Jana Blažková - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Jana Blažková pop / Veselý Žďár (Havlíčkův Brod)

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Bezmoc 1 285 ×
  • Podvod 931 ×
  • Noc přání 809 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

Narodila jsem se jako poslední ze třech sourozenců uprostřed parného léta roku 1995 v Havlíčkově Brodě. Od narození žiji ve Veselém Žďáře, malé obci u Havlíčkova Brodu. Pravděpodobně silný vzduch českomoravské vrchoviny a též hodiny pasivního poslechu hry na akordeon v podání mé starší sestry Ivy způsobily, že jsem se akordeonu aktivně chopila již v šesti letech věku.

Navzdory vrozené skromnosti jsem vždy toužila vyzkoušet ještě další hudební nástroje a tak jsem si v průběhu věků pohrávala s flétnou, houslemi, kytarou a klavírem a v neposlední řadě vlastním hlasem a zhudebněným slovem.Akordeon však zůstal mou jedničkou.

V současné době pilně pracuji též na svém všeobecném vzdělání a to pravidelnými návštěvami havlíčkobrodského gymnázia.

Počet koncertů, nejdříve zaštítěných ZUŠ, se brzy rozrostl o vystoupení pro radost. Dále jsem hrála v akordeonovém duu, triu Neřeš to, kvartetu a akordeonovém souboru Pohoda. Nyní vystupuji sólově (hra na akordeon+zpěv), nebo ještě s houslistou Janem Krejčím. Jsem členem jazzově laděné skupiny Himbeere Brombeere a irsky laděné skupiny The Baskers. Občas ale zabloudím i mezi jiné muzikanty, se kterými si vždy ráda zajamuju. 

Sólovému zpěvu jsem se též věnovala u prof.Lídy Noppové.

Po prvním celostátním úspěchu v roce 2008 v soutěži ZUŠ a ocenění hejtmana kraje Vysočina jsem v letech 2009 – 2011 dosáhla met nejvytouženějších na mezinárodních soutěžích s vážnou hudbou v Rájeckých Teplicích, v Chorvatsku a v Popradu. Svůj zpěv s doprovodem vlastního nástroje jsem předvedla na soutěži Dětská porta, nebo Brána, odkud jsem si přivezla první místa i absolutním vítězstvím celé soutěže. Nominaci na Zlatý oříšek jsem získala v roce 2009 a na Talent Vysočiny jsem byla nominována tři roky za sebou, z nichž jsem ho 2x vyhrála. V dalších letech se mi podařilo zopakovat úspěchy z Rájeckých Teplic a Chorvatska a dobít zlatou v souteži Čenda hledá supertalent.

Bio a historie