YTIVARG - O kapele | Bandzone.cz

YTIVARG grind-black / České Budějovice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • The Forgotten Past
  The Forgotten Past
 • Re-Bender / Zoodiac (AHUMADO GRANUJO designed by YTIVARG)
  The Forgotten Past
 • Radio Hit (ANAL CUNT designed by YTIVARG)
  The Forgotten Past
 • Bipolar transistor
  Wardenclyffe
 • Go against the current
  Wardenclyffe
 • Anode annihilation
  Wardenclyffe
 • Wardenclyffe
  Wardenclyffe
 • Offensive electronic warfare
  Wardenclyffe
 • Anomalous EMP
  Wardenclyffe
 • Broken insulator
  Wardenclyffe
 • Bias distortion
  Wardenclyffe
 • Silent Views
  Ytivarg
 • Black Throne
  Ytivarg
 • Inward Thoughts
  Ytivarg
 • Frozen Scars
  Ytivarg
 • Dark Skies
  Ytivarg
 • Cold Faces
  Ytivarg
 • GRAVITY 1999 - Offensive, Ill
  Nezařazeno
 • GRAVITY 1999 - Wasteland
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Growl
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

# Electrician Grind Black #

Aktuální sestava

Luky - Growl

F.C. - Guitar, Scream

Ondra - Drums

Zdeněk - Bass, Roar

Stanley - Bass (alternace)

Diskografie

2020 - YTIVARG - THE FORGOTTEN PAST (EP)

2017 - YTIVARG - WARDENCLYFFE (CD)

2006 - YTIVARG - Ytivarg (CD)

1999 - GRAVITY - The Window To The Unknown (demo MC)

1996 - GRAVITY - TV And Radio Symphony (demo MC)

1995 - GRAVITY - Demo 1995 (demo MC)

Recenze

2017 - YTIVARG - WARDENCLYFFE (CD)

https://www.fobiazine.net/article/9997/ytivarg-wardenclyffe

http://www.deadlystormzine.com/2020/10/recenzereview-ytivarg-forgotten-past.html

https://www.echoes-zine.cz/recenze/ytivarg-wardenclyffe

https://rateyourmusic.com/release/album/ytivarg/wardenclyffe/

2020 - YTIVARG - THE FORGOTTEN PAST (EP)

https://www.fobiazine.net/article/12013/ytivarg-the-forgotten-past

http://www.deadlystormzine.com/2020/10/recenzereview-ytivarg-forgotten-past.html

https://www.echoes-zine.cz/recenze/ytivarg-the-forgotten-past-ep

Bio a historie

YTIVARG / GRAVITY - 1995 - 2007

GRAVITY (původní název pro YTIVARG) vznikají někdy v roce 1995 čistě jako studiový projekt v sestavě F.C. - guitar (ISACAARUM, ex - BIZARRE EMBALMING) a ELECTRIC MAN - Keyboards and samples. Z té doby se zachovaly dvě dema a to Gravity - Demo 1995 a Gravity - TV And Radio Symphony (1996). Na druhém demu se jako host podílel MICULA PARVA - budoucí člen projektu - a to v songu RADIO HIT (Cover od ANAL CUNT) v roli bubeníka a zpěváka. Po angažování M. PARVY (ex - INGROWING, ex - BIZARRE EMBALMING) jako stálého a hlavně živého bubeníka ELECTRIC MAN ustupuje do pozadí a nadále funguje už jen jako šedá eminence projektu a stará se o technické zázemí.

Rozhodli jsme se, že ze studiového projektu uděláme regulérní kapelu a pod názvem ABNORMAL GRAVITY se tak stává. Sestava se tedy mění na F.C. - Guitars, MICULA PARVA - Drums, MARCEL - Vox. Načvičili jsme 6 věcí včetně cover od ANAL CUNT - RADIO HIT. Po asi půlročním martyriu sehnat basáka a ne zrovna dobrém pěveckém výkonu Marcela a jednom odřeknutém koncertu MARCEL končí a s MICULOU PARVOU se rozhodujeme, že další fungování necháme opět pouze na bázi studiového projektu. Mezitím MICULA PARVA odešel z INGROWING oba dva začínáme hrát v BIZARRE EMBALMING a tak GRAVITY jdou malinko stranou. Až někdy v roce 1998 opět pokračujeme v další práci a ve zkušebně připravujeme první oficiální demo GRAVITY - The Window To The Unknown (1999), které pak svépomocí ve zkušebně natáčíme a v roce 1999 vychází v počtu 50 ks MC kazet a je šířeno víceméně jen mezi známé. Je zde 11 songů nesoucí se v death/thrash/grindovém stylu. Obal na MC zhotovil Mr. CHYMUS ze spřízněných ISACAARUM.

Další směrování projektu se drobet obrací a další tvorba se nese v duchu severského blackmetalu typu BURZUMDARKTHRONE a MARDUK. Projekt se přejmenovává z GRAVITY na YTIVARG. Bezejmenné demo je v roce 2000 opět svépomocí natáčeno ve zkušebně a čítá 6 songů. Po natočení dema se připravuje jeho vydání na nosičích CD-R, brzdou se však stává příprava obalu, která vázne. Další nemilou skutečností je, že se MICULA PARVA rozhoduje sestavu YTIVARG opustit. Před jeho odejitím jsou ještě složeny 3 nové songy, které však čertužel nejsou nikde a nikým zaznamenány. Na projektu tou dobou ještě vypomáhá JIMMY (ex - BIZARRE EMBALMING, ISACAARUM) jako druhý kytarista. Po mém nástupu do ISACAARUM jako poslední a zakládající člen dávám YTIVARG k ledu. Díky mé časové vytíženosti v ISA další aktivity projektu začínají až v roce 2006, kdy se mi daří konečně dát dohromady obal na prozatím nevydané CD YTIVARG - Ytivarg a celou původní nahrávku vyčistit a zmasterovat na PC. Vychází opět jako DYI na CD-R s barevným oboustranným obalem a potiskem CD v profi provedení.

