Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hannibal Lecter nu-metal-hardcore / Hell

„Jedem 22 sezónu..a pořádně to rozjedeme..“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Bells
Nástrojové obsazení: Bicí, Bonga, Conga
Nástrojové obsazení: Syntezátor / Sampler
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Jódlování

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

WEB 

MÁJ A LES

Youtube Video 8BTjJjpANkgYoutube Video 8BTjJjpANkg

   Youtube Video dQDIoYkafiMYoutube Video dQDIoYkafiM

                           

           

                            

Bio a historie

 

 

Kapela Hannibal Lecter působí na hudební scéně od roku 1997. Původní sestavu kapely tvoří zpěvák a kytarista Lukáš, basák Zed a bicmen David. Metalové ,,trio“ nahrává v červnu 1998 první MC kazetu pod názvem Departure from Normal. V roce 1999 se kapela dostává do rockové hitparády Hard and heavy na rádiu Haná. Písnička Departure from Normal se celé čtyři měsíce drží na prvním místě.

Poté kapelu posílil další kytarista Laďa a Lukáše za mikrofonem vystřídal zpěvák Petr. Objevují se ale první mráčky. Po několika neshodách odchází bubeník David. Za bicí usedá nový bubeník Milan, se kterým se kapela ubírá úplně novým směrem. Písničky jsou propracovanější, pětičlenná kapela má na koncertech daleko větší sílu. Hannibal Lecter se vydává s novými věcmi do studia, kde nahrává demo, které se ale nepovede nikdy vydat. Zpěvák Petr se rozhodne odstěhovat do Anglie a kapela se dostává do krize, která v roce 2002 vrcholí rozpadem kapely.

Po dvouleté pauze Hannibal Lecter opět ožívá. Zed s Lukášem se seznamují s kytaristou Jarkem, který s sebou do kapely přivádí mladého nadějného bubeníka Pavla. Jako poslední přichází nový zpěvák Michal. Kapela je v plné síle, skládá se nový materiál, rozjíždí se řada koncertů. Poprvé kapela vystupuje na festivalu T.N.T. v Tovačově.

Po dvou letech tvrdé práce se Hannibal Lecter vydává do studia Šopa Standy Valáška, kde nahrává stejnojmenné CD. Popularita a oblíbenost kapely se ukáže i v přeplněném Rockovém klubu Apollo13 v Prostějově, kde kapela 16. února 2006 své CD křtí. Během tohoto roku se kapela přihlašuje do další hitparády. Tentokrát je to Rocková Dvanáctka na AZ rádiu. Se svým hitem … obsazuje Hannibal Lecter druhou příčku, díky čemuž si kapela může zahrát na zimním Master Of Rock ve Zlíně.

Na podzim z ničeho nic odchází spoluzakladatel kapely, kytarista Lukáš. Nejdřív se kapela pokouší hrát ve čtyřech, ale je patrné, že bez druhé kytary to nepůjde. Proto přichází Hanz Fucker, který ale na pozici kytaristy dlouho nevydrží. Stěhuje se do Prahy. Zanedlouho se v kapele objevuje další kytarista Mira. Opět v pěti kapela objíždí spoustu akcí, festivalů a motosrazů a intenzivně pracuje na nových písničkách. V polorozpadlém kostele v Jiříkově natáčí videoklip na skladbu Fatal Day, který vyhrál první místo v divácké soutěži Výtah na televizi Óčko. V polovině roku 2008 kapela znovu vyráží do studia, kde nahrává druhé CD In The Same Rings. Křtu, který se uskutečnil 27. března 2009 v Rockovém klubu U Hannibala ve Výšovicích, se ujímá Hanz Fucker. CD je velmi úspěšné, kladně ho hodnotí i recenze v časopisu Spark. Píseň Don't Be Coward je nasazena do hitparády Radegast Rock Chart na rádiu Rockmax, kterou hned první víkend s přehledem vyhrává. Píseň Uncertainty je zařazena na kompilaci ROCK FOREVER II. K úvodní písni Rescue Me kapela natáčí videoklip, který se objevuje v pořadu Pětka v Pomeranči na ČT1, Alternativa TV a Mad House na TV Óčko. Úspěch kapely dokazuje i pozvání na festival Rock Shock ve Vyškově, na punkfest Pod parou v Moravské Třebové, motorkářský sraz Kanálová stoka v Holubicích, nebo Harcore Extreme Days v Keřmanově Městci. Kapele se daří, je známá nejen v okolí, ale koncertuje v Čechách i na Slovensku. Ovšem přichází rok 2011 a ten se stává rokem změn.

Po téměř dvouletém působení definitivně odchází Mira a kapela je znovu bez kytaristy. Vyhlašuje konkurz, když vtom přijde další rána. Velmi nadějnému bubeníkovi Pavlovi se nabízí hrát v bubenické show Jumping Drums a on neváhá. Hannibal Lecter je v krizi!

Na scénu se opět vrací Hanz Fucker, ovšem teď jako bubeník a ohlasy fanoušků jsou velmi přívětivé. Navíc se objevuje nová tvář, DJ´ Kuba Pikesh. Jeho samply úplně mění ráz všech hannibalovských skladeb.

Kapela se vydává znovu do studia, aby dotočila třetí desku. Jako předzvěst připravovaného alba vypouští do světa nový videoklip k písničce Loneliness. Znovu se vše daří. A jako bonus se objevuje i nový kytarista Tomáš. Šestičlenná kapela na podzim roku 2013 úspěšně vydává nové CD Avenue to Emptiness.

Po chvilce bylo jasné, že srdcová kapela Tomáše je bethrayer, kam se také vrací. Na scénu přichází mladá krev v podobě Patrika Shaffera a hned od začátku je jasné, že to byla správná volba. V tomto složení kapela vystupuje dodnes a doufejme, že to tak dlouho zůstane.

Váš HANNIBAL LECTER