hovaduo - O kapele | Bandzone.cz

hovaduo folk-punk / Skalice nad Svitavou

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Strejda tatér (Malé rodinné album)
  Nezařazeno
 • Babička (Malé rodinné album)
  Nezařazeno
 • Vítr (Malé rodinné album)
  Nezařazeno
 • Děda houbař (Malé rodinné album)
  Nezařazeno
 • Na úřadu práce
  Nezařazeno
 • Bezruký blues
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Vznik Hovadua je časově velice složitě zařaditelný. Prostorově je ovšem zřejmé, že Hovaduo vzniklo v zapáchající smrduté bažince nedaleko pastviny skotu.
K samotné tvorbě je nutné přistupovat jak z hlediska hudební vědy, tak, a to převážně, hloubavým využitím entomologie. Jen málokterý posluchač bez širší znalosti světa hmyzu dokáže hudební bzukot Hovadua ustát až dokonce. Většina opouští hlediště během vystoupení s nutkavým pocitem, že jej něco svědí a že zde není něco v pořádku (Pro snadnější přijetí doporučujeme hmyz.net podsekce rekordy a také repelent.). Po hudební stránce se Hovaduo nejvíce přibližuje kalužině, ve které se míchá folk, pank a dechovka, ach, vše je tak blízké přírodě, jmenovitě lesům, řekám, lukám a hlavně pastvinám.
Hovaduo je tvořeno převážně dvěma členy. Většinou se však stává, že se nesejdou. Proto vždy chybějící článek doplní černošský džezový harfista Barack, takže se nemusí nikdo bát. Občas se stane, že již tak prořídlé řady Hovadua doplní svojí přítomností hvězdný host a hlavně hostující hvězda, člověk, který jí zásadně paličkami, bubeník Jiží Bažina. V poslední době také občas přiletí čmelák Truda. Pak to bzučí na maximum!

Bio a historie

bio se nebráníme...