Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Codein hard rock-southern rock / Karlovy Vary

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Členové -

Vojta Kozzel HORÁČEK- Zpěv, Elektrická Kyrara

Míra Thayer VOBOŘIL - Elektrická kytara, Vokály, Management

Kuba Blonďák GALUŽNÝ - Basová Kytara, Vokály

Filcek Mamut KNOTTNER - Bicí Nástroje

 

KAPELA CODEIN – NAPSAL MÍRA " THAYER "VOBOŘIL
HARD ROCK
V TOMTO KRÁTKÉM ČLÁNKU BYCH VÁS CHTĚL SEZNÁMIT S HISTORIÍ KAPELY CODEIN, ALE HLAVNĚ S JEJÍMI ČLENY.
OFICIÁLNÍ ZALOŽENÍ CODEINU SE DATUJE NA DEN 20. LISTOPADU 2010, ALE V TÉTO SESTAVĚ, VE KTERÉ JSME TEĎ, HRAJEME AŽ OD 3. PROSINCE 2011 (MÍRA VOBOŘIL – KYTARA, VOKÁLY; VOJTA HORÁČEK – KYTARA; HLAVNÍ ZPĚV; KUBA GALUŽNÝ – BASSKYTARA, VOKÁLY; FILIP KNOTTNER – BICÍ NÁSTROJE).     SPOLU S VOJTOU A KUBOU ZKOUŠÍME UŽ OD ZÁKLADKY, ZAČALO TO VLASTNĚ SPOLEČNÝM KONCERTEM NÁS TŘÍ NA HUDEBNÍ VÝCHOVĚ V OSMÉ TŘÍDĚ. BOHUŽEL NÁSLEDOVAL ROZCHOD TOHOTO USKUPENÍ. JÁ S KUBOU JSME HRÁLI V KAPELE, KTEROU JSME POJMENOVALI THE SECTOR. VOJTA, KE KTERÉMU SE PŘIDAL FILIP, BYLI ČLENY KAPELY S NÁZVEM METAL CRONIC. AVŠAK PO NECELÉM ROCE SE TYTO KAPELY ROZPADLY A NA POPUD HONZY HAŠKA Z CODY JSME SE OPĚT SLOUČILI, OVŠEM BEZ FILIPA, A POJMENOVALI SE C O D E I N. PŮVODNĚ PŘIPADALO V ÚVAHU HODNĚ NÁZVŮ, KTERÉ JSME VYMÝŠLELI, ALE JEDNOHO ALKOHOLEM ZABITÉHO DNE MĚ NAPADLO, ŽE BYCHOM SE MOHLI POJMENOVAT PODLE PÍSNIČKY OD DEEP PURPLE – KING OF DREAMS. TENTO NÁPAD JSEM TEDA ŘEKL KAPELE. NEBYLI PROTI TOMU NĚJAKÉ VELKÉ PROTESTY. VOJTA ALE ŘEKL: „HELE, KDYŽ JE TAM TO´KOD´ TO BYCHOM SE ROVNOU MOHLI JMENOVATCODEIN !“ VŠEM SE TENTO NÁPAD LÍBIL A UJMUL SE.
PO KONCERTU BEZ BUBENÍKA S CODOU A URIAH HEEP REVIVAL SE OD NÁS ODPOJIL ZPĚVÁK A KAPELA NECELÝ ROK STAGNOVALA. PO TENTO ČAS JSME MOC NETVOŘILI A HRÁLI JSME SI JEN TAK PRO ZÁBAVU, NEBO PŘED KAMARÁDY. NA KONCI LISTOPADU 2011 SE NÁM VYSKYTLA PŘÍLEŽITOST ZKUŠEBNY, KDE JIŽ ZKOUŠÍ NĚKOLIK KAPEL (NAPŘ. PLESNIVÉ FAZOLE), TUTO NABÍDKU JSME NEMOHLI ODMÍTNOUT A NASTĚHOVALI JSME SE. PRVNÍ ZKOUŠKA PROBĚHLA, JAK JE JIŽ ZMÍNĚNO 3. PROSINCE 2011.
NAŠE HUDEBNÍ VZDĚLÁNÍ NENÍ MOC VALNÉ....ŠVESKA DODÁVÁ :: U  SKUPINY PINK FLOYD  MĚL NEJVYŠŠÍ HUDEBNÍ VZDĚLÁNÍ RICK WRIGHT, JAK HRDĚ SÁM PROHLAŠOVAL, CELÝCH 6 NEDĚL HUDEBNÍ ŠKOLY, JAK SE POZDĚJI ZJISTILO.....JSME HLAVNĚ SAMOUCI, TEDA ASPOŇ JÁ A KUBA, MY DVA HRAJEME NA KYTARU ASI TAK OD ZAČÁTKU OSMÉ TŘÍDY. VOJTA CHODIL NA ZUŠ NECELÝCH SEDM LET, NA KYTARU ZAČAL HRÁT V DESETI LETECH A SE ZPĚVEM ZAČAL AŽ NEDÁVNO, NA ZUŠKU UŽ RELATIVNĚ DLOUHO NECHODÍ. TO FILIP JE TAKOVÝMULTI-INSTRUMENTALISTA. ZAČÍNAL S KYTAROU, U KTERÉ VYDRŽEL MĚSÍC, PAK SE POKOUŠEL HRÁT NA BASOVOU KYTARU, ALE PO PŮL ROCE HO TO PŘESTALO BAVIT. NAKONEC PO NAŠEM DLOUHÉM PŘEMLOUVÁNÍ JSME HO UKECALI K HRANÍ NA BICÍ, HRAJE NA NĚ UŽ PŘES ROK A PŮL A VELICE SE V TOM VYŽÍVÁ A BAVÍ HO TO.
KAPELA JAKO CELEK SE SHODNE CELKEM NA HODNĚ STYLECH HUDBY. LÍBÍ SE NÁM HARD ROCK, METAL, HEAVY, ALE TAKY ROCK ´N´ ROLL A PODOBNÉ. POSLOUCHÁME NAPŘÍKLAD: KABÁTY, KISSÁKY, CODU, BLACK SABBATH, METALLICU, PINK FLOYDY A NĚKTERÉ DALŠÍ INTERPRETY.


NA ZÁVĚR BYCH CHTĚL PODĚKOVAT VŠEM LIDEM, KTEŘÍ NÁS V TÉTO ČINNOSTI PODPORUJÍ, PROPAGUJÍ NÁS A FANDÍ NÁM.

 

Bio a historie