J.H.Krchovský & Krch-off band - O kapele | Bandzone.cz

J.H.Krchovský & Krch-off band rock-alternative / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Plyšová opice (CD Jakože vůbec nic, 2015)
  Jakože vůbec nic
 • Jakože vůbec nic (CD Jakože vůbec nic, 2015)
  Jakože vůbec nic
 • Dnes už nic nemusím (CD Jakože vůbec nic, 2015)
  Jakože vůbec nic
 • Další den (CD jakože vůbec nic, 2015)
  Jakože vůbec nic
 • Advent (CD Jakože vůbec nic, 2015)
  Jakože vůbec nic
 • Slabost pro symboly (CD Jakože vůbec nic, 2015)
  Jakože vůbec nic
 • Nebij mě, prosím tě (CD Jakože vůbec nic, 2015)
  Jakože vůbec nic
 • Tak už dnes (CD Jakože vůbec nic, 2015)
  Jakože vůbec nic
 • Jaro (CD Jakože vůbec nic, 2015)
  Jakože vůbec nic
 • Neděle smrtná
  Nezařazeno
 • Procházka urnovým hájem
  Nezařazeno
 • V nádražní hospodě
  Nezařazeno
 • Hudba srdce
  Nezařazeno
 • Jako vloni
  Nezařazeno
 • Marche funebre
  Nezařazeno
 • Epitaf
  Nezařazeno
 • Prazdnotou
  Nezařazeno
 • Draty
  Nezařazeno
 • Naposled
  Nezařazeno
 • Pod lipkama
  Nezařazeno
 • Idylka pozdniho vecera
  Nezařazeno
 • Vlak jede krajinou
  Nezařazeno
 • Klistata
  Nezařazeno
 • Kyselina
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Krch-off band jsou:

J.H.Krchovský - kytara, zpěv, texty, hudba (O.P.N.)
Tomáš Schilla - violoncello (Plastic People, Půlnoc, Domácí kapela, DG 307, Echt!) 
Tomáš Skřivánek - baskytara (All tomorrow's parties band, Plastic People)
Vojtěch Šeliga - klávesové nástroje (Kabaret Dr. Caligariho, Adrian T. Bell)
Michal Dovec - bicí (Adrian T.Bell)

Bývalí členové:

Oto Sukovský 
- baskytara (307, Domácí kapela, Smetáček, Abigail, Garage aj.)
Pavel Cigánek - housle, kytara
(DG 307, Psí Vojáci, aj.)
Jiří Michálek - bicí (Echt!, Půlnoc, aj.)
Adam Bejšovec - bicí (The Vacant Eyes, All tomorrow's parties band)
Vojtěch Starý - klávesové nástroje (ex Umělá Hmota, Plastic People)
Fratišek Škorpil - bicí
Tomáš Robek - bicí

Poděkování patří:

Marku Brodskému, Zuzaně Jáchymové, Vladimíru Drápalovi a všem příznivcům
Krch-off bandu!


Bio a historie

 Historie KRCH-OFF BANDu   

       Po odchodu ze své skupiny Nahoru po schodišti dolů band začal se Marek Brodský věnovat mj. produkčním aktivitám. Zkraje roku 2006 oslovil i J. H. Krchovského a požádal jej o zapůjčení všech CD, na nichž autoři z různých skupin zhudebnili jeho básně, příp. CD s hudbou na jeho texty (O.P.N., Mejla Hlavsa, Hudba Praha, Echt!, N.P.S.D.B., Sluníčko aj.) s úmyslem vydat výbor či tzv. kompilaci těchto nahrávek. J.H.K., jemuž se ze zhruba šedesáti rozličně pojednaných básní zamlouval jen zlomek v počtu prstů jedné ruky, s neskrývanou skepsí všechna CD soustředil a M.B. zapůjčil. Na příští schůzce dal Brodský Krchovskému do jisté míry za pravdu a pravil, že je tu ještě varianta „B“: Doslechl se, že J.H.K., když odešel (v r. 1981) ze skupiny O.P.N., dál si občas cosi skládal a podomácku nahrával, a není-li spokojen s tím, jak mu jeho básně zkurvili jiní, ať si je tedy zkurví sám; sežene si spřízněné muzikanty,  písně s nimi nazkouší, M.B. pak obstará studio a zařídí vydání CD včetně obalu. Později, po vyslechnutí Krchovského starších domácích nahrávek, M.B. svou nabídku zopakoval sugestivněji.

