Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

MetalGate 11 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek MetalGate si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

KILLER X-MAS: zářez dvanáctý

Vážení přátelé, je tady předposlední zářez naší velké vánoční zabijačky na MetalGate e-shop!

K běžným vánočním symbolům v našich končinách patří vánoční stromeček, Ježíšek, koledy a čas, kdy se můžeme chvilku zastavit, nadechnout a rozjímat. A věřte tomu nebo ne, právě v posledním bodě se naše akce KILLER X-MAS potkává s tradičními Vánocemi (ačkoli už bychom asi neměli příliš rozvádět pohanské kořeny a black metalovou minulost, která doprovází naše překvapení číslo dvanáct). Bez dalších okolků tedy pojďme přivítat SÓLSTAFIR, kteří vám nyní mohou zařídit poklidné (a přece jen i tak trochu jiné) Vánoce.

Islandští SÓLSTAFIR nejsou jako jakákoli jiná kapela. Uznejte sami na základě jejich hudebního vývoje. V počátcích pravověrný black metal. Dnes post-rock a post-metal, silná atmosféra, smyčce, klavír a procítěný, čistý zpěv. Kombinace tak působivá, jako je krajina v jejich domovské zemi. Jestli hledáte formaci, která si hraje dle svého a příliš nehledí na trendy ani mínění veřejnosti, pak v SÓLSTAFIR máte dokonalý příklad. Pochopitelně že řada fanoušků z raných dob těžce nesla tak zásadní stylový přerod a někteří se z něj nevzpamatovali dodnes. Hudebníci si ale stojí za svým a s každým dalším počinem odhazují stranou těžké kovové brnění, přidávají na atmosféře a otevírají se širšímu posluchačstvu. Ovšem pozor! Není řeč o žádném přihlouplém mainstreamu. Jejich hudba je rafinovaná a ve svém poklidu skrývá mnohem víc než by se mohlo zdát. Celý obraz pak dotváří rodný jazyk, v němž SÓLSTAFIR své písně přednáší. A takhle si skupina jede po svém, až se dopracovala ke své šesté studiovce „Berdreyminn“. Právě tu nyní přidáváme do naší nabídky... A že se nejedná o lecjakou edici...

Nejprve ale o desce jako takové. Její název lze po překladu z islandštiny do angličtiny a poté do češtiny číst jako „snílek o věcech nadcházejících“. Skupina pokračuje v upevňování mimořádné kombinace chytlavých melodií, psychedelických fází a vlivů klasického rocku a hard rocku spolu s ozvěnami její metalové minulosti. Nad vším se klene k dokonalosti vypilovaný hlas Aðalbjörna Tryggvasona, který se do písní opírá s neuvěřitelnou lehkostí a naléhavostí zároveň. Ve finále je tak trochu jedno, jak si novinku zaškatulkujete a jaké vlivy v ní najdete. Podstata zde totiž tkví v emocích, které ve vás „Berdreyminn“ vyvolá. Melancholie, touha, hněv, radost, potěšení, bolest... Které emoce při poslechu objevíte Vy?

Když už jsme tedy prozradili, na co se můžete při poslechu těšit, zbývá ještě říct, v jakém formátu novinku nabízíme. Nuže, řekněme si narovinu, že toto je – v nejlepším slova smyslu – skutečné monstrum. Stylově vyřezávaná dřevěná krabice obsahuje čtyřiačtyřicetistránkový digibook obsahující dvě CDčka (na druhém hledejte dvě bonusové skladby). Stejný hudební obsah vás pak čeká na vinylech – dva velké vinyly ve svých drážkách skrývají celé album „Berdreyminn“, zatímco 7" vinyl obsahuje dva bonusy. Součástí boxu je navíc exkluzivní obrázek s motivem alba (ručně číslovaný a známkovaný) a též kapelní kompas.

Celé balení má ovšem ještě skrytou, přidanou hodnotu. Tou je pocit, který zažijete jedině tehdy, když se stanete vlastníkem edice, jež je na celém světě i širém známém vesmíru limitovaná na pouhých 500 kusů. Nepopsatelné se může stát skutečností třeba zrovna u vás.

Pozor! Doprava tohoto produktu je na nás!

Objednávejte na MetalGate e-shop!

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Sofistica

Ahoj, heavy metalový projekt z Turnova tě zve na svůj profil :) K poslechu a ke stažení zdarma demo "Bájná země". Určitě si poslechni, zkritizuj, pochval, nebo se staň při nejlepšííím naším fanouškem :) Předem mnohokrát díky ;)

Zobrazit všechny názory