Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Martin Hrubý pop-folk / Praha

„Nové live video sleduj na YouTube!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Podzim 9 ×
 • Zahrada 4 ×
 • Betlémská 64 ×
 • Železniční 26 ×
 • Kosmická 19 ×
 • Vrátit se na Zem 17 ×
 • Let balónem- Trojka (2016) 21 ×
 • Silnice- Trojka (2016) 150 ×
 • Trojka- Trojka (2016) 305 ×
 • Pětiprstý blues- Trojka (2016) 245 ×
 • Vprostřed léta- Trojka (2016) 125 ×

Novinky

Martin Hrubý se obklopil dívčí kapelou a nahrál live video singlu Ztráta věrnosti

Upraveno:

Píseň „Ztráta věrnosti“ je ve stylu klasického rock’n’rollu a Hrubého doprovodnou kapelu tvoří výhradně ženy - Denisa Gyürkeová (klávesy), Tereza Čepková (basa) a Klára Böhmová (bicí). Vokály zpívá Barbora Šedivá a Tereza Nálevková. Martin Hrubý tak dočasně opustil svou domovskou skupinu Bůhví. „Chtěl jsem si na vlastní kůži vyzkoušet čistě dívčí hudební energii a musím říct, že si to užívám jak bůh. Jsem zvědavý, jak nás přijmou posluchači,“ říká Hrubý.

Youtube Video zSQtHPYaif8Youtube Video zSQtHPYaif8

Studiová verze písně bude součástí alba, jehož vydání je plánováno na jaro příštího roku. Z chystané desky již Hrubý v průběhu loňského a letošního roku vypustil 6 singlů, z nichž je patrné, že půjde o žánrově pestré album. „Napsat českou píseň ve stylu elvisovského rock’n’rollu toužím už od puberty, přesně od roku 1993, kdy mě totálně nadchly Hřebejkovy „Šakalí léta“. Až teď se mi to konečně podařilo a na nové desce tak kromě argentinského tanga, semaforského swingu, moravského valčíku, kubánského sonu a jamajského reggae bude znít i řízný americký jive,“ říká písničkář Martin Hrubý o své nové desce.

Live video písně „Ztráta věrnosti“ vzniklo v produkci společnosti All 4 Bands pod režijní taktovkou Ondřeje Pokorného a za asistence Jakuba Mahdala. O zvukovou postprodukci (mix a mastering) se postaral Yarda Helešic. Více o novém albu Martina Hrubého se dozvíte na jeho webu martinhruby.net/album/chystane-album.


Martin Hrubý se v singlu Podzim vrátil do časů nesvobody

Ve svém novém videoklipu se písničkář Martin Hrubý převtělil do básníka Jana Zábrany, který v dobách komunistické totality překládal zakázaný Pasternakův román Doktor Živago. Příběh není rekonstrukcí žádné konkrétní historické události, nýbrž výrazem úcty všem poctivým literátům z dob nesvobody a připomenutím, že současná stále ještě demokracie není samozřejmostí. Podzim je 6. singlem ze zpěvákovy chystané desky.

Youtube Video tUFRfoKVirMYoutube Video tUFRfoKVirM

Podzim je zhudebněnou básní Borise Pasternaka. Refrén písně je součástí románu Doktor Živago, na jehož překladu pracoval Jan Zábrana od roku 1963. První verzi odevzdal redakci nakladatelství ve druhé polovině prosince 1968. V revizi pokračoval až do jara 1971, kdy mu byla vypovězena smlouva. Jan Zábrana zemřel v roce 1984, jeho český Doktor Živago vyšel poprvé v roce 1990.

Zakázaný Pasternakův román v ruském originále přivezla manželovi přes železnou oponu Marie Zábranová na jaře roku 1965. Při návratu ze zájezdu do Itálie odvedla pozornost celníků dětským kočárkem, zakoupeným pro dceru Evu. Jan Zábrana v dopise adresovaném manželce napsal:

„[…]měl jsem starost o všechno, o Tebe, o holku, i o to, jak to bude na zpáteční cestě přes hranice […] jsem Ti nesmírně vděčen, že jsi přivezla tu knihu, i když ještě nevím, jak ses nalítala, než jsi to sehnala, protože jsem si naprosto nedělal iluze, že to bude snadné sehnat, mám-li se přiznat, spíš jsem věřil, že to neseženeš […] Zamkni to do některého šuplíku u mě v pokoji, ať to tam na mě počká […].“

„Příběh Pasternakova románu a jeho českého překladu mě inspiroval,“ říká Martin Hrubý. „Myslím, že si málokdo z mé a mladších generací dokáže představit, jak se tu žilo, když byla kultura pod dozorem státní moci a zem obklíčena železnou oponou. Pečujme o demokracii, dokud ji tu ještě máme,“ dodává.

Hudební videoklip, který je v podstatě krátkým filmem, natočil režisér Michal Kunes Kováč s kameramanem Karolem Pružinským. Produkci obstarala společnost All 4 Bands. Podzim Martin Hrubý nahrál s hvězdnou sestavou studiových hráčů: Yarda Helešic – kytary / hudební produkce, Josef Štěpánek – kytary, Jan Steinsdörfer – klávesy, Jakub Vejnar – basa, David Landštof – bicí. Celé album nahrané v této sestavě by mělo spatřit světlo světa na jaře roku 2020. Bude záležet na podpoře fanoušků, ke které Hrubý vyzývá na svém webu martinhruby.net/album/chystane-album.


Zpěvák Martin Hrubý dostal vyhazov od Županiče

Ve svém novém videoklipu se písničkář Martin Hrubý nechal vykopnout z letadla ve výšce 4 km nad zemí. Terapii volným pádem mu naordinoval přísný MUDr. Pštros v podání Ladislava Županiče. Akční video bylo natočeno k písni Zahrada, pátému singlu ze zpěvákovy chystané desky.

„Text písně Zahrada, který napsal básník Vojtěch Probst, je lehce abstraktní, takže jsem se při vymýšlení scénáře mohl rozmáchnout hodně svobodně,“ říká Martin Hrubý. „Je to o návštěvě u doktora, konkrétně u cvokaře, ale metoda léčby se v textu blíže nespecifikuje. Nevím proč, ale napadlo mě, že volný pád by mohl hezky vystihovat šílenství, o kterém v písni zpívám,“ dodává. V humorném videoklipu si zahrála i Hrubého doprovodná kapela Bůhví a poprvé na plátně se objevil i dvorní textař kapely Vojtěch Probst. Filmové řemeslo konali osvědčení Ondřej Pokorný (kamera / režie) a Karel Šindelář (střih), produkci obstarala společnost All 4 Bands.

Youtube Video lWxwsUTvdhUYoutube Video lWxwsUTvdhU

Zahradu Martin Hrubý nahrál s hvězdnou sestavou studiových hráčů: Yarda Helešic – kytary / hudební produkce, Josef Štěpánek – kytary, Jan Steinsdörfer – klávesy, Jakub Vejnar – basa, David Landštof – bicí. Kdy spatří světlo světa celé album, nahrané v této sestavě, je zatím ve hvězdách. Bude záležet na podpoře fanoušků, ke které Hrubý vyzývá na svém webu martinhruby.net/album/chystane-album.


Fanoušci: 14

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
4
Návštěv celkem
4 964
Poslechnuto skladeb
985
Profil registrován
9.5.2016