Zlá holka & hodný hoch - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Zlá holka & hodný hoch acoustic-thrash / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Strašidla z hradu
  Nezařazeno
 • Anonymní diskutér
  Nezařazeno
 • WTF (feat. Natálie Kocábová, pro divadelní představení))
  Nezařazeno
 • Město (bonus - ze seriál Až po uši)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Dva protřelí muzikanti Vladivojna La Chia a Iby Pop (Jakub Xavier Baro) spojili své tvůrčí síly a během spontánního jamování ve Vladivojnině studiu vytvořili několik společných skladeb. Základním kamenem všech písní jsou tématické texty, které se soustřědí na jejich pocity ze součastné společnosti, ale i na jejich vlastní slabosti. Jejich první společná skladba "Strašidla z hradu" vznikla impulsivně 17. listopadu 2014 po demonstraci na Národní třídě. Hned další den jí společně natočili u Vladivojny, včetně stejnojmenného klipu. Vlna nenávistných reakcí a komentářů po zveřejnění  videa dvojici inspirovala k druhé skladbě "Anonymní diskutér".  Ta si bere odlehčenou recesivní formou na paškál všechny hloupé a nenávistné tvory, kteří svou zlost a netoleranci vůči cizím názorům ventilují buď v anonymních debatách pod články nebo na sociálních sítích.

Vladivojna La Chia je známá především jako skladatelka filmové a divadelní hudby - Nevinnost (nominace na Českého lva), Až po uši (seriál HBO) , Molly Sweeney, A voda stoupá, Burundanga (Rokoko),… Jako zpěvačka rockové skupiny Banana si zahrála např: před Marilyn Mansonem nebo Scorpions. Její sólová alba jsou ceněna pro svou unikátní pestrost a osobitost. Poslední sólové album Tajemství (s)prostěradel si zpěvačka sama složila i nahrála víceméně na opuštěném statku a každý obal maluje ručně akvarelem.

Iby Pop je multiinstrumentalista a zpěvák, znám ze skupiny Aniby Neřekla (spolu s Annou Polívkovou),jako bývalý vedoucí a člen mezinárodního sboru Apsora Idy Kelarové,člen poprockového Geoff Tyson Bandu (us) nebo z kabaretu U Falešné kočičky. Skládá také hudbu pro divadlo (Krasavice Interkontinentální Marty Issové a Anny Polívkové - LaFabrika,Případy Dr.Touretta - Ponec..) nebo si zahrál filmové role (Parádně pokecal,atd.)...