Tommy Heroin - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Tommy Heroin Muž, 38 let / Ostrava

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Tommy Heroin si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Archiv z Nejhoršího období v mém životě (5/2005)

Upraveno:

„TOO MUCH TOO SOON"

 

...Vím je to kruté, ale bohužel, už je to tak, Můj vlak už jel...

 

Myslím, že bych měl vnést trochu svého temného světla do věcí, které se udály v posledním půl roce. „Proč jsem odešel od kapely??? Vždyť jsem pořád ten stejný nenávistný bastard, co jsem byl dřív..." Ale něco se přece změnilo...

V polovině července minulého roku mi diagnostikovali mozkomíšní Roztroušenou sklerózu - demyelinizační, progresivně se vyvíjející onemocnění CNS související s degenerací svalstva s následkem buď částečné nebo úplné invalidity...mé vyhlídky do budoucna nejsou tedy příliš růžové...Nemoc se nejdříve projevila mravenčením nohou, později i rukou, což bylo velice nepříjemné a ztěžovalo mi to život nejen jako bubeníkovi DEGRADACE. V červenci roku 2004 se nemoc projevila naplno a já měl obrovské potíže s rovnováhou (i za střízliva), viděl jsem vše rozostřeně, dvojitě a měl silný nystagmus (nekontrolovatelné sekavé pohyby očí ze strany na stranu)...byl to hodně špatnej trip, „Death Trip", a nejhorší bylo, že jsem si žádnej nedal...

Následující 2 měsíce jsem strávil po nejrůznějších nemocničních zařízeních s vědomím, že už to tak možná zůstane napořád. Mou krví prošlo víc chemikálií a jiných svinstev než za celý můj život - to mělo bohužel za následek silné depresivní stavy a byl jsem nucen vyhledat odbornou pomoc - předepsali mi Xanax, EspritalRemeron a kombinace těchto léků hodně utlumila celý můj organizmus. Nezbývalo, než se na celou věc podívat z jiného pohledu. Bicí pro hudbu, kterou jsme s klukama hráli už nepřipadaly v úvahu. Nemělo to budoucnost (už jsem prostě nestíhal) a taky jsem si byl vědom, že bych dříve nebo později celou kapelu jen brzdil...Tak proč zbytečně odkládat můj odchod?

Můj dnešní zdravotní stav je sice mnohem lepší, ale jsem úplně jiný člověk. Možná je to tou nemocí, možná chemií, ale můj žebříček hodnot se zcela změnil - těžko říct, zda k lepšímu nebo naopak...Lékař mi po epileptickém záchvatu s bezvědomím, vyprovokovaném alkoholem, zakázal pít, kouřit mi zakázali už v nemocnici - protože si obden sám píchám léky (interferon BETA - 1b), na které když prý budu kouřit zemřu tak do 2 až 3 let - prý působí spolu s nikotinem, dehtem a všema těma svinstvama strašně agresivně...

Co dodat? Snad jen to, že mě to všechno mrzí, a že mě moje nemoc prakticky učí, jak zdravě žít a dožít...Docela změna pro kluka, kterej se s kamarády snažil vymést kde kterou hospodu a žil až moc rychle... Taky v kapele kromě Drog, Sexu a Rock´n´Rollu,chlastu, rvaček a podobnejch sraček, bez kterých by prostě rocker asi nebyl rockerem, bylo hodně neupřímnosti, falešnosti a lži, ale to je zas jiná story a nehodí se psát o tom zrovna na tyhle stránky...Nicméně stále platí, a z mojí strany platit bude, že v kapele hrajou dva kluci, za který jsem ochotnej strčit ruku do ohně... RUDEEmu i SIDNYmu jsem se omluvil a ještě jednou se omlouvám, že jsem odešel...dodnes toho lituju...

K novýmu CD (split s Proti směru) bych řekl jen asi tolik, že je to ta nejkvalitněji zahraná muzika, co kdy z DEGRADACE vzešla a stojí za to si to poslechnout (tahle reklama není placená - já z toho už neuvidím ani floka). Čtyři songy jsem bicí nahrál já ("Alkohol", "Heros are back", "Štvanec" a "Jailhouse") a zbývající tři nahrál můj dobrý kamarád Drak, který tak odvedl docela dobrou práci..."Dead or Alive" i "Bye Bye Baby" jsem ale ve zkušebně udělal já, ať se to někomu líbí nebo ne, a i když to postrádá některé prvky, které jsem chtěl zapojit, většina jich tam je...Jediná skladba, se kterou nemám nic společného je "No Image - No Style".

