Jinan - O kapele | Bandzone.cz

Jinan indie-alternative / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • New Day - singl z nového alba
  Nezařazeno
 • Illusion
  Nezařazeno
 • Kill it now
  Nezařazeno
 • Stranger
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Aktuální složení:

Kajča Cork - zpěv, ukulele, basa (v jedné písni :-))

Michal Procházka - merlin, basa, akustická basa

Jirka Šimek - kytara

Radek Štětkář - perkuse, kora

Janek Maryáš - bicí

Bio a historie

Nejstarší prehistorické stopy po rostlině podobné jinanu vedou až do geologického období rozhraní karbonu a permu v prvohorách, tj. do období asi před 300 až 270 miliony let. 

My jsme Jinan založili roku 2017. 

Vzniklo to tak, že se Jirka a Kajča potkali na svatbě Mildy a Kajča začala experimentovat s Jirkovými melodiemi a doplnila seskupení Snýoe. Pak se přidala flétnistka Hanička, která přivedla Michala. Ten se rozhodl, že ty krásné písničky, které už máme nazkoušené, rozbije na základní kameny a poskládá znovu. No tak nějak jsme se do něj zamilovali. A tohle vlastně dělá pořád. Ten proces někam plyne a já vlastně ani nevím kam. Ale líbí se mi to.

Do kapely se přidal Radek, když jsme natáčeli demíčko a už u nás zůstal. Díky němu se do kapely dostala africká kora a další bubny.

No ale furt to nějak dobře nedrželo pohromadě a tak se jako poslední člen přidal Janek na bicí a opustila nás Hanka.

Jak se v tom tak utápíme a vynořujeme, tak vlastně ani nevíme, jaký žánr hrajeme. Já si i myslím, že to člověk nemusí vědět, ale každý na to chce odpověď. Tak říkáme "kitchen pop", protože kuchyně se osvědčila jako dobré zkušební místo.

Vás zveme, abyste se do toho procesu hraní ponořili s námi a smazali hranici mezi účinkujícím a publikem, protože jsme v tom spolu a v radosti.