A Banquet - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

A Banquet indie-alternative / Praha

„Kapela ukončila svou činnost“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • TOO YOUNG (NEW SINGLE 2013) 3 455 ×
  • FAR AWAY (BREATH - DEBUT ALBUM - 2012) 7 736 ×
  • FREEZE TO CARESS (KISS THE NIGHT! - EP 2010) 14 477 × Stáhnout MP3 zdarma
  • CLIMB THE HILL (BREATH - DEBUT ALBUM - 2012) - RADIO EDIT 3 439 ×
  • BLUE FEELINGS (BREATH - DEBUT ALBUM - 2012) 4 576 ×
  • LOST IN YOUR SHADES (SINGLE 2011) 6 422 × Stáhnout MP3 zdarma
  • GOLD FRAMES (KISS THE NIGHT! - EP 2010) 11 621 × Stáhnout MP3 zdarma

Novinky

1 2 3 4 5 6 79111315171921 22 23 24 25 26

A BANQUET KONČÍ. ZVOU NA POSLEDNÍ FESTIVALY

Praha 22.7.2014 – Pražská rocková kapela A Banquet se rozhodla po téměř pěti letech ukončit svou činnost. Důvodem je odlišný pohled jednotlivých členů na budoucnost kapely. Poslední dva festivaly odehrají Matěj, Michael a Richard 1. srpna na Sázavafestu a 2. srpna na festivalu Natruc v Kolíně.

„Měli jsme rozdílné představy o tom, co by se s kapelou mělo dít dál. Zažili jsme toho společně opravdu hodně a nebylo jednoduché říct si, že nebudeme s A Banquet pokračovat,“ říká k rozpadu skupiny zpěvák a kytarista Matěj Káninský.„Kapela pro nás tři od začátku představovala všechno a je nejspíš dobře, že v momentě, kdy byla tahle idea narušená, rozhodli jsme se to ukončit,“ dodává bubeník Richard Spilka.

A Banquet během své existence odehráli téměř 200 koncertů, mimo jiné v Anglii, Rusku, Itálii Maďarsku nebo v Polsku.

„Těch téměř pět let si teď zpětně vybavuju jako nějakej bláznivej film. Road movie, kterou člověk viděl jako malej. Scény převážně na cestách. Některý si pamatuju víc, některý míň. Nikdy nezapomenu na nekonečný debaty v dodávce... o hudbě, holkách, plánování budoucnosti, o faradayově kleci nebo: 'Matěji, běž se zeptat na cestu.' 'Ne, teď seš na řadě ty..',“ vzpomíná Richard Spilka.

Michael s Richardem představili už na jaře svůj nový hudební projekt Rituály (facebook.com/ritualyritualy), ze kterého by se postupně měla vyvinout plnohodnotná kapela.

„Pro Rituály jsme se rozhodli textovat v češtině. Doufám, že nás naši fanoušci budou sledovat dál." říká ke vzniku nového projektu baskytarista Michael Vácha.

A další hudební plány má i zpěvák A Banquet Matěj, který se chystá odjet na čas do zahraničí.

„Určitě budu v hudbě dál pokračovat, mám už spoustu nápadů a několik písniček, ale chci tomu nechat volný průběh, možná něco vydám za rok, možná za dva, uvidíme,“ dodává s úsměvem Matěj Káninský.

„Moc děkujeme všem lidem, kteří nás během těch pěti let podporovali a nejvíc samozřejmě našim fanouškům. Sledujte naše nové projekty a těšíme se, že se s vámi uvidíme na posledních koncertech,“ vzkazují kluci společně svým příznivcům.

A Banquet si jako předkapelu pro své pražské koncerty vybrali například Imagine Dragons, The Cribs nebo Hadouken!. Debutovou desku Breath nahrávali z části v Chicagu pod dohledem Steva Albiniho (Nirvana, Pixies). Pod všemi oficiálními nahrávkami kapely je podepsán producent Boris Carloff, se kterým kapela spolupracovala od úplných začátků. A Banquet byli také nominováni jako objev roku v cenách Anděl a ve stejné kategorii vyhráli anketu Žebřík.


Nejbližší koncerty 2014

Těšíme se na vás na následujících koncertech:

25.2. Pardubice – Žluťák – s Lake Malawi
27.2. Plzeň – Buena Vista – s Lake Malawi
4.3. Praha – La Loca – zdarma
15.3. Plzeň – Hudební ceny Žebřík
15.3. Praha – Žižkovská noc

Spot na Hudební ceny Žebřík:

Youtube Video iBI6uT2I6GsYoutube Video iBI6uT2I6Gs


Vše nejlepší do roku 2014!

Díky moc všem za podporu v roce 2013, byl to neskutečnej rok!

Hned v úvodu jsme se podívali do Itálie a Maďarska, pak jsme absolvovali minitour v Rusku. Po návratu jsme vyhráli Objev roku v anketě Žebřík a poprvé vystoupili v přímým přenosu na ČT v rámci předávání cen Anděl, kde jsme byli taky nominovaní. Následovaly jarní koncerty s Charlie Straight, předskakování americkým Imagine Dragons ve vyprodaným Sasazu nebo dva letní společný koncerty s Mandrage před několika tisíci lidmi. Taky jste nám pomohli vybrat peníze na náš první animovanej klip k Too Young! A letošní koncertování jsme ukončili několika koncerty se Support Lesbiens. Díky moc všem!

a banquet - moscow


1 2 3 4 5 6 79111315171921 22 23 24 25 26