      Po krátké úvaze J.H.K. požádal o spolupráci jakožto prvního svého kamaráda a bývalého kolegu z kapely O.P.N. (Ora Pro Nobis) bubeníka Jiřího Michálka (Půlnoc, Dg. 307, Echt! aj.), který ostatně během devadesátých let Krchovského tu a tam k obnovení společných hudebních aktivit vybízel. J.H.K. tyto výzvy bral jen jako formu pozdravu a odpovídal na ně slovy: „Nic nezačínat, nic nerozjíždět; to už se nevyplatí...“ apod. Dalším spoluhráčem, který přednostně  přicházel v úvahu, byl taktéž bývalý člen O.P.N., Michálkův spolužák z malostranské ZDŠ a Krchovského švagr, baskytarista Jiří Jelínek (Echt!, Hudba Praha aj.). V zapůjčené zkušebně Echtu v Radlicích se tak na jaře roku 2006 po letech sešli tři Jiří a začali zvolna křísit Krchovského songy a převádět je do „bigbítové“ podoby. Na třetí zkoušku J.J. už ale nepřišel a omluvil se, že jej v tom roce mj. čeká mnoho zkoušení a koncertních šňůr s Hudbou Praha v souvislosti s 30. výročím vzniku Jasné páky, potažmo H.P., a započatá věc tímto na nějaký měsíc ustrnula.     

      K sehnání jiného basisty bylo zapotřebí pořídit demo nahrávku alespoň prvních pěti přepracovaných písní, což nebylo zcela dobře možné – bez basisty. Ochotu prokázal Krchovského kamarád z hudební scény o generaci mladší, baskytarista Tomáš Skřivánek (All Tomorrow´s Parties Band, později též Cuprum aj.). Další, ač kongeniální spolupráce však možná nebyla, neboť T.S. tou dobou již čekal na vízum do Kanady, kam později na rok následoval svou přítelkyni. Do zkušebny A.T.P.B., kde byla nahrávka začátkem července pořízena, pozval J. Michálek svého kamaráda a spoluhráče z Echtu, Půlnoci a Dg. 307 Tomáše Schillu, též dávného spolustolovníka J.H.K. z košířské Klamovky, a formující se skupina, ač nadále bez stálého basisty, rozrostla se tímto o cellistu. Ze zhruba čtyř oslovených baskytaristů z okruhu pražského undergroundu prokázal nejvíce zájmu a spřízněnosti Oto Sukovský, rovněž bývalý člen Dg. 307, aktivní i v mnoha jiných skupinách. S ním dosud bezejmenný Krchovského soubor získal i zkušebnu v ruzyňském klubu Delta, spravovaném Sukovského družkou Zuzanou Jáchymovou, která se pak na rok stala i manažerkou skupiny. Od podzimu 2006 probíhaly zkoušky zhruba jednou za měsíc; J.H.K. dojížděl ze svého brněnského exilu, kde vedle oprašování svých starší songů složil i několik písní nových, přičemž si zvolna více osvojoval hru na doprovodnou kytaru. Na jaře 2007 se skupina rozšířila o houslistu Pavla Cigánka (též Dg. 307, Psí vojáci, Umělá hmota atd.), rovněž dávného kámoše a spoluhráče všech čtyř. Krchovský s Cigánkem se totiž znali mj. i z pobytu v Bohnicích v roce 1982, kde spolu se zdravotní sestřičkou L.H. připravili a sehráli pásmo koled na blázinecké vánoční besídce. A na jednom z neodmyslitelných soustředění před zkouškou v  pivnici na Deltě vznikl i název skupiny: J.H.K. & KRCHOV, později na návrh Schillův (?): KRCH-OFF BAND. Ačkoli Krchovský původně chtěl pouze nazkoušet a nahrát repertoár v rozsahu standardního CD a pak soubor rozpustit, ostatní čtyři muzikanti si svou spolupráci podmínili alespoň občasnými koncerty, na což J.H.K. chtě nechtě přistoupil, zpočátku prý dosti bolestně; narozdíl od svých kolegů postrádal kontinuální muzikantskou praxi i souměřitelné dispozice. Přesto, v sestavě J.H.K. – zpěv + kytara, Jiří Michálek – bicí, Oto Sukovský – basová kytara, Tomáš Schilla – violoncello a Pavel Cigánek – housle, skupina postupně nazkoušela cca 16 Krchovského písní a od června 2007 do září 2008 absolvovala 20 koncertů, někdy uvozených blokem autorského čtení J.H.K.:

2007

      02.06. Olomouc – Řepčín, hospoda U kapličky (+ Dg. 307 a Elektrická svině)
      06.06. Praha - klub Vagón (+ Phill Schoenfelt)
      20.07. Boskovice – festival
      24.08. Mikulov – festival Eurotrialog
      06.10. Praha – Akropolis (+ P.P.U. a Libor Krejcar & band)
      02.11. Praha – klub Delta, Dušičkový večírek (+ Nachtcafe)
      17.11. Smržovka – festival Eurotrialog
      28.11. Louny – Vrchlického divadlo 
      11.12. Praha – Veletržní palác                                  
      12.12. Olomouc – Divadlo hudby
      13.12. Brno – klub Boro, festival Uši a vítr
      15.12. Litoměřice – Hospoda u letního kina

2008

      22.02. Pardubice – klub Ponorka
      14.03. Praha – klub Delta (+ Echt! a Rudovous)
      15.03. Prievidza, SK – klub Kazačok
      17.03. Kadaň – Střelnice
      18.03. Karlovy Vary – klub Paderewski
      18.04. Praha – klub U kaštanu (+ Postižená oblast)
      29.04. Praha – Karlin Hall, vernisáž biografie B. Šípka
      21.08. Olomouc – výstaviště Flora (+ P.P.U., Phill Schoenfelt aj.)

Vystoupení v Olomouci bylo poslední v původní sestavě; na začátku září 2008

O. Sukovský s družkou odjíždějí na předem avizovaný víceletý pobyt do Španělska, mj. i v souvislosti se zrušením klubu Delta. Předtím, v červenci, Ota ještě stihne v  holešovickém studiu 3bees natočit basu k bicím a k pracovní kytaře pro základy CD KRCH-OFF, a jeho logický nástupce Tomáš Skřivánek si na podkladě této nahrávky vbrzku osvojuje basový part celého repertoáru.

      Po všech stránkách málo reprezentativní demosnímek z jara 2008 nepodnítil brněnské vydavatelství Indies k reakci ani k odpovědi Markovi Brodskému, ten se dál věnuje malování, své kavárně Carpe diem, přípravě festivalů v Kytlici atd. a na vydavatelské aktivity rezignuje. Nicméně již zůstává bezděčným iniciátorem vzniku KRCH-OFF BANDu.

O vydání CD logicky a zákonitě jeví zájem kamarád kapely Vladimír „Lábus“ Drápal se svým žánrově spřízněným vydavatelstvím Guerilla Records, začátkem léta 2008 dochází k prvnímu jednání s KRCH-OFF a posléze i k vzájemné dohodě. Po natočení „letních“ základů pokračuje nahrávání dalších nástrojů a hlasu až na podzim 2008, následuje míchání v mixážním studiu 3bees na Žižkově a 30.11. je album, v rámci možností, hotovo. O 14 dní později je i na světě, avšak křest CD KRCH-OFF „NAPOSLED“, rukou Marka B. coby kmotra, je uskutečněn až 16.1. 2009 v klubu Vagón. Doprovodný koncert byl v pořadí třetím v  obměněné sestavě, tj. se staronovým baskytaristou Tomášem Skřivánkem:

