Brigantia - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Brigantia pop-rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Poslední z divokých
  • Hrdinové z vesnice
  • Pochod pána mečů
  • Valkyrie
  • Za horou a mnohem dál
  • Konečné řešení

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Historie hudební skupiny Brigantia se datuje do roku 2007. Kapela za období své existence prošla vývojem, který je charakterizován přechodem od ryze akustického folk-rocku k ozvučenému melodickému beatu. Protože kromě klasického beatového obsazení (elektrická kytara, elektrická pětistrunná basa, klávesy, bicí, zpěvy) disponuje kapela i sólisty na jiné nástroje (příčná flétna, housle, bongo) můžete v písních Brigantie zaslechnout řadu irských, latinsko-amerických nebo knopflerovsky laděných motivů. V současném složení hraje hudební skupina od prosince 2017.

V repertoáru najdete vlastní skladby i skladby převzaté vždy opatřené českými texty, které pochází z dílny dvorního textaře Honzy Marabu D.. Rozšířením klubového repertoáru o taneční, najdete navíc na tracklistu skupiny řadu převážně známých skladeb z období od sedmdesátých let do dnešních dnů.

Prehistorické, tedy akustické období je zachyceno na prvním promo-CD Brigantie, krátké rané elektrické meziobdobí s baskytaristou Martinem na druhém - nepodařeném promo-CD, které bylo nahráno během jedné zkoušky v kuchyni live do jedné stopy na první dobrou bez jakýchkoli korekcí a mělo sloužit jen pro potřeby kapely (obě CD najdete pod odkazem Repertoár).

V současné době  kapela s novým soundem a výrazně pozměněným repertoárem natočila nové CD s názvem Království nebeské. Toto album pokřtila v rockové clubu Kain a začíná připravovat další nové skladby, kterými obohatí svůj folk-rock-metal plný pseudoirských motivů.  

V současné době je Brigantia dobrá parta hudbymilovných lidiček s většinou klasickým hudebním vzděláním, tj. studentů či absolventů konzervatoře nebo hráčů s mnohaletou praxí na hudební scéně. Jmenovitě:

Jitka – klávesy, bongo, head vokál

Petr – elektrická kytara, vokál

Dominika – příčná flétna, pikola, klávesy, vokál

Boris - head vokál

Tomáš – elektrická basová kytara

Alexandra – housle

Michal – bicí souprava

Bio a historie