Antigen - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Antigen crust-punk / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Dust and Ashes 278 ×
  • Not your War 177 ×
  • Frontex 135 ×
  • We! 94 ×
  • Ourselves 273 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv, Scream
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Antigen is melodic HC/Crust-Punk from Prague (CZ) and Göttingen (GER).

  • Drums: Sváta
  • Guitar/Vocals: Roman
  • Guitar: Anders
  • Bass/Vocals: Steffi

Bio a historie

Skupina Antigen byla původně zformována jako trio roku 2002 v německém městě Göttingen. První nahrávkou bylo LP s názvem „Fluch der Väter“, které vyšlo v roce 2006 na labelu “Skulls in Heaven”. Druhá deska "Ware Leben" byla vydána v roce 2011. O pět let později vychází na labelu Mad Butcher Records EP s názvem "Ourselves". Mezi roky 2016/18 se složení skupiny po kratším období stagnace obměnilo. Do skupiny přišlo několik původních členů pražského uskupení Angry Brigade, jejich příchod měl vliv na změnu původně punkového soundu. Změna přinesla více crustových a hardcore vlivů a také pro texty začla být používána spíše angličtina než původní němčina. Lyrika se celkově zabývá především politickými a společensky kritickými tématy, ale spíše než aby hlásala slogany pokládá více otázky k přemýšlení.

Antigen was founded as punk band in Göttingen (Germany) in 2002. Founding members are Steffi (Bass and Vocals), Mücke (Guitar) and Wally (Drums). The band released the first album „Fluch der Väter“ in 2006 with the newcomer-label “Skulls in Heaven”. The second LP „Ware Leben“ was released in 2011. In 2011 Wally left the Band and Schmied (ex Dunkle Tage, ex Red with Anger) became the new drummer. In 2016 Mad Butcher Records released the EP „Ourselves“. In 2016 the band made a break due to staffing problems.

In 2018 Steffi, the singer and bass player found new band members in the common former band Angry Brigade from Prague, which influenced the sound significantly and brings crust and hardcore elements into the band. The lyrics criticise power relations, social problems, capitalism and war.