Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Česnekový hlavy alternative-experimental / Brno

„Nová skladba Krčma Krchov“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Recenze

Alliumclusive v Hulgádě

recenze  pilotního singlu alba ČESNEKOVÝ HLAVY  -  SPIN THAT GARLICK

(by Jiří Kačur)

 

TEATRÁLNÍ ČESNEK

Otevřel jsem oči a zahlédl jsem plochu svého monitoru. Má modré pozadí a na něm jsem zahlédl mp3 soubor – česnekové mise mix. Musím se přiznat, že pokaždé, když jsem se pouštěl do poslechu těchto hudebních děl, chvěl jsem se obavami a v případě novinek z připravovaného alba SPIN THAT GARLICK tomu nebylo jinak.

Otevřel jsem oči, uplynulo několik časových jednotek a mám to za sebou... Pomyslel jsem si, že by to bylo věru překvapení, kdybych něco tak naléhavého...  něco tak naléhavého, ano naléhavého a VTIPNÉHO zaslechl kupříkladu z autorádia při cestě do zaměstnání na ucpané dálnici D1. Naštěstí se mi nic takového prostě nemůže přihodit a to již jen proto, že nemám autorádio a dokonce již ani řidičský průkaz, takže nemohu být cestou do zaměstnání vykolejen z hluků všednosti něčím tak nevšedním. Nepochybuji o tom, že kdo má zájem o zajímavou hudbu, tak musí především vyvinout vlastní iniciativu, aby se k ní dostal a nepochybuji také o tom, že kdo chce něco tvořit, tak musí něco obětovat a především něco vytrpět, ale zároveň ho musí něco pudit, ponoukat. Je to těžké, neboť člověk vlastně stále balancuje nad propastí času, hlouposti a bůhví čím ještě. Zoufalství, starosti a do toho by si měl najít čas, aby ještě něco tvořil a vlastně skoro beznadějně bušil do prázdna. Konec konců tady máme i jiná východiska a tím nemyslím žádná krajní řešení. Jedním z nich může být mírnyxtýrnix placatění, dalším např. rodinná pohoda a dalším třeba třítýdenní dovolená v nějakém alliumclusive hotelu někde v Hurgádě – to by byla píseň jako víno... nazval bych ji alliumclusive a podmaloval bych to orientální zvukovou arabeskou. Mohlo by se v tom objevit i hučení tryskového motoru a nějaký potrhlý reklamní slogan a žralok, který mi ukousl hlavu... konečně, konečně... nafukovací lehátko a korálový útes a ucpaný šnorchl a zapomenutá mina z druhý světový a bufet narvaný žrádlem a chlastem a taky sračka ze špinavý vody a plazmová telka na pokoji a neklid, neklid, ten věčný neklid a taky třeba mísa plná česneku. Rvu se tím a na rekreaci nemyslím --- atd., atd. - vida, k čemu všemu vede poslech hudebních mixů česnekových.

 

KRČMA KRCHOV

První dojmy nemusí být těmi nejlepšími, ale i přes nebezpečí takového druhu rozhodl jsem se několik prvních dojmů z poslechu akustického horrorru kapely ČESNEKOVÝ HLAVY zachytit, neboť svým neotřelým a charakteristickým způsobem způsobem (– ach, ta zpropadená kritická hantýrka) – zachycuje do zvukových pastí ducha nejenom naše tak zdánlivě krásné a pěkné doby. Byly jistě doby horší a nejhorší je vždycky právě ta, v níž je nám dáno žít, neboť minulé časy zkrátka minuly a nějaké černobílé fotografie z dob minulých zůstávají zkrátka černobílými fotografiemi. Člověk může oprávněně nabýt pocit, že si s ním život nechutně zahrává a tomu pocitu také nahrávají všelijaké společenské okolnosti, ošemetné společenské vynálezy a ošidné společensko mezilidské vztahy, takže by si člověk mnohdy málem hodil mašli a pokud možno, co nejrychleji zahoupal nohama na překoceným štokrletem. Vskutku, kdo odmítne žít podle zaběhaným norem a kompromisů, ten narazí. Je-li citlivější povahy – a takoví jedinci se sem tam vyskytují, nemůže to s ním dobře dopadnout. Ale co... co je zde to dokonalé? Život pod maskou, život robota, život na hovno. Ne nadarmo pojmenoval Dostojevský jeden svůj román Idiot. Tím je v očích společnosti každý kdo se (stejně jako kníže Myškin či Homér z Brna), chová jinak než ti druzí, kdo se odmítá účastnit toho slizkého vydřidušského slaboduchého divadla, jehož jsme všichni tak či onak, rádi či neradi, účastni.                                                              

 

                                                                        

 


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

vice versa


Bez profilu

vskutku aromatické
vana vůní
česneků vana
bílá vrána
nirvána
vnímání brána
krista pána
do hrobu dána
et verbum caro factum est

Wodpad

Česnekový hlavy-jedny z nejlepších na krákoru!Zpěváku-recitátore!Seš pařmen!Když sem odjížděl z tunelu mávaje vůli o berlích málem sem se propíchl o játra...Škoda, že nehrajete i tady na západě!Česneku zdar!

Petr


Bez profilu

Dobrý den,
nabízíme silent zkušebnu k pronájmu na příležitostní zkoušení v Brně,
Stará 27 (zvuk je veden přes mixpult do bezdrátových sluchátek). K
dispozici jsou elektrické bicí, basa, kytara, mix pult, klávesy,
notebook a dva mikrofony. Možnost zapojit další elektrické nástroje.
Díky silent provedení je možné si hudbu zároveň nahrát do mp3. Cena
150 Kč/hod.
Pokud máte zájem zkoušet déle, poskytujeme rezervaci celého odpoledne
od 18.00 do 24.00 hodin za zvýhodněnou cenu 500 Kč.


Více informací na www.clubwash.cz, rezervace info@clubwash.cz

telefoní kontakt: 776124261

Zobrazit všechny názory »