A Banquet - Úvod | Bandzone.cz

A Banquet indie-alternative / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • TOO YOUNG (NEW SINGLE 2013)
  Nezařazeno
 • FAR AWAY (BREATH - DEBUT ALBUM - 2012)
  Nezařazeno
 • FREEZE TO CARESS (KISS THE NIGHT! - EP 2010)
  Nezařazeno
 • CLIMB THE HILL (BREATH - DEBUT ALBUM - 2012) - RADIO EDIT
  Nezařazeno
 • BLUE FEELINGS (BREATH - DEBUT ALBUM - 2012)
  Nezařazeno
 • LOST IN YOUR SHADES (SINGLE 2011)
  Nezařazeno
 • GOLD FRAMES (KISS THE NIGHT! - EP 2010)
  Nezařazeno

Kontakty

Novinky

A BANQUET KONČÍ. ZVOU NA POSLEDNÍ FESTIVALY

Praha 22.7.2014 – Pražská rocková kapela A Banquet se rozhodla po téměř pěti letech ukončit svou činnost. Důvodem je odlišný pohled jednotlivých členů na budoucnost kapely. Poslední dva festivaly odehrají Matěj, Michael a Richard 1. srpna na Sázavafestu a 2. srpna na festivalu Natruc v Kolíně.

„Měli jsme rozdílné představy o tom, co by se s kapelou mělo dít dál. Zažili jsme toho společně opravdu hodně a nebylo jednoduché říct si, že nebudeme s A Banquet pokračovat,“ říká k rozpadu skupiny zpěvák a kytarista Matěj Káninský.„Kapela pro nás tři od začátku představovala všechno a je nejspíš dobře, že v momentě, kdy byla tahle idea narušená, rozhodli jsme se to ukončit,“ dodává bubeník Richard Spilka.

A Banquet během své existence odehráli téměř 200 koncertů, mimo jiné v Anglii, Rusku, Itálii Maďarsku nebo v Polsku.

„Těch téměř pět let si teď zpětně vybavuju jako nějakej bláznivej film. Road movie, kterou člověk viděl jako malej. Scény převážně na cestách. Některý si pamatuju víc, některý míň. Nikdy nezapomenu na nekonečný debaty v dodávce... o hudbě, holkách, plánování budoucnosti, o faradayově kleci nebo: 'Matěji, běž se zeptat na cestu.' 'Ne, teď seš na řadě ty..',“ vzpomíná Richard Spilka.

Michael s Richardem představili už na jaře svůj nový hudební projekt Rituály (facebook.com/ritualyritualy), ze kterého by se postupně měla vyvinout plnohodnotná kapela.

„Pro Rituály jsme se rozhodli textovat v češtině. Doufám, že nás naši fanoušci budou sledovat dál." říká ke vzniku nového projektu baskytarista Michael Vácha.

A další hudební plány má i zpěvák A Banquet Matěj, který se chystá odjet na čas do zahraničí.

„Určitě budu v hudbě dál pokračovat, mám už spoustu nápadů a několik písniček, ale chci tomu nechat volný průběh, možná něco vydám za rok, možná za dva, uvidíme,“ dodává s úsměvem Matěj Káninský.

„Moc děkujeme všem lidem, kteří nás během těch pěti let podporovali a nejvíc samozřejmě našim fanouškům. Sledujte naše nové projekty a těšíme se, že se s vámi uvidíme na posledních koncertech,“ vzkazují kluci společně svým příznivcům.

A Banquet si jako předkapelu pro své pražské koncerty vybrali například Imagine Dragons, The Cribs nebo Hadouken!. Debutovou desku Breath nahrávali z části v Chicagu pod dohledem Steva Albiniho (Nirvana, Pixies). Pod všemi oficiálními nahrávkami kapely je podepsán producent Boris Carloff, se kterým kapela spolupracovala od úplných začátků. A Banquet byli také nominováni jako objev roku v cenách Anděl a ve stejné kategorii vyhráli anketu Žebřík.

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Curlies

Ahoj!
RÁD BYCH tě POZVAL NA PROFIL NAŠÍ KAPELY A POPROSIL O PŘIDÁNÍ MEZI FANS))
DIKEES ZA CURLIES mates

Zobrazit všechny názory