Hellstrike - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hellstrike metal-crossover / Vyškov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Hellstrike je deset let fungující banda, která hraje metal co má koule a na nic si nehraje...

 

 

 

Bio a historie

Hellstrike bio

Začátek Hellstrike (dále jen HS), se datuje na říjen 2007. Kapelu dali do kupy členové různých zdejších hardcorových a metalových souborů. Koncem téhož roku se, ve sklepní zkušebně, začínají rodit první noty, a to v sestavě Dejf (hlas), Mates (kytara), Lukshik (kytara) a Davidoff (Bicí). O pár metrů později se přidává poslední chybějící člen. Je jím zdejší skřítek, většině kapely velice dobře známý basák, Loki.
Nadšení a zapálení pro věc, žene novou mladou grupu k dalšímu kroku a tím je natočení prvního épéčka. Tak vzniká v létě 2008, ve vyškovském studiu Davos, anglicko-český, šesti skladbový (včetně intra), debut s názvem For all the bitches (Pro všechny děvky). Na placku vyjde několik pěkných recenzí. Je představena v rozhovorech pro servery Metalforever, Fobiazine a taktéž v živém přenosu na radiu Rockmax, kde zaskočenou moderátorku přijeli svými moudry "oslnit" Dejf, Mates a Loki. Koncem téhož roku, co deska vyšla, odehrály HS první koncert v, dnes již bohužel neexistující, brněnské noře Muzák.
Následující měsíce znamenaly pro kapelu moře koncertů, ale i personální změny. Davidoffa nahradil za bubnama Alice (dnes Kostiwall) a doprovodné kytary, po všech stránkách zábavný a oddaný, brněnský hrobník, Jura ????. Během těchto obměn osazenstva, které pro tuhle kapelu budou v budoucnu typické, se odehrály dvě turné, pár festivalů a pomalu se chystaly dvě nové věci, za účelem natočení singlu. Přelom roku 2009 HS nahrávají dvě skladby, Dirt a Delirium.
Po několika koncertech, kdy se v mezidobí přidává a následně odchází další a definitivně poslední doprovodný kytarista, dojde k totální obměně bandy. "Pozůstalé" členy Dejfa a Matesa doplní basák Miki ze spřátelených Next under a náš původní tlučmajstr Davidoff. Tahle sestava pokládá základní kameny pro druhé album a opět se hojně koncertuje.
Bohužel přibývající živé hraní začalo být neslučitelné s pracovními povinnostmi pana bubeníka a ten musel být nahrazen extrémně rychlonohým a rychlorukým trhačem blán, Dalasem. Na post basy přišel do HS bývalý a budoucí basák z Forrest jump, Gusta. Kapela tak mohla s chystaným materiálem pomalu mířit do studia, hrát v klubech a na festivalech (ten rok včetně legendárního Masters of rock). Eště před nahráváním si stačil vybrat odpočinkovou pan basák, kterého dočasně nahradil náš kámoš Kuča (Denoi, Filthyminds).
Deska Stadium ironie byla pořízena na jaře 2012 v tříčlenné sestavě a opět v našem oblíbeném a prověřeném studiu Davos ve Vyškově (s výjimkou vokálů, které se nahrály v lipovské Šopě).
Kapela byla s albem spokojena, zejména díky citelnému posunu vpřed oproti prvnímu počinu, a hlavně aniž by se vzdala toho, co je pro ni charakteristické.
Leckdo by si mohl říct, že časté změny osazenstva by mohly mít menší či dokonce větší vliv na projev kapely. Omyl! V tomhle případě se i přes peripetie autoři hudby, textů, hlas, kytarová složka atd. neměnní. Jsou to pořád ti stejní dva blázni, co tuhle kapelu založily a nehodlají se pouštět do žádných veletočů a radikálních změn.
Druhá fošna měla opět pozitivní recenze a kapela s ní jezdila a hrála live všude, kde to jen bylo možné.
V roce 2013 přichází do kapely a plně se zapojuje do koncertování, jubilejní pátý basák, Jerry, který hrál s Dalasem v jeho předchozí kapele.
Tak to šlape a pokračuje do března roku 2015, kdy kapela odehraje poslední koncert ve staré sestavě a tím se odstartuje několika měsíční pauza. V HS zůstávají opět jenom Dejf (voic) a Mates(guit).
Jelikož bylo cílem dostat do kapely lidi, co budou schopni náš materiál prezentovat minimálně stejně dobře jako předešlá zajetá sestava a zároveň, aby to fungovalo i po lidské stránce, bylo hledání doslova never ending story. Z adeptů, kteří se ukázali jako nevyhovující, by se taky dala sestavit drumshow, ale jak se to říká s tou trpělivostí?
Začatkem roku 2016 přichází do kapely ostřílený bubeník Mira (ex-HIV positive) a pouští se s námi do tvůrčího procesu. Pár měsíců po něm se do kapely vrací, opět, ex foresťák Gusta.
Začátkem roku 2017 HELLSTRIKE hlásí: „Nový materiál připraven, první koncerty booklý a v dubnu hurá do studia!“