Degradace - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Degradace punk-rock'n'roll / Ostrava

„18.07.2020 - Mayday fest“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

DEGRADACE - BIO

Kapela vznikla už v roce 1999, název DEGRADACE však nosí až od roku 2001. První sestavu tvořili Rudee (basa) Sidney (kytara) a Tommy Heroin (bicí), ke kterým se připojil Zvíře (zpěv). V této sestavě odehráli pár koncertů v Ostravě, Havířově a okolí (1. vystoupení se konalo 13. listopadu ‘99 v havířovském klubu Lakomec). Asi po roce Zvíře v kapele končí a za mikrofon přichází Pavouk. Počty koncertů se zvyšují, přibývají vystoupení v Olomouci, Brně atd. Z tohoto období existuje nahraná jediná píseň, Nejedeš v tom sám, která se nacházi na kompilaci Cz&Sk streetkids vol.1. Po neshodách ze skupiny odchází Pavouk a po chvilce koncertováni ve třech se ke kapele přidává druhý kytarista Lukáš Kolarčík. Následují koncerty po ČR, SR a na jaře 2002 kapela nahrává ve Frýdlantu své první DEMO CD. O rok později ve studiu Rampa v Jablonci nad Nisou natáčí CD Punk’n’roll a vyráží na polské miniturné s kapelou Skampararas, v létě pak vystupuje na dnes již legendárním festivalu Antifest a v září v pražském Futuru předskakuje britským GBH.
Po vystoupení na festivalu PunkAID (září 2004) odchází na čas z kapely Tommy Heroin ze zdravotních důvodů. Stihl však ještě nabubnovat čtyři skladby ze split CD (w/Proti směru) z roku 2005. Po odchodu kytaristy Lukáše a několika personálních změnách, kdy na čas vystupovali Rudee a Sidney pouze akusticky, se do kapely vrací Tommy Heroin a v roce 2007 vzniká album My Love My Grave. Tommy Heroin poté definitivně končí s bicíma a ujímá se postu kytaristy, kdy za bicí usedá Mishel. Začátkem roku 2008 kapela připravuje materiál na desku Atomic Boogie, na které se nachází také cover Pet Sematary od legendárních RAMONES, která se objevila i na tribute albu cz/sk kapel. Na albu hostuje americký kytarista Adam Bomb, jež se podílel na skladbě Time Bomb.
Na začátku roku 2011 nečekaně opouští kapelu Sid, který se vydal svou vlastní cestou. DEGRADACE jede ale dál, mikrofonu se ujímá Rudee. Odehrají několik koncertů jako trio, ale je jasné, že bez druhé kytary to dál nepůjde. A tak na místo druhého kytaristy přichází Blinky, dlouholetý kamarád a spolupracovník kapely, který točil i první oficiální videoklip k písni Řekni NE!. Čerstvá krev znamená novou energii a kapela začíná po roce stání na mrtvém bodě ihned pracovat. Natáčí klip k písni Nic Netrvá Věčně. Nedlouho na to, v lednu 2012 vychází očekávané 12ti písňové split CD DEGRADACE vs. KAKTUS, které se křtí jak v Ostravě, tak Bratislavě.
Plni energie a nápadů se vrací brzy do studia a pokládají základy pro  desku z roku 2013 Heroes are dead. Ke skladbě Horrorshow je natočen videoklip, jehož režisérem a tvůrcem je Pode. Ten od začátku roku nahradil odchozího Mishela na bicí a stal se tak novým motorem kapely. Ke 14-tým narozeninám si sobě a fanouškům kapela nadělila dárek v podobě nové skladby Cesta Nikam, ke které natočia také videoklip. V březnu roku 2016 vychází u PHR Records, poprvé na vinylu, další řadová deska nesoucí název B-Side Blues. V létě pak za bicími střídá Podeho Rob z frýdeckých Positive.

  • Rudee - zpěv, baskytara
  • Tommy Heroin - kytara, zpěv
  • Alec Munro - kytara, zpěv
  • Rob - bicí, zpěv

 

www.degradace.cz

https://www.facebook.com/degradace

www.bandzone.cz/degradace


Bio a historie

MERCHANDISE

 

Trika: 

Nové - pánské: S, M, L, XL, XXL dámské: S, M
Punk´n´Roll Sins - poslední kusy
Atomic Boogie era - poslední kusy, pouze dámské S a M

(Cena za triko je 250,-)

CD:
Atomic Boogie (2009)
kompilace Ramones Tribute (2009)
split CD Degradace vs. Kaktus (2012)
Heroes Are Dead (2013)

(Cena za CD je 100,-)

Placky - malé (25 mm) 20,-, velké (37 mm) 30,-

Otvíráky - s magnetem nebo s přívěskem 40,-

Nášivky (vyšívané) - malé (3x12cm) 50,- velké (4x16cm) 70,-

Objednávat můžete na degradace@seznam.cz , poštovné je 100,-