Android Asteroid - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Android Asteroid downtempo-rap / Praha

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

27. ledna 2014
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Illusionist
  Nezařazeno
 • Íkaros
  Nezařazeno
 • Blame Them
  Nezařazeno
 • Marlene - Live at Abbey Road Studios
  Nezařazeno
 • No Silver, No Gold - Live at Abbey Road Studios
  Nezařazeno
 • Surrounded ft.Y. Bravo & Dj Vadim - Live@Red Bull Studios London
  Nezařazeno
 • Blame Them/Flip It live @ Smecky Music Studios
  Nezařazeno
 • Flip It
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Tisková zpráva///BOOMBOX.CZ///AFFRO/// srpen 2013

NAUKA O SNECH ANDROID ASTEROID 

Průměrný český muzikant ví velmi dobře, co „v Čechách dělat nejde“. Fellením ve slepých uličkách strávil roky. Zpívání dvojhlas, s ozvěnou stěn ze zavřených dveří propiloval k dokonalosti. V nářcích sebelítosti postupně spálil veškerou energii. Průměrnému českému muzikantovi už tedy žádná energie nezbyla, aby prozkoumal a objevoval, co všechno v Čechách dělat lze. Když pak ale jeden přestane splývat ve žluči nezajímavého průměru, s překvapením zjistí, že jde opravdu všechno. Stačí se podívat na projekty, jako je android asteroid.AA jsou tak mimo, že si svojí desku vydali na cd. Na obal si pozvali grafika Pavla Fuksu, mezinárodní kapacitu v oboru. Album si nechali mástrovat v zahraničí. Si to vem, v New Yorku, ve Sterling Sound Studios u Toma Coynea… jo, toho Toma Coynea, co na posledních Grammy odcházel s gramofonkem za desku Adele a může za to, že jste hotový z vašich oblíbených desek. Tedy pokud se vám líbí cokoliv od Beyoncé, přes Pink po D’Angela, The Roots, House of Pain, Jay-Z, Sade… to všechno dělal.AA jsou tak naivní, že udělaj rozmazaný promo fotky bez product placementu! Neumí dokonce zobchodovat ani svou muzikantkou minulost a na koncerty si najímají ty nejlepší hráče u nás. Základní dvojka Tomáš Konůpka na bicích a rapující Jan Pospíšil za mikrofonem se koncertně rozšiřuje na osmičku: Annamaria D‘Almeida – vokály,Lukáš Martínek – kytara, Marta Minárik– basa, Viliam Béreš - piano, fender rhodes, vibes, Jan Steinsdorfer – synťáky a Miloš Dvořáček – perkuse. A zbytek peněz, co jim ještě zbyl, se rozhodnou utratit za to, že natočí promo videa live verze své desky tím úplně nejdražším způsobem, co existuje…Zastavit už to nejde. Už to jede. Koncem února si pronajali lehce kultovní studio Smečky, navezli tam celou all star sestavu i video štáb a v jedinečné atmosféře mezi zdmi, co slyšeli nejeden světový trhák, 2 dny nahrávali několik skladeb. Skvělý, pěkně jste se urvali kucí, ale má to celý smysl? „smysl to nemá. Žádnej. Každej má ale nějakej svůj koníček a naším koníčkem je muzika. Plníme si svoje dětský sny a snažíme se dělat úplně všechno naplno a nejlíp, jak to jen jde.“

Vždyť by to nikdo nepoznal… nikdo, krom nich samotných. A když nehledáte cestu nejmenšího odporu, ale vlastní hranice, dost možná vás to přivede až do Smeček a pak ještě dál.

A protože si Android Asteroid plní dětské sny, místo toho, aby na někoho hráli habaďůru, mají teď v ruce krásný cd v parádním obalu s přesně takovým zvukem, jaký chtěli. Za sebou první „live studio session“ ve Smečkách a další 2 před sebou. Dvě studio sessions, ze kterých by si jeden nasral do kalhot. Když se chystáte do Londýna, do studia Abbey Road, tedy toho, kde se The Beatles krom hraní fotili na přechodu pro chodce, je to prostě trošičku nátěr. Když ten samý výlet plánujete v Londýně zmáknout ještě Red Bull Studios, energie stříká jak gejzír. Všechno jde, když se chce a Android Asteroid se prostě chce.

Bio a historie