Fey - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Fey 33 let / Soběslav, České Budějovice

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Fey si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Recenze na rockmag.cz

Despaires - …Život je divadlo

Cca rocková kapela Despaires vydala v roce 2011 své třetí CD. Je na něm 7 tracků a jmenuje se …Život je divadlo.

Asi bych měl trochu vysvětlit ono cca, které se vyskytuje v úvodu. Kapela totiž střídá rychlé, rockové písně s pomalejšími, které se blíží až k folku, používá flétnu… Sama kapela svůj styl označuje jako powerstand rock, takže jí budu věřit, přestože nevím, co by to mělo znamenat.

Na desce je sice jen sedm písní, ale ty dohromady dávají přes třicet minut muziky s hodně dobrým zvukem.

Asi nejlepším dílkem na desce je (skoro) akustická Na křídlech terejů. Tato píseň je delší než sedm minut a přesto mi to nedalo a pustil jsem si jí vícekrát, protože mě opravdu dost zaujala. Není to zrovna tvrdé, rychlé, ale je to dobré.

Hned za ní se nenápadně ukrývá píseň Schizofrenie, která má podstatně tvrdší základ a je to vlastně opak předchozí Na křídlech terejů. Tvrdé kytary, z pozice zpěváka unikla zpěvačka a zůstal jen chlapík s pěkně rockovým hlasem. Tato krátká (2:38 min) píseň nastolí tvrdé tempo, které zase schladí další píseň. A tak to je skoro s každou písní na albu.

Všechny písně vynikají melodickými refrény, ke kterým dost napomáhá také obsazení zpěvačky. O tomto albu jsem si prve myslel, že to bude pěkná oddychovka, ale nakonec musím uznat, že je to plnohodnotné album, které se ihned uhnízdilo poblíž mého CD přehrávače.

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory