Irish Dew - O kapele | Bandzone.cz

Irish Dew world music-acoustic / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Zpráva ze staré vlasti
  Nezařazeno
 • Tanec stromů
  Nezařazeno
 • Foggy Dew
  Nezařazeno
 • Stroj času
  Nezařazeno
 • Original Celtic Band
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Skupina Irish Dew již mnoho let patří ke špičce keltské hudby v naší zemi, přestože se přímo nevěnuje jen klasickému irskému folkloru. Převážně instrumentální, většinou původní skladby, inspirované irským, ale i moravským a balkánským folklorem, jsou magického a spirituálního charakteru, který je nám Čechům blízký.

Členové kapely:

Václav Veselý - akordeon, kytara
Jan Veselý - housle

Jako hosty můžete potkat:

Andy Seidl - akustická kytara, zpěv
Martin Bouma - baskytara
Jindra Polák - zpěv, bouzouki
Jakub Klár - flétny, j.h.


Kontakt

Kateřina Ungrová

katka.ungrova@gmail.com

+420605356945

Bio a historie

Kapela od svého vzniku v r. 1995 vydala 2 alba - Závist a Šance, jež sklidily uznání jak doma, tak v cizině a hlavně na početných koncertech u publika. Kapelník Václav Veselý (Etc, Dobrohošť, Dobrá úroda a mnoho dalších) přizval ke spolupráci řadu výjimečných hudebníků jako jsou Lenka Filipová, anglický harfeník Sean Barry, Robert Křesťan, Zuzana Stivínová, senegalský hudebník Lamin Kouyaté, finská zpěvačka Noora Ruohonen a muzikanty z kapel Etc, Druhá tráva, aj.

Po reedici alba Závist s bonusovou písní Foggy Dew se chystá vydání nového alba.