Je na malinách - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Je na malinách pop-rock / Praha

„Bude nová deska ;-)“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Piano, klavír, Syntezátor / Sampler, Varhany
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv, Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info


Jsme mladá a krásná pop-rocková partička z Prahy. Důraz dáváme na vlastní tvorbu, české texty a melodiku písní. Fungujeme již od roku 2009 (dříve pod názvem “Kobylinec“) a za tu dobu jsme stihli více jak stovku koncertů v Praze i mimo. Účastnili jsme se soutěží jako Skutečná liga, Kašhe či Naděje Beatu. Naše písně zazněly v rádiu Beat, RockZone a SoundWave. Nahráli jsme 3 EP, několik singlů a jednu dlouhohrající desku. Největší úspěch je však to, že i po letech nás to společně baví!

Míra Šimák - baskytara, zpěv

Petr Veselý - kytara, zpěv

Verča Dolejšová - saxofon, zpěv

Jára Šimek - klávesové nástroje

Honza Kravka - bicí, zpěv

 

 ----- 

Stage-plan:

→ Kompletní technický rider

Repertoárový list

Nahráváme ve studiu:


Naše profily:

 Youtube kanál  

-----


rockzone

Bio a historie

Historie kapely Je na malinách (původně Kobylinec)

-2009-

Vznik kapely. Kluci se sehrávají na převzatých (převážně českých) písničkách, ale pokouší se již i o vlastní tvorbu. Odehrají první, zatím soukromý, koncert ve své zkušebně (staré prádelně), těsně před Vánoci.

-2010-

První úspěchy kapely. Založení profilu na Bandzone, Facebooku a jiných serverech, první domácí nahrávky vlastní tvorby. V červnu odehrají první klubový koncert v JET klubu s poměrně velkým ohlasem. Účastní se soutěže Skutečná Liga (kapela skončila v prvním kole, ale nechala za sebou půlku soutěžících). Během léta a podzimu koncerty po Praze i mimo, přechod z elektrických na akustické bicí a nová zkušebna.

-2011-

První zkušenosti ve studiu. Kapela nahrává v březnu první EP „Čas hlídám“ se 6 skladbami – vyloženě garážový zvuk nahrávky ale díru do světa neudělal, i když se mezi fanoušky ujalo CD kladně. Po celý rok kluci hojně koncertují, především po pražských podiích. Na podzim ještě stihnou natočit druhou nahrávku – dvoupísňový singl „Léto bez hranic“.

-2012-

Koncertů je méně, zejména kvůli maturitě kytaristy Petra. Účast v soutěžích Skutečná Liga (28. místo) a Kašhe (kde získala kapela první cenu), hraní ve známějších pražských klubech jako Rock Café, Vagon. Před Vánoci pokřtěna zatím poslední studiová nahrávka – EP „Bylo nebylo“, obsahující 6 skladeb včetně singlů vydaných během roku. To vychází i digitálně na iTunes.

-2013-

Kapela úspěšně pokračuje v činnosti – koncerty po Praze i mimo, klubové i festivalové koncerty. Natočen první videoklip na singl „Holka blonďatá“, který se drží 6 týdnů v hitparádě rádia RockZone. Dále zazněly písničky kapely na rádiu Beat (v soutěži Naděje Beatu, 6. místo) a v hitparádě rádia SoundWave.

-2014-

Koncerty hlavně po Praze. Účast ve Skutečné lize (22. místo v Play-Off). V červnu vydán singl "Jen tak si lítám", který je po 8 týdnů nasazen na rádiu Rockzone. Značné množství nového repertoáru vede k vydání první velké desky "Máme rádi banány", která byla pokřtěna na konci prosince.

-2015-

Proběhnou velké změny - do kapely jako posila přichází baskytarista Kuba a klávesistka Eliška, Míra se soustředí již jen na zpěv. V červenci je změněn letitý název Kobylinec na nový Je na malinách a kapela se tak snaží o nový nádech. Vzniká první singl pod novým názvem a s novými klávesovými aranžemi - "Vzdálená". Po osobních neshodách však nahrazuje na podzim Kubu na postu baskytaristy Hans.

-2016-

S baskytaristou Hansem kapela nahrává svůj druhý singl - "Za obzor". Bohužel, po nahrání singlu Hans kapelu opouští a tak do kapely nastupuje nejdřív jako náhrada, později jako stálý člen, Honzův brácha Márty. Z koncertů lze zmínit výlety do Jablonce n. Nisou a Nymburka, v Praze pak účast na legendárním festivale Žižkovská noc.

-2017-

Během jara odehraje kapela skvělý koncert v Chapeau Rouge společně s kapelou Pilot Study, ve které hraje polovina Malin. Dále pak například vystoupí na festivale Žij s hudbou s Prahou 10. Natáčí svůj třetí singl "Nespěchám" a postupně začíná pracovat na novém materiálu pro EP. Bohužel, na podzim kapelu opouští - jak jinak než - basák Márty kvůli hudebním neshodám a na jeho místo nastupuje do té doby ortodoxní metalista Adam :-)

-2018-

Pro kapelu poměrně revoluční rok. Z jara vystupuje po letech na festivale Vítání jara pořadaným kamarádem Kubou Březinou z kapel Rozhuda a Klokain. Právě společně s kapelou Klokain a dále pak Magnetikum, Jokers a MamaHotel uspořádají velký koncert/festival/přehlídku v divadle Dobeška, kde zároveň pokřtí unikátní EP, na kterém participují výše uvedené spřízněné kapely svými singly. I díky poměrné unikátnosti tohoto projektu pak EP pokřtil sám velký guru klubové scény - Majkláč. Personální změny se však nevyhnou ani tomuto roku - tentokrát odchází z kapely Eliška. Místo ní přichází do kapely hned dvojitá posila v podobě Járy - klávesáka - a Verči - saxofonistky. Kapela tak opět trochu mění sound a začíná makat na nových věcech.

Bývalí členové:

Adam Ročárek – baskytara (2017-2019)

Eliška Moravcová – klávesy (2015-2018)

Martin Kravka – baskytara (2016-2017)

Jan Čepera – baskytara (2015-2016)

Jakub Kramarovič – baskytara (2015)