blanka štrayblová - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

blanka štrayblová Žena, 56 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek blanka štrayblová si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Oblíbené kapely: 3

Přátelé: 1

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
2 225
Profil registrován
5.11.2009

Blog

PRO ROCK 2000

Upraveno:

Roku 2000 jsem se coby manažerka stáje Alternative Music Production zúčastnila soutěže rockových kapel PRO ROCK 2000. V té době jsem hodně spolupracovala s kytaristou tehdy populárních Deep Sweden, později novinářem, dnes překladatelem Petrem Hnilem... A tento článek jsem o soutěži na internetu našla:)

Máme za sebou nultý, rozjezdový ročník, ale přesto věřím , že si PRO ROCK již své místo našel. Jaký tedy byl PRO ROCK 2000 a proč vlastně vznikl ?

Na celorepublikovém finále Dětské Porty (do 19 let), kde naše skupina zajišťovala poslední čtyři roky dramaturgii, bylo možné již několik let pozorovat značné "přitvrzení", především ve věku 14 - 19 let. Vystoupení těchto hudebních formací ani náhodou nepasovalo do žánrových škatulek FOLK a COUNTRY. Nabízela se otázka, proč se tyto kapely nepřihlásí do soutěže, která by jim byla zaměře- ním bližší. Ale ať jsem hledal, jak jsem hledal, hudební soutěž tohoto typu pro nižší věkové kategorie jsem nenašel… A po několika přípravných měsících a po sehnání určitého "obolusu" byl na světě nultý a průzkumný PRO ROCK 2000.

14. října 2000 - Klub Prosek
Zájem přihlásit se projevilo 23 kapel, 5 z nich jsme museli z kapacitních, či jiných důvodů odmít- nout. Do soutěže samé se jich v den "D" zaregistrovalo 16 ze čtyř krajů České republiky.

Po desáté hodině dopolední již měla hvězdná porota ostře nabroušené tužky, v očekávání prvních vystoupení. (Porota - na fotografii zleva: Petr KORÁL - redaktor časopisu ROCK & POP, Vladimír KOS - textař, Jan REJŽEK - kritik a publicista, Eugen POKORNÝ - amatérský hudebník, Miroslav FIŠAR - hudebník, Petr HNILO - redaktor časopisu BIG BENG ! a Blanka ŠTRAYBLOVÁ - Alternative Music Production. Posledním dvěma jmenovaným se omlouvám, neboť se nám nějak na foto nevešli.).
Během dne uváděl sympatický moderátor Rádia Krystal Marek DEJDAR postupně všech 16 vystupujících:
ONTARIO Jablonec nad Nisou, AGONIE Česká Lípa, NIJAK Rumburk, SALASH Praha, ZAHRADA PRO TOMÁŠE Otrokovice, FÉNIX Jičín, FOFR Česká Lípa, LITEMA Děčín, LOUTKOVÉ DIVADLO Děčín, MAJSEDUM Praha, MANU PROPRIA Praha, POSLEDNÍ POKUS Hradec Králové, S´N´C´ Praha, TERÁRIUM Hradec Králové, ŤUKEC Rumburk a The NAILS Praha.
A jak soutěžní klání dopadlo?
KATEGORIE SA, SB: 1. LOUTKOVÉ DIVADLO 2. TERARIUM 3. MANU PROPRIA KATEGORIE SC: 1. SALASH 2. AGONIE 3. Neuděleno KATEGORIE SA, SB: "Cracker" - MANU PROPRIA NEJLEPŠÍ KYTARYSTA: Tomáš BRAUN (Loutkové divadlo) DIVÁCKÁ SOUTĚŽ: MAJSEDUM

Nultý ročník by nevznikl  bez partnerů a sponzorů: rockového obtýdeníku BIG BENG !, průvodce moderní hudbou ROCK&POP, fy ProNaP - výrobce nábytku, fy Elektro S.E.T., fy STRUNAL Luby - výrobce kytar a fy LÍDL MUSIC - hudební nástroje a příslušenství.

http://prorock.sweb.cz

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

zatloukal

TATA BOJS i letos tradičně akusticky pro Rozmarýnu, pátek 26. dubna 2013 ve 20:00 / Divadlo v Celetné, Celetná 17, Praha 1.
Tata Bojs letos v červnu oslaví 25 let od svého prvního veřejného koncertu a vsouvislosti s tímto výročím směřují energii hlavně k speciální tour: 25 LET CYKLACE aneb Tour Domácí. Ani v zápalu příprav ale nezapomněli na již tradiční benefiční koncert pro Rozmarýnu, při kterém mají možnost se fanouškům představit v komorní „unplugged“ podobě. Písničky získávají v akustických verzích nový rozměr a zároveň díky bližšímu kontaktu kapely s publikem dochází i k často nečekaným interakcím.
Výtěžek ze vstupného z koncertu pro Rozmarýnu v Divadle v Celetné poputuje v celé své výši na konto obecně prospěšné společnosti Rozmarýna, která vznikla s cílem pomáhat začlenění dětí opouštějících dětské domovy do společnosti.
Tata Bojs:
Milan Cais (zpěv, bicí), Mardoša (baskytara), Vladimír Bár (kytara), Jiří Hradil (klávesy) a Dušan Neuwerth (zvuk)
Více na :
www.tatabojs.cz

Zobrazit všechny názory