Hádramašmátrá - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hádramašmátrá indie-punk / Blatnice pod Svatým Antonínkem

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Balalajka, Jódlování, Fujara, Flétna, Kazoo, Dudy
Nástrojové obsazení: Kytara, Niněra, Rap, Jódlování, Doprovodný zpěv, Mrdanga

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Kapela HÁDRAMAŠMÁTRÁ o svém zvukomalebném názvu tvrdí, že je to slangový výraz pro uklízečku, hojně používaný především v Indii. Tato jihomoravská hudební formace se vyznačuje jistou dávkou humoru a nadsázky díky textům i pódiové prezentaci členů kapely. Styl skupiny by se dal označit jako punkfolklór s prvky mnoha dalších žánrů. Právě letos slaví 10 let od svých prvopočátků.

Info: www.hadramasmatra.cz

   tel. +420 606 383 529

  mail: john.hadrama@post.cz

Bio a historie

Hádramašmátrá (indicky uklízečka)
HNISTORIE

Za třeskuté zimy ´99, kdy se hadry lámou a násady praskají, přichází nabídka od firmy Zetor na úklid haly. Při závěrečných pracích je v koutě pod nánosem staleté špíny objeven, odmaštěn a oprášen bubeník Petr Kolacia.
Šestistrunný brigádník Čírovec nevydrží pracovní nasazení a po dvou zkušebních směnách prchá k žoldákům.
Záhy je nahrazen Martinem Přikrylem.
Na výroční schůzi závodní rady je jednohlasně zrušeno zpátečnické heslo: "Doktore, řekli sme bez bab."
Proto koncem zimy ´99 přichází dezertér od Führera - Lenka Zlatníková.
V této sestavě se uklízí hospody, kluby, sály i fesťáky. Je máj ´99, lásky čas, a zamilovaní fanoušci šílí tak, až si toho povšimne i kronikář Standa. V jeho nakladatelství Šopa vychází cca 50-ti minutová prvotina určená nejen maďarské menšině: Uštván a löty (důchodkyně).
Toto CD nejenže sežralo všechny úspory členů a fans, ale i Martina. Tudíž v červenci kapela navštívila secondhand "Flanel", kde za čtvrtinovou cenu pořizuje kytaristu Marka 1/4.
V srpnu fasují od úřadu práce šestistrunné koště Jana Křápka, který ovšem nesouhlasí s rozpisem rajónů.
Je nahrazen virtuózním kosmetikem podlahových krytin, Stanleym K.
A opět zasahuje Zetor, který začal montovat na traktory křídla. Bubeník Petr coby zkušený pilot odlétá do USA.
Ke kýblům na čas usedá mladý a talentovaný Michal Milták. V červenci 2000 při úklidu základní školy šlápne Lenka na zmizík a zmizí. Krátce na to navrátil Petr Kolacia oznámí rozhodnutí upsat svou duši ďáblu jménem Zetor Airlines a odletí.
Náhrada spadne přímo z nebe - sestřelený pilot Luftwafe, Sturmbahnführer Petr HB.
Postem zpěvné kosmetičky zamíšá Míša I, Míša II, Míša III a Petra I.
Na jaře 2001 je vyslán jednočlenný průzkumný team Erik s jasným úkolem prosondovat čistotu španělských barů a toalet.
Jeho post přebírá Marek 1/4, ale má problém - nemůže se dopočítat strun na basovém šúrováku.
Poštou přichází balíček od firmy WS Hodonín. Je to univerzální leštič Wawřoň.
V létě 2001, při drhnutí hajzlíků, je objeven záhadný tvor ukusující netopýrům hlavy a pavoukům nožičky. Není to nikdo jiný než mistr Ozzzy.
V září ´01 Führerovi dezertuje další pěvkyně Jana Janštová alias Berushka (ó, velký vůdče, díky za ty dary).
Po návratu průzkumníka ze Španěl zůstávají oba basmeni, Wawřoň i Erik. Hraje vždy ten, který zrovna nesedí.
Na podzim ´01 zaúřaduje státní hygienická komise a zjistí závažné nedostatky v úklidu svěřených prostor. Nejednalo se ovšem o akci "čisté ruce", ale o akci "clean klín".
Viník je odhalen a odstraněn; na Stanleyho místo se vrací emigrant Marek 1/4.
V roce ´02 tento team posiluje největší, jedinečný a (zatím) jednopísňový slavík Rikis.
Na podzim ´03 je banda nominována na čestný titul Nositel řádu UČKG (Úklidová četa Klementa Gottwalda) za druhé CD - HALUZiNaSS, nahrané v kumbálu na odkládání košťat a kýblů.
V roce 2005 se pak vylíhl další poškrabek – KillingMangare.
Krátce poté prchá kytarista Marek ¼ na 2- měsíční stáž do Ameriky. Uznal, že Hádramašmátrá potřebuje zkvalitnit své výkony, proto se odhodlal k aktivnímu studiu u Jimiho Hendrixe. Jim mu slíbil za 5 štěňat Gambrinusu, 2 kg olomouckých tvarůžků a sadu barevných trenýrek z šicí dílny OP Prostějov kompletní výuku všeho, co potřebuje dobrý undergroundový kytarista znát a umět.