Doufám, že jsem tedy takto stručně alespoň trochu osvětlil sled událostí. Toto je první a zároveň poslední věc, co jsem tady kdy napsal...loučím se...a nemějte strach...Bude hůř...

„Too Fast to Live"

...IN GODS NAME („V Boha nevěřím, protože Bůh nevěří ve mně")...

 

 

ROZHOVOR (Live)

 

 

 

Petersson (01:59 PM) :

můžu začít s otázkama? viděl bych to na 10-15 otázek.nějáký budou trapný jiný zas možná debilní:o)))

Tommy Heroin (01:59 PM) :

nevadí, začni a nešetři mě!! Můžeš se ptát na co uznáš za vhodné...

 

Petersson (02:00 PM) :

1) Ahoj. Obligátní otázka. Zkus se nějak představit. Kdo jsi, kolik ti je co děláš, jak ses dostal k punku a k hraní v kapele.

Tommy Heroin (02:03 PM) :

Mé jméno je Tommy Heroin ("Herák"), 20, v Degradaci jsem byl od prvopočátku (nejdříve dokonce jako hráč na harmoniku 1999, pak se to zvrhlo a musel jsem sednout za bicí..a vypadalo to, jak to vypadalo:)) Jak jsem se dostal k punku? Přes kapelu, nebylo co na práci, nudnej život, asi jako každý...

 

Petersson (02:05 PM) :

2)Co tvoje životní postoje? Jak moc se změnilo po tom co jsi zjistil, že máš tu svinskou nemoc?Zjistil jsi najednou že máš jiný priority, jiný cíle, jiný kamarády?

Petersson (02:05 PM) :

poznámka redakce...píšu jak prase tak sorry

Tommy Heroin (02:11 PM) :

Na cíle seru, nevím co bude zítra, natož co bych chtěl v životě dosáhnout.. Musel jsem přestat hrát na bicí, protože mi to činilo značné obtíže..přesedlal jsem na kytaru(má věrná kopie Fender - Stratocaster), ale nevím jak to půjde, uvidíme.. A kamarádi... Jak se říká pravý přátele poznáš, až jseš v úzkých, když jsem v bolestech ležel na lůžku v nemocnici, nemohl se hýbat a nevěděl, co bude, jediný, kdo za mnou přišel byl RuDEE s Luckou (jeho životní partnerka) a SID se svou girl.. RuDEE byl asi jediný, kdo mě kdy viděl brečet a úplně na dně. Priority nemám a nikdy jsem asi neměl - jsem naprosto bezprioritní... A piš tak, jak ti huba narostla:-)

 

Petersson (02:13 PM) :

3)Dalo by se říct, že si na někoho zanevřel, někoho zavrhl, že tě někdo zklamal a naopak, že tě překvapil někdo od koho by si to nečekal? 

Tommy Heroin (02:21 PM) :

Zanevřel? Spíš jsem si řekl, že nemá cenu plýtvat život (už tak krátký) s lidma, co za to nestojí.. Znal jsem spoustu falešných lidí,  co ti byli schopní lhát do očí, které jsem toleroval, protože jsem prostě musel - tomu se teď snažím vyvarovat... Ale na druhou stranu musím říct, že spousta lidí to se mnou myslí dobře, ale nechápou, co jejich dobrota dělá s mým já (nedávno jsem zašel na koncert a celej večer potkával lidi, co by před tím o mě ani nezakopli a od těch poslouchal, jak je mrzí, co se mi přihodilo, a že doufají, že budu ještě dlouho žít - jednoho, dva jsem snesl, ale v noci pak už jsem to prostě nedával a z místa odešel..dokonce jsem neviděl ani Degradaci, na kterou jsem se přišel mrknout) Proto vzkazuju všem: "Vyserte se na lítost!!" ..a to nemyslím jen v mém případě..

 

Petersson (02:23 PM) :

4)Když jsi použil to hezké slovo tolerance, která já mám osobně tak rád. Nezdá se ti poslední dobou, že ta právě poslední dobou z punku trochu mizí?? Nebo to přijde jen mě? Zdá se mi, že punk je poslední dobou takovej dost militantní.....něco ve stylu kdo není stejnej jako my nemá tu co dělat.....pozoruješ takové věci ve scéně?

