Dejá vu Brno - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Dejá vu Brno folk / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Vokálně zaměřená brněnská folková kapela za mohutného instrumentálního doprovodu dvou kytar, dvou fléten a baskytary, perkuse nepočítaje.

V repertoáru máme povětšinou převzaté skladby - spirituály, písně skupin Peter, Pual and Mary, Mošny, Ginevra, Klíč, Joan Baez, Slainte, Altan a další. Vlastní tvorba je prozatím reprezentována jedinou naivní písní Strýček Fred (Uncle Rat)

 

Osoby a obsazení (v abecedním pořadí)

 

Helena Dostálová       Zpěv, flétny

Martina Krupová          Flétny, zpěv

Milan Krupa                  Kytary, baskytary, zpěv

Pavel Krupa                  Kytary, zpěv, kapelník

Vendula Páralová        Zpěv, perkuse

Vojtěch Krybus              Kytary, zpěv

 

Stálí hosté:

Míša Turková                Flétny

Ondřej Vild                    Klavír

Tomáš Vyvozil               Bicí

Bio a historie

Skupina Dejá-vu vznikla v roce 1998 v čistě mužském obsazení. Zakládajícími členy byli:

Pavel Krupa,  Milan Krupa, Libor Vlaha, Vojtěch Krejčí, Tomáš Vyvozil a Ondřej Plhal s nástrojovou výbavou kytary, baskytar, kláves a houslí.

Rok po založení přibyla první zpěvačka Petra Vyvozilová. 

Po odchodu další části zakládajících členů na příchodu dalších se složení na delší dobu stabilizovalo na: Pavel Krupa (kytary, zpěv), Milan Krupa (kytara, baskytara, zpěv), Petra Vyvozilová (zpěv), Veronika Plhalová (zpěv), Radek Píše (zpěv), Tomáš Vyvozil (bicí, zpěv) a Petr Švanter (klavír).

Po odchodu Radka Píšeho přišli do kapely Xaya Hepnarová (zpěv) a Vojtěch Krybus (kytara zpěv). Petr Švanter, Petra Vyvozilová a Tomáš Vyvozil z časových důvodů již pouze hostují. V této době jsou na repertoáru především spirituály, přebíráme také větší množství písniček australské skupiny The Seekers a legendární americké kapely Peter, Paul and Mary.

V polovině roku 2010 odchází Xaya Hepnarová a nedlouho poté také dlouholetá zpěvačka Veronika Plhalová. V polovině roku 2011 příchází Helena Dostálová a brzy po ní také Vendula Pernikářová (později Páralová) a Klára Macháčková. Složení se stabilizovalo začátkem října 2011 a po intenzivní přípravě již odehrálo dva vánoční koncerty.

Po odchodu Kláry Macháčkové na jaře 2013 a následném odjezdu Heleny Dostálové do zahraničí přichází Vanda Jarůšková a stálou členkou se stává doposud hostující Martina Vyvozilová (později Krupová). V polovině roku 2014 se Helena Dostálová vrací ze zahraničí a složení kapely se tak znovu stabilizuje na dámské trio, které doprovází mužský trojhlas.