    19.12. Šonov - Předvánoční besídka v hospodě Standy Gumy Pitaše


2009

     16.01. Praha – Vagón, křest CD KRCH-OFF (+ Eman E.T. a Umělá Hmota 2) 
     04.02. Olomouc - U Klub (Radim Babák)
     28.03. Dobroměřice u Loun - KD (PPU, Umělá Hmota, Eman E.T.)
     05.06. Praha - Festival Habrovka (Yvonne Sanchez, Terne Čhave, aj.)
     18.09. České Budějovice - Brown
     16.10. Česká Třebová - Modrý Trpaslík (+ ATPBand The Velvet Underground)
     17.10. Heroltice u Štítů - KD (+ ATPBand - The Velvet Underground)
     02.11. Olomouc - Dům Hudby
     02.12. Praha - Vagón (Nedělní lidé, Andrej Polanský)   

2010

     13.03. Praha Souterrain
     17.04. Teplá u Mariánských Lázní - festival
     28.04. Praha Vagón
     18.05. Kadaň
     17.06. Praha Divadlo Archa  
     18.06. Praha Divadlo Archa

2011

     13.01. Praha Souterrain
     12.02. Praha Vagon
     12.03. Lysá nad Labem - kino Luft
     14.04. Plzeň Anděl Café
     16.04. Hejnice (Liberecko) - U Cimpla 
     22.04. Hradec Králové - Museum Východních Čech
     06.05. Turnov - Střelnice
     09.06. Praha - Parník Tyrš (Garage)
     18.08. Olomouc - Radnice
     03.09. Praha Vyšehrad - festival
     13.10. Brno - Metro Club
     05.11. Praha - Divadlo Archa (Půlnoc/PPU/DG307, a další) 

2012 

     31.01. Praha Souterrain
     23.02. Plzeň Anděl
     05.03. Karlovy Vary - klub Paderewski
     13.04. Turnov ArtMix festival
     28.04. Hořovice Sokolovna
     29.04. Praha Vagon
     22.06. Frýdek Místek - Sokolík
     23.06. Rožnov pod Radhoštěm - festival
     29.06. Šumperk H-Club
     18.08. Trutnov festival 2012
     01.09. Náchod - Maštal
     07.09. Praha Habrovka

20.09.12 Praha Café V Lese
05.10.12 Olomouc Ponorka
06.10.12 Heroltice Kulturní dům
06.11.12 Praha Vagon
09.11.12 PARIS (France) Paris Prague Jazz Club

2013

05.01.13 Praha Souterrain
28.03.13 Praha FreeMasonic
08.04.13 Praha Divadlo Archa
09.04.13 Praha Divadlo Archa
11.05.13 Sedlčany
17.05.13 Hradec Králové
18.05.13 Praha Výstaviště
29.06.13 Brno
13.07.13 Mikulov náměstí
17.08.13 Trutnov festival
31.08.13 Náchod Maštal
23.10.13 Praha Už Jsme Doma
01.11.13 Jablonec nad Nisou - Na Rampě
02.11.13 Heroltice Kulturní dům
22.11.13 Brandýs nad labem Saloon
28.11.13 Plzeň Jabloň
06.12.13 Litoměřice U Letního kina

2014

11.01.14 Praha Souterrain
08.02.14 Praha Novoměstská radnice
27.02.14 Olomouc Dům hudby
28.02.14 Znojmo Na věčnosti

Plánujeme:

13.05.14 Praha Už jste doma
14.05.14 Praha Nákladové nádraží Žižkov
16.05.14 Brno Vlněna
05.06.14 Praha Parník Tyrš
06.06.14 Praha Podnik
14.06.14 Sofie (BG) festival
19.06.14 Praha Lucena Music bar
20.06.14 Prostějov - festival Wolkerův Prostějov
21.06.14 Tišnov u Brna