Laid to Waste - O kapele | Bandzone.cz

Laid to Waste thrash-speed / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Reborn (Mental Decay 2017)
  Nezařazeno
 • Mental Decay (Mental Decay 2017)
  Nezařazeno
 • Oldschool Nostalgia (Counterattack 2015)
  Nezařazeno
 • Laid To Waste (Counterattack 2015)
  Nezařazeno
 • Ripped To Shreds (Counterattack 2015)
  Nezařazeno
 • Enslaved by wolves EP 2011
  Nezařazeno
 • Village Eradicated EP 2011
  Nezařazeno
 • Combat Wizard EP 2011
  Nezařazeno
 • Kill - Smash - Kill EP 2011
  Nezařazeno
 • Erlking master EP 2011
  Nezařazeno
 • INTERLUDE - Lampa
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Jódlování

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Adam Nesvorný (Praha) - bicí, perkuse

SVK (New York USA) - doprovodná kytara, vedlejší vokál

Vojta Blackwild (Bochov) - sólová kytara, vedlejší vokál

Zdenda Smrťák (Rokycany) - basa, halvní vokál

Bio a historie

Minulost je rozmazaná alkoholem, ale doposud si všichni pamatujeme důležitý ročník 2014, který budiž pro kapelu obrovský milník.

Když v prosinci 2013 končil náš poslední koncert, byli z něj všichni členové kapely nadšení, avšak na další rok nebyly žádné koncerty naplánované a nebýt 2 zásadních věcí, zřejmě bysme ukončili činnost. Ta jedna z věcí bylo pozvání od kapely Demashed někdy na začátku dalšího roku na akci konající se v březnu. Byl to takový impulz nutící k nějaké té zkoušce. Druhá věc byla ta, že se nám ozval patnáctiletý a téměř geniální kytarista se žádostí o dosud volné místo sólové kytary.

Kytarista Blackwild nám vlil novou energii do žil. Tím, že jsme museli nazkoušet celý materiál na blížící se koncert jsme zase ožili a začali dokonce tvořit první novou písničku po cca dvou letech.

V květnu 2014 opuští kapelu zpěvák Vlčák. Začínají se tvořit nové songy a do dalšího koncertu v září se stačí nazkoušet hned 3. Otázka ale od května zůstává stejná. Kdo bude zpívat? Kapela se nakonec domluví, že si polovinu setu vezme Sky a polovinu Smrťák. Koncertu se zůčastní 13 platících a my nemáme vůbec žádnou zpětnou vazbu. Do dalšího koncertu (tentokrát s velkými kapelami jako Lahar a Brutally Deceased) zbývá něco přes měsíc a my naladěni na vlnu nové tvorby stačíme složit 2 další songy. Kvůli absenci Skye na zkouškách se kapela rozhduje vzít Smrťáka jako zpěváka na stálo.

Vyrážíme tedy 22.11 na They Shall Feast vol. 4 kompletně novou tvorbou. Reakce je přímo skvělá a tehdy se rozhodujeme udělat za Kill! Kill! Kill! tlustou čáru. Ještě ten večer je dohodnuto nahrávání alba u Karla Švejnohy a rodí se nový název kapely.

V lednu 2015 se pouštíme do nahrávání. Kvůli časové indispozici je nahrávání skončeno až začátkem května. Během toho, co je album v mixu odehrajeme pár koncertů a to po boku Kryptor, Keep on Rotting, Sekhmet a dalších.

Na konci července konečně spatřuje náš debut svěrlo světa. Reakce jsou dobré jak v Čechách, tak v zahraničí. Koncertně si polepšujeme a zvedá se i počet návštěv na akcích, kde hrajeme. Jsme příjemně překvapeni.

Vrchol tohoto úspěšného roku odehrajeme na Thrash Nightmare III mezi špičkou nové vlny thrashe.....

(Bio není zdaleka dokončeno, ale je dlouhé)