Blue Rocket - O kapele | Bandzone.cz

Blue Rocket rock'n'roll / Teplice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Zley (CD Vařím si čaj 2016)
  Nezařazeno
 • Vařím si čaj (CD Vařím si čaj 2016)
  Nezařazeno
 • Nevěsta (CD Vařím si čaj 2016)
  Nezařazeno
 • Měl jsi rád (CD Vařím si čaj 2016)
  Nezařazeno
 • CD Modrá Raketa ochutnávka
  Nezařazeno
 • Svítání - CD Starej kmen (2009)
  Nezařazeno
 • No tak mě mačkej - CD Starej kmen (2009)
  Nezařazeno
 • Cizinec - CD Starej kmen (2009)
  Nezařazeno
 • Bílá vrána (ukázka, live Mlejn 2008)
  Nezařazeno
 • Prázdej dům (live Mlejn 2008)
  Nezařazeno
 • Jistota - demo 2007
  Nezařazeno
 • Chyby real ton
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Blue Rocket odehráli od října roku 2007, kdy oslavili desetileté výročí své existence, stovky koncertů. Na podiu jsme se střídali s legendami světového i českého rocku, jakou jsou D.A.D., Slade, Molly Hatchet, Nazareth, The Yarbirds, Live Fire & Ken Hensley ex-Uriah Heep), Rednex. Koncertovali jsme s kapelami Kabát nebo Čechomor a Míchačky betonu a přátelíme se mnoha českými partami, namátkou třeba The Cell, Blackies, Full House, Točílas nebo Izzy.N

Natočilijsme řadu demosnímků, na jednom z nich jsme spolupracovali i se studenty teplické konzervatoře. První CD, s názvem Starej Kmen jsme nahráli v letech 2008/2009. V roce 2012 jsme u vydavatelství Česká muzika nahráli druhé CD s názvem Modrá raketa a live DVD se záznamem z televizního studia.

Třetí CD  Vařím si čaj jsme vydali v roce 2016 a makali jsme na něm s bezvadným producentem Yardou Helešicem. Kapela odjela společné turné s Kabátama a v roce 2018 se chystáme na pokračování s novou sestavou.

Blue Rocket  v roce 2019 hrají ve složení:

Mára                                                                       -    zpěvák, textař, tamburína, kytara

Jan Černý (Černoch)                                          -    džibsn kytara s černým krkem

Michal „Růžena“ Chroňák                                  -    bílej fendr, šátek

Radooz                                                                  -    hluboký tlustý struny

Lázňa                                                                      -    všechny bubny a činely

Jana K                                                                    -    zpěv

Zdeněk Mazač                                                       -    zvukař

 

Ke kapele ale taky patří (a hlavně jim patří veliký DÍK kapely):

 Jakub "Kubánec" Fojtík       -  veliký příznivec kapely

Libor Fleischer                     -   technika, ochranka

Roman <> Hauser                -   neúnavný road manager s vlastní ledničkou

Jan Černý st.                      -   merchandise, dobrohraj, technická a duchovní podpora

Bio a historie

.......Nepovinná četba, aneb trochu historie

Skupina vznikla v Teplicích na podzim roku 1997. Tvořili ji zpěvák Mára, kytarista Petr Samek, basový kytarista Daniel Slavík a bubeník Lázňa. Po krátké době jim začal chybět druhý kytarista a proto se obrátili na tehdy šestnáctiletého Jana Černého. Ten však v té době jejich nabídku nepřijal. Místo něj do skupiny nastoupil Ondřej Dědič a postupem času přibyl další člen, klávesák Filip Šašek. Po odchodu Máry se ve zpěvu na čas střídali jednotliví členové spolu s novou vokalistkou Ájou Hackerovou. Dočasně také skupina rozšířila rytmickou sekci o perkusistu Tomáše Porta.

Skupina po několika letech přerušila činnost, hlavním zlomem byl odchod bubeníka Lázni. Objevily se pokusy o její oživení a Blue Rocket chvíli hráli ve složení Slavík, Dědič, Samek, Hackerová, společně s novými hráči Janem Horváthem na bicí, Davidem Keličem za klávesami a s Antonínem Moravcem jako zpěvákem. Kapela po několika koncertech ale činnost zastavila.

Třetí návrat Blue Rocket na koncertní pódia byl nastartován na přelomu let 2006/2007, když se dala dohromady původní sestava Lázňa, Samek, Slavík a Mára, ke kterým se tentokrát přidal i znovu oslovený Jan Černý a sboristky Lucka a Petra. Posledním členem, který sestavě dodal plný zvuk, byl třetí kytarista Milan Illeš. Na podzim roku 2007 Milana Illeše u kytary vystřídal František Janačík, který do zvuku kapely přinesl vedle zkušeností s hraním na baskytaru také foukací harmoniky. Publikum zaznamenávalo také časté střídání zpěvaček. Ženské vokály po Lucce a Petře převzala Lenka Rozenkranzová. K ní se v září 2008 přidaly Barča a Míša a později soubor doplnila Jana K. Zatímco předchozí zpěvačky postupně kapelu opustily, Jana K je v současnosti stálou a nezbytnou členkou kapely. S Blue Rocket příležitostně hrál teplický baskytarista Jakub Fojtík, středočeský klávesák Tomáš Homuta a nebo teplická dechová sekce ve složení Vlčoun, Karboš a MUDr.IK

V červenci 2011 se kapela rozloučila s  baskytaristou Danem a tak rytmiku na koncertech s legendami světové rockové scény suverénní hrou na své baskytary tvrdil do srpna 2012 Kubánec.  Hostující basista si okoukal pódium z raketové perspektivy sotva rok, natočil s náma druhou desku a pak Frank odložil kytary a na baskytaru hrál do léta 2014 on. V srpnu 2014 přichází zatím nejmladší člen skupiny, baskytarista Víťa Chocholouš. Kapelu zná od svých 15 a její písničky hrál na španělku doma nebo po hospodách.

Na konci roku 2017 nás opustil Víťa a také zakládající člen Petr Samek. Po chvíli hledání naše řady posílil se svojí basou liberečák Radooz. 

Do raketové osádky přistoupil v roce 2019 novej kytarák "Růžena". Stejně jako "černoch" dojíždí od Prahy a mohl by vám bejt povědomej. Už má nahráno s Krausberry i Bluesberry...