Kašpaři - herci spolku Kašpar - Úvod | Bandzone.cz

Kašpaři - herci spolku Kašpar pop / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • TANCOVACKA
    Nezařazeno

Kontakty

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Novinky

Chanson? Šanson!

(Upraveno: )

RECENZE: Francouzština trochu jinak. Šanson zní v Divadle v Celetné


http://www.topzine.cz/recenze-francouzstina-trochu-jinak-sanson-zni-v-divadle-v-celetne

Lehkou lekci francouzštiny v podobě šansonu a netradiční pohled na zdánlivě neslučitelné umělecké osobnosti u jednoho mikrofonu nabízí Chanson? Šanson! V Divadle v Celetné si tak divák může vychutnat hudební zážitek i se sklenkou vína.
FOTO: Chanson hromadna pisen Rozdílné umělecké osobnosti u jednoho mikrofonu. Zdroj: Divadlo v Celetné

V rámci projektu Zbytky sil, který otevřel nedělní večery nápadům herců, měla premiéru hudební inscenace Chanson? Šanson! Diváky, kteří tomuto hudebnímu stylu zrovna nepodlehli, mohl název odradit. Obavy se ale ukázaly jako zbytečné.  

Inscenace sice měla specificky orientovaný hudební základ, ale ani ke konci nezačala upadat v monotónnost. Především proto, že se díky rozličným uměleckým osobnostem u mikrofonu střídala klasická francouzština s angličtinou, češtinou a ne úplně se tak hodící němčinou. Ale chápu, že v případě Marlene Dietrich nemohla nemít němčina zastoupení.

Marlene Dietrich či Edit Piaf ale nezůstaly při svých životních zpovědích na pódiu osamoceny. U mikrofonu se vystřídali kupříkladu Jiřina Salačová, Jacques Brel, Gilbert Bécaud a další. Ač se v reportoáru objevila i mužská jména, překvapilo výlučně ženské obsazení.  Jak si představitelky poradily s mužskými rolemi? Herečky přišly na scénu v kabátech a kloboucích, tedy mužském oblečení. Poté kabáty sundaly a měly večerní šaty.

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory