Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Black Alert pop-rock / Praha

„Hledáme kytaristu!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv, Piano, klavír, Syntezátor / Sampler
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Booking & management & promotion:

blackalert.booking@gmail.com
Photobucket

Photobucket

Historie

Kapela byla založena na podzim roku 2008. Vznikla z rozpadlé kapely Overdose kterou založil Balzur s Davidem Pokorným a spolu s kytaristou Robertem Horčíkem přijali na postu bubeníka Jakuba Berryho Berana. Odchod Roberta H. dohnal celé Overdose k rozpadu.
Zbytek kapely brzy přijal nového a lepšího kytaristu. Poslední, zakládajicí člen byl Lukáš Fleischhans. Po jeho příchodu se začíná datovat existence BA.

Do roku 2010 vstoupili BA už jako rozjetá kapela se svým vlastním repertoárem. Aby svou práci dostali mezi lidi, natočili v první polovině roku Demo CD "Black Alert" (2010) na kterém se objevilo 8 tracků. V půlce roku 2010 byla kapela rozšířena o klávesistu Karla Kořínka (ex-Tenebris) a v druhé polovině roku kapela přijala nového zpěváka a frontmana Vladimíra Krátkého (ex-Burned Inside) který převzal veškeré povinnosti zpěváka.

Na podzim tohoto roku se kapela zůčastnila soutěže kapel RockPro 2010. Zde v metalovém kole, které proběhlo v Music City 20. listopadu, postoupili BA jako vítěz do finále. V závěru roku se v kapele vyhrocují osobní vztahy a názory na tvorbu kapely. Přesto kapela vystupuje a tvoří dál. Začátkem roku 2011 odchází z kapely spoluzakladatel a kytarista David Pokorný (Alpha Resistance). Poslední vystoupení které tato sestava odehrála bylo 15. 1. 2011 na finále soutěže kapel RockPro v Matrixu. I toto velké finále kapela vyhrála a dosáhla tak 1. skutečně velkého úspěchu. Následují další koncerty pod hlavičkou RockPro.

Problémy a rozdílné pohledy na budoucnost kapely pokračují. Přesto BA jedou nadále šňůru po středních Čechách. Ovšem po čase už byla situace naprosto neúnosná. Došlo opět k dalším personálním změnám. Po odchodu Karla Kořínka (Sandonorico) a Vladislava Krátkýho (Break the Rules) na jaře roku 2011 se kapela opět vrací ke složení 2 kytary, baskytara a bicí. Po vyhlášení konkurzu post doprovodného kytaristy a zpěváka získává Adam Feit. Pro BA to byla zcela zásadní změna. S novou sestavou přišel zcela nový a odlišný směr. Kapela začala upřednostňovat české texty a celý repertoár přijal typický český pop-rockový hábit. Ještě během léta dochází k natáčení dalšího Demo CD "Dálnice Života" (2011) ve spolupráci s Martinem Němcem. I v dalším roce pokračoval velký počet koncertů a letních festivalů po celé republice. Proběhlo další natáčení ve spolupráci s M. Němcem, ovšem na dalším počinu "Vrátit se zpět" (2012) kapela razantně přitvrdila. Během letní sezóny 2012 dochází uvnitř kapely k dalším problémům. Na základě neshod, odlišně vnitřních pohledů na budoucnost kapely a odchodu Adama Feita (Houpací kůň) z BA, přerušuje kapela svou hudební činnost na dobu neurčitou.

Bio a historie

BLACK ALERT

Členové

Petr Sattler - zpěv (2013 - současnost)
Lukáš Ray (2008 - současnost)
Balzur - baskytara (2008 - současnost)
Jakub Berry Beran - bicí (2008 - současnost)
Vašek Skalický - kytara (2013 - současnost)
Ondřej Málek - klávesy, synth. (2013 - současnost)


____________________________________
Bývalí členové

David Pokorný - kytara (2008 - 2011)
Karel Kořínek - klávesy (2010 - 2011)
Vladislav Krátký - zpěv (2010 - 2011)
Adam Feit - kytara, zpěv (2011 - 2012)