BAČA - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

BAČA Muž, 33 let / Vsetín

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek BAČA si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Recenze - KATAKLYSM, BELPHEGOR

KATAKLYSM + BELPHEGOR, Zlín – Masters Of Rock Café – 17.1.2010

V neděli 17.1.2010 ve zlínském Masters Of Rock Café proběhl koncert kapely KATAKLYSM, který se uskutečnil v rámci jejich evropského turné. Doprovod jim tvořili rakouští death – blackoví BELPHEGOR, dále kapely RESISTANCE, řečtí extreme thrash metaloví SUICIDE SILENCE a DARKEST HOUR.
Na místo koncertu jsem dorazil zhruba hodinu před začátkem akce. V klubu se již, navzdory nadcházejícímu pracovnímu týdnu tísnil hojný dav fanoušků, kteří sem přijeli dle oděvu podpořit především kapely BELPHEGOR, ale hlavně hvězdy večera, kanadské KATAKLYSM!
Akce začala se zanedbatelným časovým skluzem a jako první se na pódiu představila kapela RESISTANCE. Ještě je nutno dodat, že o prvních třech kapelách jsem slyšel jen letmo a proto jsem byl zvědavý jak na předvedený výkon a nasazení, tak na dojem z nepoznané tvorby.
RESISTANCE se předvedli v dobrém světle, ikdyž jejich tvorba mi vzdáleně připomínala All Shall Perish s občasnými záchvěvy Meshuggah. Co se zvuku týče, první kapela to většinou nemívá snadné, ale na takovémto koncertě by měl být kvalitní zvuk samozřejmostí. Nu což, i přesto, že většinou byly slyšet jen bicí, navíc s utopenými kopáky a zpěv, který zazdíval nástroje vytvořili RESISTANCE slušný start do tohoto večera. Ještě dodám, že by nebylo na škodu, kdyby zpěvák víc komunikoval s lidmi a pokusil se je dostat trochu do varu.
Po krátké zvukovce na pódium vyběhla kapela SUICIDE SILENCE. Bohužel až nechutně přebasovaný a přehulený zvuk mě donutil opustit sál již při druhé písni (déle bych to vážně asi nevydržel), protože jsem se chtěl dožít alespoň konce večera. Začínal jsem se modlit, aby hvězdy nedělní noci KATAKLYSM měli svého zvukaře.
Třetí DARKEST HOUR předvedli solidní výkon, dokonce i zvuk se relativně zlepšil a já si mohl odnést hezký zážitek z porce death metalu. DARKEST HOUR byli plní energie, byla na nich vidět sehranost a předvedli vše, co má správný koncert mít. Rozhodně nejlepší kapela z „té trojice pod čarou“.
Akce se přehoupla přes polovinu a pro spoustu fanoušků nastal vrchol večera. Na pódium naběhli rakouští death – blackoví drtiči BELPHEGOR. 
Z oblak pekelného dýmu se vynořily tři postavy držící v rukou kytary jako satanáši vidle v práci. Osobně mě nejvíce nadchlo podání skladby „Lucifer Incestus“, jež tak nějak vyčnívala nad ostatní. Při refrénu se pekelníci stojící vedle sebe pohupovali do rytmu a stejně jako celý koncert s sebou strhávali dav nadšených fanoušků. Na BELPHEGOR byla oproti prvním třem kapelám vidět preciznost a hlavně to, že si koncert skutečně užívají se svými věrnými přisluhovači. Zvuk byl kvalitní, což jen podtrhlo celkový dobrý dojem. 
Satanáši dozněli, pekelný kouř se rozplynul. Dav fanoušků nedočkavě vyčkával na příchod death metalových buřičů KATAKLYSM.
Již při zvukové zkoušce se mi rozzářily oči štěstím, protože to v co jsem celý večer doufal se vyplnilo. Katáči měli řádně nazvučeno!!! Aby taky ne, když na místě byli již od dopoledních hodin. Tuhle kapelu musím také pochválit, že si nehráli na žádné namistrované panáky a celý večer pohodově seděli mezi lidmi v baru MoR Café, rozdávali autogramy na památku a také se velmi ochotně fotili.
Něco málo před jedenáctou večerní vypuklo očekávané vystoupení. KATAKLYSM pod taktovkou Maurizia Iacono vystoupili na pódium v obvyklé sestavě (jak jinak, nejsme na hokeji :D ), ovšem ve dvou písních doplnění o mě neznámého kytaristu. Z reproduktorů se na fanoušky valily samé hity, například Prevail, Shadows and Dust či The Ambassador Of Pain. Vystoupení, které trvalo téměř hodinu a půl si užívali všichni přítomní. Jen mě trochu mrzelo počínání ochranky, která shazovala lidi (kteří stejně měli v plánu skočit) z pódia. Jeden šťastlivec si dokonce zapařil v obětí zpěváka Maurizia.
Musím podotknout, že kapele KATAKLYSM velmi svědčí klubová vystoupení. Proti festivalům, kde rovněž předvedli vysoce kvalitní výkon byl ovšem tento koncert sto a jedna.
Pokud bych měl tuhle akci hodnotit stupnicí časopisu Spark, pak bych rozhodně neváhal nad voltáží s číslem 600 a krásným slůvkem kremace!

BAČA

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory