému ho vyučil Jiří „Šlupka“ Svěrák a Marek Stašek na VOŠ JJ.

Od roku 2008 žije v Mníšku pod Brdy.