Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Žižka fest Tábor

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Žižka fest si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Žižkův vraždící palcát XLVIII.

Upraveno:

Další Žižka proběhne 21. 9. 2019 na Housově mlýně!

  • Krčma otevřena od 11:00 hod., začátek od 17:00.
  • Vstupné: 249,- Kč
  • Na místě již tradičně zajištěn velký výběr CD, MC, LP, triček a dalšího UG materiálu!
  • Facebook událost

Potvrzené kapely

Čad

Abychom to okořenili trochu zahraničím, tak jsme si pro Vás připravili legendární Slovenský ČAD! Pro ty co je neznají, jedná se o nekompromisní violence thrash metal a aby toho nebylo málo, tak je zpíván slovensky! Kapela je na scéně od roku 1994 a zahráli na spoustě festivalů a několika zemí, třeba hráli v Brazílii, Německu, Itálii, Dánsku, Švédsku…. Kdo byl letos na Brutal Assault, tak se mohl přesvědčit, že se jedná o brutální nářez.


Minority Sound

Minority Sound vydali letos v dubnu nový album TOXIN, který je temný, jak sklepní prostory středověkých mučíren. Od začátku své existence se MINORITY SOUND zaměřili na cyber metal a s věkem jen zrají. Od minulého alba, který bylo ohromnou divočinou, se trochu zklidnili a posunuli k temnějším tématům. Album je taková osobní zpověď kytaristy Otuse, když pocházel těžkým životním obdobím a rozhodl se negativní energii zhmotnit do podoby nové desky. Aktuální novinkou je, že došlo k výměně na postu bubeníka a ke kapele se přidal nový bubeník Libor z Desire For Sorrow.


YTIVARG

Další kapela je venku – kdo jsou YTIVARG? Tajná frakce elektrotechnické destrukce, aktivovaná počátkem roku 2015 po ukončení činnosti zvrhlíků ISACAARUM. Performery YTIVARG jsou: F.C. (kytara), MICULA PARVA (řev), ONDRA (bicí) a ZDENĚK (basa). YTIVARG drtí elektrikářský grind-black nejhrubšího zrna s příměsí dalších ingrediencí. Své hlukové vibrace mají zaznamenány na prozatím posledním studiovém záseku s názvem WARDENCLYFFE (2017).


Godless Truth

Veteráni death metalové scény u nás, kteří první nahrávku vyvrhli už v roce 1994! Mají na kontě několik alb, splitka se zahraničními kapelami a stovky koncertů u nás i tour v zahraničí. Na jejich hudební cestě se potkali s takovými jmény, jako jsou Cannibal CorpseNecrophagistSuffocationKataklysmThe Faceless a dalšími. Zahráli na festivalech Neurotic Deathfest(Nizozemí), Rotterdam Deathfest (Nizozemí), Gothenburg Deathfest (Švédsko), Fuck the Commerce (Německo), Brutal Assault (CZ) a alba vydávali u nás i v zahraničí. Můžete se prostě těšit na opravdovou pecku na poli metalové muziky.


F.O.B.

Tak kdo by neznal tuhle starou gardu, která na Žižkáči vystupuje skoro každého Žižku, určitě je Vám nemusíme představovat. Snad jen můžeme říci, že mají nového kytaristu, kterého jste mohli vidět už na Metalové Brusírně a navíc prý dojde k obměně setlistu za “mimo standardní”! Na co musíme také upozornit je, že příští rok bude F.O.B. hrát na scéně 25 let a k tomu chystají materiál na novou desku! Myslíme si, že je na co se těšit, tak koukejte dorazit, zapařit a zpřelámat si nějaké ty kosti! (https://bandzone.cz/fob)


Elysium

Už je to 5 let, co byli naposledy na Žižkovi a musíme říci, že od té doby ušli vskutku dlouhou cestu. Jako příklad můžeme uvést, že letos roztočili celý Brutal Assault, kde podali strhující výkon a na to, že hráli jako první, přišla spousta lidí! Elysium se dají charakterizovat jako moderní death metal, který sice můžete slyšet u spousty kapel, ale jak již bylo zmíněno, vynikají hyperaktivním nasazením a skvělou technikou jejich bubeníka. Na Žižkovi představí své nové album The path of no return, které je k poslechu na YouTube.


Victims

Abychom zachovali festivalovou pestrost, tak jsme si pro vás připravili VICTIMS. Tahle Chomutovská mlátička má dokonce splitko s Řezníkem z roku 2017 a hrají přímý a nekompromisní death metal. Na scéně jsou od roku 2005, takže se nejedná o žádné nováčky na scéně, ale o chlápky, kteří vědí přesně, co chtějí a dokáží to prezentovat i naživo. Příznivci death metalu říznutého pekelným death corem si přijdou určitě na své. Jako upoutávku bychom doporučovali si pustit jejich poslední videoklip BrainWar, který si můžete poslechnout na YT.


Beast Within the Sound

Pražská thrash metalová úderka působící již od roku 2009. Na svém kontě mají už dvě dlouhohrající alba „Eternal Conflict“ (2013) , „…and Vice Versa“ (2018) a jedno zatím aktuální EP „Propulsion of War“ (2018). Evropské tour, předskakování pražskému koncertu Machine Head a mnoho odjetých festivalů a koncertů po ČR jsou výčtem jejich dosavadních aktivit. V současnosti v pětičlenném obsazení ostřílených mazáků Filip Škobis-voc., Julian Lamas-guit., Jan Peš-guit., Jakub Prokop-bass a Jirka Zajíc-drums chystají zcela novou desku, ovlivněnou moderním pojetím thrashe devadesátých let s odkazem kapel Testament, Slayer, Exodus a s příměsí současného hardcore, které bylo již naznačeno na poslední EP „Propulsion of War“. Silou argentinského býka, s průřezem dosavadní tvorby, okořeněné ukázkami z nové desky, se těší na prezentaci na letošním Žižkově vraždícím palcátu…

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory