Dark Angels - O kapele | Bandzone.cz

Dark Angels doom-gothic / České Budějovice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Poisonous Innocence
  Venomous Embrace
 • In Venomine
  Venomous Embrace
 • The Minion (2014)
  Embodiment of Grief
 • The Calling (2014)
  Embodiment of Grief
 • King Of Misery (2014)
  Embodiment of Grief
 • Fear Kills Me (2013)
  Bittersweet Devotion
 • Bittersweet (2013)
  Bittersweet Devotion
 • Insanity Within A Dream (2013)
  Bittersweet Devotion
 • My Dark World (2013)
  Bittersweet Devotion

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

DARK ANGELS (2004-2020)

Finální line-up: Radek Popel - zpěv, Václav Votruba - kytara, Jakub Vondrka - kytara, David Zíka - basa, Jan Kapák - bicí, Petra Votrubová - klávesy

Bio a historie

Příběh Dark Angels se začal psát v roce 2004, kdy kapelu založil kytarista Václav Votruba s bubeníkem Michalem Jelínkem. Po krátké době se připojila zpěvačka Lucie Avramová. Tato trojka spolu nakonec vydržela sedm let. V květnu 2005 se sestava ustálila, když do kapely přišel kytarista Tomáš Strádal a baskytarista Sváťa Doubek. Dark Angels ve stejném roce natočili svoji debutovou nahrávku See You In Hell.

První dlouhohrající deska vyšla pod názvem Symphony Of Bridal Veil v roce 2007. Představili se na ní nový kytarista Jan Landkammer a baskytarista Standa Bardoun.

Následně vyšlo split EP se slovenskou partou Janesession, na kterém se v první řadě objevil duet Naked In The Rain se zpěvačkou Janou Zahradníkovou. Následovalo první tažení na Slovensko a do Německa. Novým baskytaristou se stal Vlasta Zahradník, který brousil dráty třeba v Interitu či Sadu.  

Dost zásadním rokem byl letopočet 2010. Z kapely odešla trojice Landkammer, Avramová, Jelínek. Z  Agony přišli kytarista Jakub Vondrka a klávesistka Petra Došková. Za bicí usedl Dalibor Doubek z doomových Vihar a post zpěvačky uzmula Eva Markvartová ze speedových Evarest. T

V roce 2011ve Studiu Kdyně vzniklo EP Forever & Ever, které sklidilo pozitivní ohlas jak mezi posluchači, tak i mezi kritiky. Krom toho kapela odehrála mnoho koncertů, z nichž tím nej bylo předskakování gotickým hvězdám Leaves´ Eyes v čele se zpěvačkou Liv Kristine ve zlínském Masters Of Rock Café. Mimo to stojí za zmínku například vystoupení v rámci prestižního festivalu South Bohemia Jazzfest.

V roce 2012 odešla Eva Markvartová, která se rozhodla natrvalo přestěhovat do Itálie, což bylo samozřejmě s budoucností kapely neslučitelné. Kapela se rozhodla pro radikální krok, kdy po osmi letech nahradila ženský zpěv za mužský. Do Dark Angels nastoupil Radek Popel z deathmetalové úderky DieVision, který dříve zpíval i v legendárním teplickém Motorbandu. Aby nebylo změn málo, v létě Dalibora Doubka nahradil Radek Fiala z deathových No Belief.

V roce 2013 natočila kapela v olomouckém DS Studiu nové album, které dostalo název Bittersweet Devotion. Třetí řadovka na sebe nenechala dlouho čekat - vyšla o rok později pod názvem Embodiment Of Grief.

V roce 2016 na post bubeníka nastoupil Jan Kapák (Avenger, Master´s Hammer...) a o rok později na post baskytaristy David Zíka (Martyrium Christi, Black Rain...). Finálním albem se v roce 2017 stalo Venomous Embrace. Symbolickou rozlučkou pak byla kniha Dark Angels: Patnáct let v temnotách z roku 2019.