Le Pneumatiq - O kapele | Bandzone.cz

Le Pneumatiq drum'n'bass-dubstep / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Le Pneumatiq - New World Order
  Nezařazeno
 • LIFE
  Nezařazeno
 • STOP THE TRAFFIC (SEVEN SISTERS 2012)
  Nezařazeno
 • NIGHT AND DAY (SEVEN SISTERS 2012)
  Nezařazeno
 • FIRE (SEVEN SISTERS 2012)
  Nezařazeno
 • GET DOWN (SEVEN SISTERS 2012)
  Nezařazeno
 • HIT THE ROAD, JACK
  Nezařazeno
 • MILKSHAKE (live - Transmusicales Rennes)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

janafestonda@gmail.com - BOOKING - Jana Byzoňová
+420724819363 - BOOKING - Jana Byzoňová

Dodatečné info

LE PNEUMATIQ 

"Great song, LP..." - Dr. Das, ex-Asian Dub Foundation - koment na myspace.com

  "Už dlouho jsem neviděl tak zábavnou show... Mělo to grády, koule a já nevím co ještě.." Myclick aka DJ Face, techno.cz - koment na vystoupení na Free Mondays v Roxy

"Roxy vynikající. Jen jste mi potvrdili, že trůn České taneční live hudby patří Vám." Ondra - vzkaz v guestbooku na oficiálních stránkách kapely

Le Pneumatiq jsou projektem producenta a DJe Howsky DC, který se uvedl ve známost např. zahajovacím setem na pražském koncertu legendárních Underworld.

Na sklonku roku 2005 začal Howska DC spolu s MC Adrenalinem (Unity) a bubeníkem Armym pracovat na live podobě jeho tvorby a v červenci 2006 si společně odbyli premiéru v pražském klubu Roxy - na základě tohoto vystoupení byli dodatečně nominováni na line up festivalu Love Planet. V září jim byla na CD u měsíčníku Filter vydána skladba Levitation sound a časopis referuje o Le Pneumatiq jako o velkém příslibu českých klubových pódií.

Kapela následně posílila o vokalistku Borůvku (ex-Rapmasters). Le Pneumatiq také oslovil J. P. Muchow s nabídkou na využití některých skladeb do filmu Pusinky, který přišel do kin v dubnu roku 2007 - skupina poskytla celkem 5 skladeb a je nejčastěji znějící skupinou v tomto filmu (mimo jiné dodali skladby např. Roe Deer nebo Toneless). Soundtrack filmu vyšel u Sony/BMG.

Na konci roku 2007 vydala skupina debutovou desku "Beat Safari" - v soušasné době je již skoro vyprodán celý náklad a na skladech zbývá posledních několik desítek kusů.

Kapela teží hlavně z energických živých vystoupení.  Krom hraní ve většině českých klubů a na festivalech už kapela stihla expandovat i do zahraničí - krom opakovaných koncertů v Německu (hráli např. jako headliner jedné stage na berlínském kulturním festivalu, který do ulic Berlína přilákal cca 500.000 návštěvníků) odehráli koncert na prestižním francouzském festivalu Transmusicales jako vůbec první česká skupina ve třicetileté historii festivalu, nebo předvedli svoji show londýnskému publiku, což jim vyneslo pozvání na živé vystoupení v populární UKflowTV...

Rok 2012 pro Le Pneumatiq přinesl dvě zásadní události - jednak na jeho začátku kapela vydala dlouho očekávané druhé album "Seven Sisters" a naopak na konci roku kapelu opustil zakládající člen MC Adrenalin, na jehož místo nastoupil MC Turner.

 

 

Bio a historie

LE PNEUMATIQ 

Howska DC - programming, synth

MC Adrenalin - vocal

Borůvka - vocal

Army - drums