Kulturní Úderka - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Kulturní Úderka post rock / Brno

„BLACK METALL - New Album“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Recenze CD Sarajevska katarzija - text Milan Tesař:

Upraveno:

"já vnímám druhé album Kulturní úderky jako jedno z největších překvapení loňského roku na tuzemské scéně. Dokonce jsem nahrávku zařadil do pořadu s deseti nejzajímavějšími českými alby napříč žánry"

Abychom pochopili, v čem je dnes Kulturní úderka jedinečná, stačí se znovu podívat do bookletu alba na seznam hráčů a nástrojů. Rockový základ kytara, basa a bicí (plus perkuse) totiž doplňují na jedné straně nejdůraznější klávesové nástroje (hammondky i syntezátory) a na straně druhé zmíněný orientální saz. Jenže zvuk kapely se nerozprostírá pouze na škále akustický–elektrickýؘ–elektronický. Pojímá do sebe různé žánry, které se sice točí kolem blues a klasického rocku, ale ve skutečnosti na albu slyšíte skoro všechno – grunge, bluesovou baladu, elektronické beaty, folkrock, syrový bigbít i psychedelii. Přitom to není tak, že by každá píseň byla jiného rázu. Nálady a styly se proměňují v průběhu skladeb a Štěpán Dokoupil svým zpěvem připomene tu Eddieho Veddera, tu Garyho Moora, tu Becka. Chvíli máte pocit, že posloucháte nějakou akustickou baladu od raných Pink Floyd, pak kytara zahrozí jako na albech Nirvany a jindy je to folkrock jako od Oborohu nebo Crash Test Dummies. Kapela umí pracovat s repetitivními prvky (No Need No Doctor) a s dlouhým trváním tónu (Still Finding That Reason), stejně jako s elektronickými basovými tóny (Bugi’s Dance). Přitom zvuk, který měl na starosti Nedim Zlatar ve studiu Old Mikefield v Sarajevu, je výtečný.

více: http://www.mestohudby.cz/publicistika/clanky/kulturni-uderka-sarajevska-katarzija?fbclid=IwAR0LHukqy_cPr6ju8ip5IQaUYpXUUviHo7H7yRFBStwRIDQoLD4Pe-E6Xvs


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

dj Mojmír


Bez profilu

Zvuk kapely se mi líbí, ze skladeb Misery, Sarajevo street a Bugi´s dance. Někdo tomu říká post rock, někdo blues grunge rock, ale na názvu nezáleží, muzika je to dobrá, blahopřeji.

Petise

Moc dobré borci, ta syrovost je skvělá. Sarajevo, fakt povedený.

Peťan Kočiš

Super zpěv. super zvuk. Rád jsem si poslechl víc písniček a koukl na pár videí. Je to na mě trošku moc syrové, songy jsou hodně dlouhé a často se v nich nestane nic převratného, co by mě přitáhlo zpátky. Každopádně zajímavý projekt, fandím vám :)

Zobrazit všechny názory »