Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

An - 26 alternative-blues / Dvůr Králové nad Labem

„Kapela ukončila činnost...“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Hledání ztraceného času (živá verze) 354 ×
  • Podivný svět- Podivný svět (2012) 318 ×
  • Bluesovka (živá verze) 198 ×
  • Přelet An - 26 nad Dvorem Králové nad Labem 364 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Ahoj, jsme kapela inspirovaná zvukem večerní oblohy, pocházíme ze Dvora Králové nad Labem a jeho blízkého i hodně vzdáleného okolí, počet členů rovná se počtu míst v kokpitu a složení posádky jest následující:

                                                                                                  Klárka - zpěv, klávesy, flétna

                                                                                                  Kačka - violoncello

                                                                                                  Honza - kytara

                                                                                                  Mates - basa

                                                                                                  Tomáš - bicí

Posádka vznikla z uskupení kapel ´Riziko nádechu´ a ´Zatracená dáma Anna´( původně ´Overself´)

Tvorba se nese alternativním směrem s příměsí bluesrocku. Inspirací kapele je zvuk večerní oblohy, který má na svědomí sovětský turbovrtulový transportní letoun Antonov An-26 brouzdící každý všední den kolem 21. hodiny letovým prostorem nad Dvorem Kralové n/L na trase Ostrava-Lipsko a kapele přímo nad zkušebnou. To ji do značné míry silně poznamenalo, pojmenovalo a hudební směr byl s konečnou fází přetransformován na AlternativeAeroflotiveBluesRock.

Mějte se všici fajně. An - 26

Bio a historie

An - 26

Sovětský dvoumotorový turbovrtulový transportní letoun Antonov An-26 konstrukčně vychází z typu An-24. Jeho určení je primárně jako transporní a výsadkový letoun pro krátké a střední vzdálenosti. An-24 vyvinula konstrukční kancelář Antonov na základě požadavku Aeroflotu z roku 1954, který požadoval náhradu za dosluhující transportní stroje Il-2, Il-14 a DC3. Stroj An-24 poprvé vzlétl 20.12.1959 a v roce 1962 se rozběhla sériová výroba. Sovětské vojenské letectvo začalo používat upravenou vojenskou verzi An-24P a ta byla dále zdokonalena do speciální vojenské verze An-26. Hlavní úpravy proběhly v zadní části trupu, kde byla zvětšena nákladová rampa a stroj byl vybaven výkonějšími motory. Prototyp této řady poprvé vzlétl v roce 1968, vývoj byl dokončen v roce 1969. Letoun je hodně rozšířený a byl vyvezen do desítek zemí. Celkem bylo vyrobeno okolo 1100 kusů An-24 a 1400 kusů An-26.

Technický popis An-26

Konstrukčně je letoun řešen jako hornoplošník s křídly o rozměru 29,2 m a ploše 72,5 m². Motory AI-24 s výkonem 1849 kW a s čtyřlistou vrtulí jsou umístěné pod křídly v gondolách. Křídla slouží také jako palivové nádrže. Přetlaková kabina umožnuje lety ve velkých výškách a je primárně určena pro dva piloty a navigátora. Za kabinou se nachází nákladový prostor. Letoun je v zadní části vybaven velkou nákladovou rampou pro snažší nakládání materiálu. České Antonovy ve verzi An-26B jsou vybaveny radioelektronickým vybavením, kterým jsou poměrně moderní navigační a spojovací prostředky, automatický rádiový zaměřovač ADF, dálkoměrný systém DME, marker a zařízení pro řízení přistání podle přístrojů ILS/GS, rádiový výškoměr, avionické a přístrojové vybavení dovoluje lety v nepříznivých meteorologických podmínkách a bezpečné přistání.

Charakteristika v kostce

Posádka: 5
Kapacita: 40 cestujících
Užitečný náklad: 6000 kg
Délka: 23,80 m
Rozpětí: 29,20 m
Výška: 8,575 m
Nosná plocha: 74,98 m²
Prázdná hmotnost: 15 400 kg
Max. vzletová hmotnost: 25 000 kg
Normální vzletová hmotnost: 24 000 kg
Pohonná jednotka: 2x turbovrtulový motor ZMDB Progress (Ivčenko) AI-24VT a 1x proudový motor Sojuz (Tumanskij) RU-19-300
Výkon pohonné jednotky: 2x 2103 kW (2820 ehp) a 1x 7,85 kN
Cestovní rychlost: 440 km/h
Maximální rychlost: 540 km/h
Dolet s max. nákladem: 1100 km
Dolet s max. množstvím paliva: 2550 km
Dostup: 7500 m
Max. stoupavost: 450 m/min