Hlavolamy - O kapele | Bandzone.cz

Hlavolamy pop-rock / Karlovy Vary

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Volnej pád
  Nezařazeno
 • Tajný Znamení
  Nezařazeno
 • Časoprostor
  Nezařazeno
 • Naivní
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Bio a historie

Bio Hlavolamy

Kapela Hlavolamy se formuje zhruba od roku 2018 okolo kytaristy a zpěváka Lukáše Konvaliny. V počátcích, ještě pod původním názvem Luko, akustické duo Lukáše Konvaliny a Lukáše Bodyho hrálo po menších akcích. Koncem roku se přidává zkušený baskytarista Michal Matoušek. V únoru 2019 se vydala tříčlenná formace do Kutné Hory k Petrovi Lebedovi z Rybiček 48 do studia LeGrill Records nahrát svůj první Singl nesoucí název “Naivní”. Následně jej vydali i s videoklipem 1.5.2019. Během léta  se formace rozšiřuje o bubeníka Jana Procházku a kytaristu Daniela Hudečka. 

S novými tvářemi se výrazně mění i projev kapely, kdy se pozvolna žánr mění z akustické hudby na progresivní POP/Rock. S tím přichází i další významná změna a to změna názvu na HLAVOLAMY. V říjnu se vydávají opět do Kutné Hory nahrát další singl “Časoprostor” . Také začali objíždět regionální akce a festivaly a pomalu o sobě dávat vědět. 29.2. 2020 spatřil světlo světa i videoklip k písní Časoprostor. Nyní se kapela snaží doladit své umění na tu nejvyšší úroveň, aby mohla pozvolna naplňovat své ambice a stát se nadregionální kapelou.

Členové :

Lukáš Konvalina (Kytara + Zpěv) = zhruba od svých 10 let se věnuje akustické kytaře a zpěvu. V začátcích dával prostor spíš táborákovým písničkám. Zhruba okolo 16 let začal zkoušet tvořit vlastní tvorbu. Texty a hudbu prezentuje právě v kapele Hlavolamy.

Michal Matoušek (Baskytara + Vokály) = Baskytaře se věnuje od roku 2003 ačkoliv první zkušenost s ní měl už v 7 letech. Prošel nespočet kapel různých žánrů a hostoval u  věhlasných jmen daných žánrů. Nyní se primárně koncentruje na kapelu Hlavolamy.

Jan Procházka (Bicí + Vokály) = Jako bubeník  léta hrál v dechových orchestrech a následně v Marching Bandu, coby kytarista s kapelou Liwid  vystoupil na předních festivalech jako Rock for People, Votvírák, Vysočina Fest, Sázava Fest. Nyní hraje na kytaru s kapelou U mě Dobrý a na bicí s kapelou Hlavolamy.

Daniel Hudeček ( Kytara ) = Hudbě se věnuje od šesti let, kdy byl proti jeho vůli přinucen hrát na zobcovou flétnu. Od dvanácti ho začala hudba bavit a začal zkoušet jiné nástroje. Trumpetu, klávesy, bicí.. Ale v patnácti ho uchvátila kytara. Prošel si několika kapelami a s Toužimským orchestrem si zahrál i na zahraničních festivalech. (Belgie, Itálie, Německo). Momentálně se primárně věnuje kapele Hlavolamy.