Budulínek - O kapele | Bandzone.cz

Budulínek ska-punk / Rokycany

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Myška ( z alba Bezzbozezz)
  Nezařazeno
 • Medová kantáta ( z alba Bezzbozezz)
  Nezařazeno
 • Mudr. Bláha ( z alba Bezzbozezz)
  Nezařazeno
 • Krkouni ( z alba Bezzbozezz)
  Nezařazeno
 • Babitchka ( z alba Bezzbozezz)
  Nezařazeno
 • Skorbut (singl 2004)
  Nezařazeno
 • V našem polesí (singl 2004)
  Nezařazeno
 • Jiřina (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Masakr prasat (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Čárky (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Tuti fruti (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Americká (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Prasátka (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Lidožrouti (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Obří Ska (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Prádelní hrnec (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Sádlo (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Hnus Blues (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Buchty (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Oteplení (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Sloni a voli (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno
 • Tiky tiky (CD - tram'n'bus)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Dřívka, Triangl, Zpěv, Doprovodný zpěv, Scream, Rap
Nástrojové obsazení: Trubka / křídlovka, Zpěv
Nástrojové obsazení: Mandolína, Ukulele, Balalajka, Citera, Harfa, Niněra, Cimbál, Klarinet, Saxofon

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Budulínek je rock´n´rollem, skáčkem, hospodou a vesnickou atmosférou říznutý nářez, podporovaný mocnou dechovou sekcí a především dvoumetrovým frontmanem s hlasem ostřejším než skalpel jeho plastického chirurga a invenčními tanečními kreacemi které vás donutí opustit letargii v trávě a dát se do šíleného poga!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Psal se rok 1621. Na Staroměstském náměstí ještě neoschla krev z popravy 27 českých pánů. Český lid čekalo cca. 300 let poroby, brutální Habsburské krutovlády, násilného poněmčování a jařmení veškeré národní kultury. Členové skupiny BUDULÍNEK se celou tuto dobu mazaně skrývali na houbách. Tento stav však nemohl trvat věčně. Od roku 1978 začíná krystalizovat to, co bylo dlouhá léta skryto v koutě pod kopcem ovesných vloček. Podnapilé múzy zapálily jiskru inspirace, která osvítila čtyři chudé chlapce navštěvující rokycanské gymnázium.

   Tito chlapci se jmenovali David Spěváček, Petr Zahradník, Josef Krsek a Pavel Novotný. Rozhodli se, že spojí své síly a učiní přítrž tunám bezduché kýčovité hudby zasypávající občany ze všech veřejných médií (z novin a časopisů ve formě notového zápisu). A jelikož chtěli vytvořit něco opravdu krásného a něžného, vzali si příklad z pohádek a založili skupinu BUDULÍNEK

   Ve své bohulibé činnosti však začali narážet na nepochopení. Byly jim házeny klacky pod nohy, dav je odsuzoval a vrchnost zavrhovala (Z historie jsou známé i jiné případy zneuznaných géniů. Srovnej např. životopis Wolfganga Amadea Mozarta či Jana Jakuba Ryby). Skupina prošla řadou proměn a vystřídala bezpočet neznámých, zcela opovrhovaných hudebníků (pro představu uvádím sestavu z roku 1993 : Pavel Novotný - klavír, zpěv; Josef Krsek - jekot; Petr Zahradník - hýkání; David Spěváček - vřískání) než vůbec začala hrát.

   Zlom nastal při poslední metamorfóze. Na scénu přichází vynikající bubeník Petr Böhm. Ten poskytl kapele zkušebnu, ve které bylo topení. Po měsíci usilovného hraní si D. Spěváček a P. Novotný zakoupili hudební nástroje. Vznikají nové hity, oprašují se staré. Posléze doplňují skupinu kytarista Vašek Pešek Vyplel Kotva a klarinetista Josef Basl. Nyní se již dá tvrdit, že hudba, kterou produkují, je hrána v téměř ďábelském rytmu. (Bohužel má každý za členů skupiny o ďábelském rytmu trochu jinou představu.)

   V současné době se Budulínek připravuje na velké turné po Jižní Americe, kde získal značnou popularitu. V Kolumbii se např. album "MASAKR PRASAT" na pultech obchodů ani neohřálo a pokud se zeptáte nějakého Kolumbijce, jestli má CD od BUDULÍNKU, bude dělat, že vůbec neví o čem mluvíte, neboť se bude bát, že jej pak budete přemlouvat, aby vám ho půjčil.

Bio a historie

Tak a máme tu první recenzi našeho skvělého CD :)

 

Napsalo se kdesi kdysi o nás :

Dalším kamínkem do festivalové mozaiky je první zástupce opravdového SKA šílenství – rokycanská banda Budulínek. Kapela funguje už nějaký ten pátek a do hledáčku organizátorů se dostala už před loňským ročníkem. Potom bohužel z vystoupení nějak sešlo, ale letos jsme vás o tuhle parádu nemohli nechat připravit. V našem regionu není Budulínek až tak moc „profláknutý“, ale doufáme, že vás kluci osloví a minimálně donutí vySKOčit ze židle a začít poSKAkovat pod podiem. Budulínek má jak jsem již zmínil, za sebou dlouhá léta hraní, která jsou korunována vystupováním na Mighty Sounds a dalších žánrových akcích po celé republice. Sami sebe charakterizují jako tram´n´basovou záležitost a tvrdí, že tento osobitý styl je smíšeninou klasického rock´n´rollu, hospody, punku a hlavně je to celé zabalené do černobílé, kostkované košile, kterou si lehce obléknete, ale těžko se z ní dostanete ven. Navíc poetický název téhle skupiny dává očekávání rozverných textů a melodií, o čemž také svědčí úsměvná biografie na bandzone profilu – vřele každému doporučuji její přečtení. MUSIC 2008 tedy v nabere po 16. hodině směr Latisnká Amerika, se během koncertu kapely Budulínek se tam dostane rychlostí hop a SKAk!

Z těchto úvah však naprostou většinu z nás vytrhl živelný výkon kapely, která na pódium vtrhla okolo deváté hodiny, a to tram´n´busové formace Budulínek. Rock´n´rollem, skáčkem, hospodou a vesnickou atmosférou říznutý nářez, podporovaný mocnou dechovou sekcí a především rudovlasým dvoumetrovým frontmanem a jeho invenčními tanečními kreacemi několik z nás konečně přiměl opustit letargii v trávě a dát se do podobně šíleného poga, které nám ale příliš dlouho nevydrželo. Už tak dost famózní výkon jen podtrhlo uveřejnění zpěvníků, které Budulínek samizdatově zhotovil. V jejich textech jsme konečně spatřili tvář pravé recese a až do pozdních večerních hodin jsme si v nich listovali a navzájem si předčítali nejlepší pasáže, které zejména bez hudebního doprovodu působily ještě lepším dojmem. Inu, zkrátka Budulínek byl i přes nesporné kvality ostatních formací, jak jsem se s většinou přátel shodl, pro nás vítězem večera číslo jedna.