 

Petersson (02:24 PM) :

kurva jak dokážu dat do věty třikrát „poslední dobou" to nechápu:o)))

Tommy Heroin (02:27 PM) :

Máš naprostou pravdu..ale co se "scény" týče (nevím proč, ale to slovo prostě nesnáším) bylo to tu vždycky...musíš si prostě najít ty, co za to stojí a nedívat se jen na to, jak kdo vypadá - "není všechno zlato, co se třpytí" (i když image hraje bezesporu v punku obrovskou roli) A s tou militantností..myslím, že je to dobou..lidi jsou všeobecně zkažení (nejen v punku), nemůžeš se tedy příliš divit, že je pak někdo militantní...

 

Petersson (02:29 PM) :

5)A co ty a oblíbená hesla poslední doby typu APOLITIČNOST či PUNKS AND SKINS UNITED?

Tommy Heroin (02:37 PM) :

Nová doba..:-) Nebudu tu omýlat všechny ty kecy, o tom co je správné apod. toho je myslím v každém rozhovoru požehnaně.. Jak jsem řekl "nesuď skříňku podle obalu"...poznal jsem spoustu skvělých lidí a byli to Skinheadi. Dokonce jsem s jedním i hrál, ale věř mi, že jsem si 2 roky zvykal na to, že se ze SIDA stal Skinhead..znal jsem ho jako jedno z největších hovad pod sluncem a pak přišla ta hrdost....nakonec se ale propil ke stejnému jádru, jako předtím:-) Je to jeden z nejférovějších lidí, co jsem poznal (za kámoše se postaví bez keců a kdykoliv) a je fakt, že bez něj a RuDEEho bych možná zůstal mezi feťákama, se kterýma jsem se tahal.. Punk mě vlastně vytáh ze svrabu, ve kterým jsem byl..ale vidíš sám "Z louže pod vokap.."

 

Petersson (02:39 PM) :

6)Jasně takovejhle řečí je v každym rozhovoru plno...ale zase co jiného do těch rozhovorů dávat:o)) jak si na tom ty s punkem vidíš  v punku hlavně zábavu nebo má pro tebe i takový ten idealistický smysl....sdělovat názory, působit na lidi a doufat, že se něco změní (zlepší)?

Tommy Heroin (02:47 PM) :

Určitě je to cesta životem..ať už jdeš kamkoliv..každý na to má jinej názor a pokud mi ho nevnucujou, tak jim ho neberu..Někdo si myslí, že punkem spasí svět, ale můj názor je, že se hodně plete, protože dnes vládne úplně jiná politika a hlavně prachy, který když nemáš...nemáš šanci. Můj přístup k punku není ani tak jako k hnutí, ale k části mýho já, na kterou mi nikdo nemůže šáhnout - je to určitá svoboda, ale hlavně v tom byl chlast(nejsem XXX), muzika a sranda, která tě rozerve na kusy a zanechá v tobě vzpomínky, na které do nejdelší smrti nezapomeneš.. Doufám tedy, že jsem nikoho neurazil:-)

 

Petersson (02:48 PM) :

7)jo teď jsem se vážně děsně urazil:o)))) taky nemám rád když mi někdo něco vnucuje:o) měli jste někdy jako kapela problémy s hákošema? Máš s nima problémy jako jedinec a jaká je vůbec situace u vás v Ostravě?

Tommy Heroin (02:58 PM) :

Miluju je! první zážitek asi ve 12letech, když mě chtěli shodit z mostu, dále stojí za zmínku chvíle strávené v kontejneru se dvěma kamarády a rozbitou hlavou (popelnice byla plná rozbitého skla a já do ní asi nešikovně upadl..ten člověk, co mi k tomu pomohl za to samozřejmě nemohl..), ale také nezapomenu na rozseknutou češku železnou tyčí u vás v Brně (zdravím Johnny Kentus Gang)...to je ale všechno jenom sranda proti tomu, co se stalo SIDOVI - on, jakošto vůdce levicových Skinheadů na Ostravsku (dle nácků) zažil cigánskou férovku se sedmi milýma klukama - já tam bohužel nebyl, ale viděl jsem ho pak in Horror Hospital s přeraženou čelistí, zdrátovanou držkou a vykopnutými zuby a na to nikdy nezapomenu.. Tímto zdravím ty, co u toho byli a nepomohli (nejmenuju, oni ví o koho se jedná) ...díky tomu má SID moji úctu a dokonce si tak vysloužil úctu i od OV nazis...vydržel a ani to ho nezlomilo

JOHNNY THUNDERS (1952 - 1991)

Petersson (03:00 PM) :

8)tak koukám, že k nim máš stejně vřelý vztah jako já.......ještě detail.nejsem z Brna (naštěstí) jsem z Loun...a tak tu teď rostou jak houby po dešti:o/ asi jim budem muset uřezat kloboučky a rozkopat podhoubí:o)) jaké máš oblíbené české a zahraniční kapely?

