Fragmenty - O kapele | Bandzone.cz

Fragmenty rock / Pardubice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Propast
  Propast (singl)
 • Poletím
  Poletím (singl)
 • Roadmovie
  Tady a teď
 • Noční motýl
  Mayday !

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Jsme pardubická rocková kapela Fragmenty. Působíme od roku 2008 a v současné době máme za sebou tři dema a dva singly. Sázíme především na energická živá vystoupení a chytlavé refrény s propracovanými, surrealisticky laděnými texty.

V kapele hrají:

Kuba Ošlejšek (kytara, texty,  hudba)

Michal Křečan (zpěv, texty, hudba)

Maty Linhart (bicí, hudba)

Šimon Beneš (basa, hudba)

Kuba Šťastný  (sólová kytara, hudba)

 

ÚSPĚCHY

divácky nejúspěšnější  skupina Hudební ligy města Pardubic 2009

Nejlepší rockové vystoupení - Rocková liga Odřepsy 2010

• vystoupení v pořadu Hudební rockové ozvěny na Hey Radiu 2017

• postup do finále soutěže Šance Muzikus 2017

• vystoupení na festivalech Rock for People, Sázavafest a Slunovrat 2017

 

NAHRÁVKY

Můžeme je pomlouvat... (EP, 2010)

Mayday! (EP, 2012)

Tady a teď! (EP, 2015)

• Poletím (singl, 2016)

Propast (singl, 2017)

Bio a historie

V pátek 13.2.2009 začala oficiálně zkoušet nová kapela, poskládá z členů různých jiných, málo či ještě méně úspěšných, formací. K zakládajícím členům, což byl kytarista Kuba Ošlejšek a basák Tomáš Hnilička se záhy přidal i další kytarista, Richard Fíla, (jinak Tomův kamarád), který obohacoval písně svými parádními sólovými party. Problém byl pouze s postem bubeníka, který se vyřešil až tím, že se k nám přidal Pavel Hejný. Po pár úspěšných zkouškách, kdy jsme zjistili, že musíme nástroje nejenom naladit, ale i sladit dohromady, s námi začal zpívat Martin Gula. V tu dobu nejstarší člen naší kapely. Zůstávalo však otázkou, jaké jméno si máme dát? Dlouho jsme nemohli přijít na žádný kloudný název a tak jsme si dali časový limit, do kterého musíme něco vymyslet. Ani to ale příliš nepomohlo a tak asi dvě hodiny před založením profilu na Bandzone jsme se shodli na názvu FRAGMENTY.

Po cca půl roce hraní přišel Richard s nápadem, že by to chtělo i dívčí hlas. Zbytek kapely nebyl proti, a tak k nám Pavel jednoho dne přivedl Kristýnu Vidnerovou. Její hlas nás více než zaujal a spolupráce s Mártym přímo ohromila. Kristýna se k nám potom přidala jako stálý člen kapely.

Nicméně tato sestava nevydržela příliš dlouho. Po v lednu vydané demo nahrávce Můžeme je pomlouvat nás během března 2010 postihla hluboká "personální krize". Kvůli dlouhdobým osobním sporům jsme se museli jsme se smířit s odchodem Richarda, Hnildy i Týny, kteří si založili vlastní kapelu (Riziko). My jsme se však rozhodli taktéž pokračovat a proto jsme zapracovali na doplnění sestavy. Tak se k nám dostali Zdenda a Tadeáš Knížkovi. Zdenda, ač je sám schopným kytaristou, se ujal basy a vokálů, zatímco Táda se velice úspěšně zhostil sólové kytary.

Tím vlastně začala druhá etapa ve fungování kapely. S určitým časovým odstupem pak můžeme zcela oprávněně říci, že se tím naše tvorba zase posunula o kus dál. V této sestavě jsme krom odehrání mnoha koncertu natočili i náš první klip (k písni Tanečnice). Celkově  kapela začala působit mnohem energičtějším dojmem. A to nám už zůstalo.

Následující rok 2011 pro nás byl ve znamení dalších velkých změn. Koncem léta od nás neočekávaně odešel náš bubeník Pavel. Tím pádem jsme zároveň přišli o bubeníka i o zkušebnu... Ale jako už několikrát předtím se k nám štěstěna přiklonila svou přívětivou tváří. Téměř současně se nám podařilo sehnat novou zkušebnu (v prostorách přeloučské Orlovny) a stejně tak i bubeníka - Romana Staňka. A v této nové sestavě jsme nahráli v lednu 2012 naše druhé demo Mayday! Žánrově to byl sice trošku posun, ale s odstupem času nezbývá než říct, že k lepšímu.

Začátek roku 2014 pro nás znamenal další změny. Místo nahrávání "tradičního" nového dema, které jsme vydávali co dva roky, jsme museli řešit jiné záležitosti. Stejně jako před třemi lety se uvolnilo místo za bicími. Roman odešel do punk-rockových Rogers a tak nastalo další období hledání. Asi po měsíci se nám ozval excelentní bubeník, Michal Kružík, a po dvou společných zkouškách jsme měli jasno - jsme zase kompletní!

V srpnu 2016 ukončil činnost v kapele Martin Gula, který se podílel na optimalizování zvuku kapely, což vyvrcholilo zejména na EP Tady a Teď z roku 2015. Post zpěváka zaujal Jirka Štursa, který už v minulosti působil v několika rockových kapelách. Hned po jeho příchodu jsme ve studiu Street sound nahráli singl Poletím, díky kterému jsme se dostali nejen do českých rádií, ale také do finále Šance Muzikus 2017 a odtud už byla přímá cesta na přední české festivaly (Slunovrat, Rock for People, Sázavafest). Následující dva roky jsme se mohli těšit z neměnné sestavy a tím dané tvůrčí stability. Díky tomu mohl vzniknout i náš první opravdu preofesionální klip k nově nahranému singlu Poletím. Bohužel postupem času bylo stále náročnější se scházet, což se dost negativně projevovalo na fungování kapely. Proto jsme si na podzim 2019 museli s těžkým srdcem přiznat, že tato etapa končí a každý budeme pokračovat dál svojí cestou.

Nějakou dobu to vypadalo, že je asi dopsána poslední stránka, ale ukázalo se, že myšlenky a hudba jsou silnější než ti, kdo je píši. Ještě před koncem roku 2019 se kolem Kuby začala skládat nová sestava. Tím začíná třetí etapa existence naší kapely. Jako první se připojil Michal Křečan, který dost úspěšně vyměnil brusle a hokejku za mikrofon s kytarou. Pak už šly věci v rychlém sledu po sobě. Michalovi se podařilo sehnat pro kapelu nového schopného bubeníka - Matyho Linharta. A díky němu se pak záhy připojil i Šimon Beneš na basu a Kuba "Happy" Šťastný na sólovou kytaru.

Ve velmi krátké době se nám povedlo kapelu nejen resuscitovat, ale doslova nakopnout k novému životu. Výrazně se zlepšila úroveň zkoušek a propagace, která vždy poněkud pokulhávala. Díky tomu, že základy nových písní nyní konečně píše více lidí nezávisle na sobě (Kuba a Michal), tak se nám podařilo rychle doplňit "seťák" o úplně nové songy! Od podzimu 2020 se tak konečně vracíme na scénu a naše vyhlídky jsou lepší, než kdy dřív!

Dost už ale psaní. Kdo jsme a co děláme posuďte sami na některým z našich koncertů! Doufáme, že nám budete i dál držet palce a podporovat nás. Díky!