Pro soukromé samostudium se rozhodl i Ozzzi, který na rozdíl od Marka ¼ trénuje u Panáčka ve sklepě. Prý je tam velmi hustá hudební atmosféra. Na místa kytaristů byli zatím umístěni 2 národní umělci – David Sedlář zvaný Čóda a Pavel Knepr alis Czokap. Po krátkém čase se od Jimiho vrací Marek ¼, zatímco mistr Ozzzi je Panáčkem natolik ovíněn, že už není schopen pokračovat v hudební kariéře u Hadráků. Nadále tedy na kajtrovitých postech dominuje Marek ¼ s talentovaným Czokapem.

 V létě 2008 při jedné z bojových operací je vážně zraněn Amorovým šípem Sturmbahnfuhrer HB a do služeb je opět povolán původní bubenečník Petr KC. Rok nato zafouká silný vichr z hor a odnese Berushku i s krovkami do Beskyd. Na její post je zvolena další talentovaná Mishmátra, tentokrát již čtvrtá v pořadí. Jejím majitelem byl tříhlavý pes Cerberus, který nám ji zapůjčil za větší množství pejskovodky.

 Na sklonku roku 2011 je vydáno další studiové album „Sex násilí a jiné zvěrstva“, inspirované nevšedním živočišným životem. Na obálce alba se krvavě vyřádil náš talentovaný akademický malíř Radim Skočík. Převeliké díky mu za to, protože přebalem zaměstnal i dětskou fantazii...

 V roce 2012 odchází Erik EEB na zasouložilou mateřskou dovolenou a na jeho post je dosazen Pavel z legendárního cimbálového rodu Hrbáčů. S basovým koštětem vymetá tak excelentně, až získá přízvisko „Pája (ba)prassák“. Z jara 2012 odlétají  Riki a  Mishmátra IV. na pracovní výcvik do Anglického království. Na místo zpěvulenky je dosazena osvobozená Ester Emily Elizabeth Jagošová (EEEJ), bývalá zajatkyně lipovských fundametalistů - IK banditů. O Rikiho řepové vložky se pak všichni podělí...

 

Hádramašmátrá dnes jsou:

 

       John Hádrama (Laďa Vyskočil) – zpěvořev, orálky, taobuchnarýna

       EEEJ (Ester Jagošová) – zpěvulka, haswomenka

       Marek ¼ (Marek Vyskočil) – kwa kwa kwalitní kajtra

       checkup (Pavel Knepr) – hajtra aj zatra

       Pája (Pavel Hrbáč) – bassák

       KC (Petr Kolacia) – bubénky, pléšky, šlapátka

 

 Na dočasném pracovním výcviku:

     

        Mishmátra (Míša Těthalová) – zpěvulenka

        Riki (Richard Šmahaj) - řepozpěv