Petersson (03:13 PM) :

neusnul si tam?

Tommy Heroin (03:17 PM) :

Tak teď se vyřádím: česká tvorba mě moc neoslovuje (ale jako každý jsem vyrostl na NVÚ, Zeměžluči, HNF a podobnejch partičkách, který si zaslouží úctu), jinak je tomu na Slovensku, to jsem doslova vyrůstal při poslechu Slobodné Európy a poslechnu a zazpívám si ji dodnes - je mi jedno, co si prošli ohledně drog a podobnejch sraček, hudbu maj dobrou! Samozřejmě Zóna A (všechny zdravím a taky, jsou mi ukradené všechny fámy o tom, co bylo za komančů - my to nezažili, ať soudí kdo zažil!) No ale teď to hlavní...můj hrdina je a natrvalo zůstane JOHNNY THUNDERS (není to sice žádný otec rock´n´rollu - spíš prokletý bastard rock´n´rollu - ale jeho hudba je přesně o tom, co mě bere..."BORN TO LOSE"); dále pak IGGY&The Stooges - ty miluju, i jeho sólovou tvorbu a neznám nic syrovějšího než alba jako "Raw Power" nebo "Fun House" dále RAMONES (R.I.P. DEE DEE, JOEY a JOHNNY - smrt si bohužel nevybírá), Stiv Bators&Dead Boys, ale taky hodně kapel jako jsou GUNS´N ROSES, MOTLEY CRUE (ale to je spíše parketa RuDEEho) nebo jedinečný MOTORHEAD...je toho spousta a je mi jasný, že hodně lidí ani neví o co Go, ale o to jde...tahle hudba prostě není v módě....Taky jsi mi připomněl, že se s RuDEEm v červnu chystáme na skvělou akci do Prahy - BLACK SABATH spolu s OZZYM a jako předskokan VELVET REVOLVER - a tomu teda já říkám nářez!!!! (doufám, že to bude stát za těch 1300,-co jsme zaplatili...) A já nespím, akorát jsem ve svém živlu

 

Petersson (03:20 PM) :

9)teď ses hezky rozepsal:o) taky ale patřím k těm lidem kteří moc neví vo co go a tuhle hudbu nesjíždějí:o) teď na závěr chtěl bys něco někomu vzkázat, někoho pozdravit nebo poslat do háje?

Tommy Heroin (03:24 PM) :

Seru na to... Akorát menší poselství od člověka, co už ví vo co Go: "Užívejte si život naplno, žijete totiž jen jednou, tak ať to za něco stojí..."                  "NEVER AGAIN" ....................-Tommy Heroin-

 

P.S. Lidi, co mě znají, a ví jaký teď vedu zkurvený život (zalezlý na bytě, obden si píchajíc léky a ráno i večer pojídajíc hromadu prášků a jinejch sraček) si určitě všimli, že jsem zapomněl zmínit jednu podstatnou osobu...je jí Míša, holka, vedle které usínám noc co noc, se kterou žiju a co je se mnou od samého začátku, je to jediná světlá stránka mojeho života a důvod proč má cenu žít a nevzdávat to..."naděje umírá poslední"...vím, že to se mnou nemá lehké a moc jí děkuju za to, že tady je...proto vše ji Miluju (jsem taky jen člověk)

...„From Diary of Lover"                                                                                                 THE END

 

 

!!! DNES JE VŠE TROCHU JINAK...LEPŠÍ ZDRAVOTNÍ STAV, OPĚT MUZIKA !!!

 

(To je život...)

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

HairSprayovci

Servus Tommy, ako poznám "Degradačku" (ako vy čehúni hovoríte :-), najma tvoju pieseň s Adamom Bombom, možno by si mohol oceniť našu cigánskú power balladu "Rómeo z maringotky", ktorá je zároveň aj druhým singlom z pripravovanej platne, ktorú s chalanmi nakrúcáme.
Ďakujem za prípadný poslech alebo komentár,
Maj sa bohovsky, Jožo Glam, HairSprayovci.

Cocaine Party

Čau. Jsme nestandardní punk 'n'rollová kapela z Opavy, které se nedávno poštěstilo vydat své první EP. Pokud máš chuť a čas, tak si ho můžeš poslechnout na našem BZ profilu. Měj se.

Zobrazit všechny názory