Ilona Csáková - O kapele | Bandzone.cz

Ilona Csáková pop / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Pořád jsem to já
    Nezařazeno
  • Družice
    Nezařazeno
  • Klíč k zázraku
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Bio a historie

Ilona Csáková

V druhé polovině 80.let zahájila svoji vysněnou kariéru zpěvačky v kapele Laura a její tygři, se kterou natočila tři řadová alba a absolvovala koncertní šňůru po Evropě. Poté se vydala na sólovou dráhu. Vydala osm sólových desek ( Kosmopolis, Amsterdam, Pink, Modrý sen, Blízká i vzdálená, Tyrkys, Kruhy mé touhy, Ilona Csáková), jedno „Best of“ album 22x Ilona a reedici s názvem Noc kouzelná/To nejlepší. Na cenách Gramy získala cenu Objev roku za rok 1993 a cenu v kategorii Střední proud za rok 1996. V anketě Český slavík se třikrát stala stříbrnou a jednou bronzovou slavicí. Je držitelkou zlaté desky za album Pink, zlaté a platinové desky v ČR a zlaté, platinové a dvojplatinové desky v SR za album Modrý sen a zlaté desky v ČR a SR za album Blízká i vzdálená. V roce 1998 se stala nejprodávanější českou zpěvačkou a vydala se na turné Ilona“99.

Přijala i nabídky muzikálových autorů. Účinkovala v muzikálech Hair/Vlasy, Kleopatra, Tři mušketýři, Golem a Kat Mydlář. Za zmínku stojí i role v projektu oratorium Mistr Jan Hus. Obnovila spolupráci se skupinou Laura a její tygři a začala se také věnovat swingu a blues. Stala se porotkyní třetí řady populární pěvecké soutěže Česko hledá Superstar a také usedla mezi akademiky na cenách Anděl 2010. Po boku dalších zpěvaček pravidelně vystupuje na prestižních koncertech Královny popu.

Stala se tváří kojenecké vody Horský pramen, spolupracuje s Armádou spásy a je patronkou neziskového projektu Spokojené děti, jemuž věnovala svoji píseň Klíč k zázraku.