Další fungování YTIVARG nijak nedramatizuji, prozatím pracuji na novém materiálu, ovšem nemohu říct kdy a jestli vůbec spatří světlo světa… Rád bych…

Výše uvedené nahrávky YTIVARG - Ytivarg (2006) a GRAVITY - The Window To The Unknown (1999) jsou samozřejmě pro případné zájemce z dispozici, stačí mne kontaktovat emailem ytivarg@seznam.cz 

F.C. YTIVARG - Duben 2007

YTIVARG 2015 - 2020

2015

ISACAARUM jsou mrtví, ať žijí YTIVARG! Tak jsme to dali znova dohromady :-) V sestavě se kromě Miculy Parvy a mě (F.C.) objevil ještě další odpadlík ISACAARUM a to basák Jimmy a taktéž další bývalý člen téhož souboru bubeník Internerv. A v této sestavě to vypadá, že hudba YTIVARG asi dost zgrindovatí :-) Uvidíme… Plynulý rozběh kapely však malinko přibržďuje Jimmy, který trochu nečekaně opouští sestavu YTIVARG. Ač to dělá velice nerad, časové důvody, kvůli kterým ukončil činnost nejprve v ISACAARUM, ho nakonec dohnaly i v YTIVARG. Jeho nástupcem se stává Petr Piskač (OLLTEGA). Makáme dál na novém materiálu. Bohužel ani Petr Piskač se v sestavě dlouho neohřál, kvůli nepřesvědčivým hudebním výkonům ukončuje v říjnu 2015 na vlastní žádost v YTIVARG své působení. Před nadcházejícím prvním koncertem 14.11.2015 v ČB je to sice nepříjemné, nicméně premiéru YTIVARG to neohrozí. Přijímáme potřebná opatření, pokračujeme dále ve třech za pomoci výdobytků moderních technologií a současně hledáme nového basáka. Dokončujeme materiál, který bude představen na prvním koncertě. Songy nesou názvy jako ANODE ANNIHILATION, BIAS DISTORTION, ANOMALOUS EMP či OFFENSIVE EELCTRONIC WARFARE. 

2016

Na přelomu roku 2015/2016 se sestava YTIVARG konečně rozrostla o plnohodnotného basáka. Říká si STANLEY a dobách minulých byl k vidění v dačické death/doom smečce AGONY. První gigem se Stanleym za basou se stala 4.3.2016 akce Heavy Weight Night vol.I v Českých Budějovicích v MC Fabrika, za spoluúčasti LAHAR, BUT a BRUTALLY DECEASED. 

Dalších koncertů moc není, makáme hlavně na materiálu na novou desku. Výjimkou se však stává vystoupení po boku US deathmetalových legend SEVERANCE na domácí půdě v MC Fabrika, které si moc užíváme. 22.8.2016 nastupujeme do studia Hellsound páně Kapáka (AVENGER) udělat nový studiový zásek YTIVARG. Deska ponese název WARDENCLYFFE a bude to electrician grind-black vyhlazovačka. Náběry nástrojů dopadají na výbornou, jsme moc spokojeni. Hned v sobotu 27.8. se přesouváme do nedaleké Sušice, abychom si zachrastili na vyhlášeném open air festu Metal Madness vol. III, který pořádají mistři z MORTIFILIA. Hlavními tahouny jsou legendy SDI! Stáváme se také novými stájovými koni labelu BIZARRE LEPROUS PRODUCTION páně Romana Poláčka. Připravovaná deska WARDENCLYFFE na sebe nenechá dlouho čekat a bude vydána pod tímto labelem. Průběžně také pracujeme na obalu a promo fotkách. Konec roku pak trochu kazí fakt, že po neshodách osobního charakteru je z kapely odejit basák Stanley. Hledáme opět intenzivně náhradu…

 

 

2017

 V pondělí 2.1.2017 oficiálně vychází naší první full CD WARDENCLYFFE. Máme radost jak malé děti. Deska je to tvrdá, rychlá, temná, přesně taková, jak se na řádnou grind-black jízdu sluší a patří! S naší hudební minulostí asi nikdo nemohl očekávat, že natočíme popík :-) 9 songů se obsahově zaobírá odkazem technického génia Nikoly Tesly a dalšími elektrotechnickými tématy. Pod grafiku CD se podepisuje Radek Popel (AVENGER, DARK ANGELS). První recenze na sebe nenechávají dlouho čekat (FOBIA Zine). V sobotu 28.1.2017 probíhá v domovském klubu MC Fabrika křest CD, nahrávka je oficiálně znesvěcena pány z MORTIFILIA a PERFECITIZEN. A perlička na závěr… Na křtu CD nám zahostoval na pozici basáka drtič tlustých strun Zdeněk Šitner (THE REVOLT, ALTERNATIVE CORE). Kolektiv YTIVARG ho tak nadchl, že v sestavě už zůstává jako plnohodnotný člen. Vítej Zdendo!! V 74. čísle časopisu Pařátu vychází s YTIVARG rozhovor  točí se okolo nové desky WARDENCLYFFE. Pácháme také první merchandise YTIVARG (nášivky) a v dalším sledu ve spolupráci s vydavatelstvím BLP pánská a dámská trička WARDENCLYFFE.

  

 

2018

Designérka a tvůrčí osůbka Terezka Dohnalová alias MANON BLACK připravuje pro YTIVARG sérii šperků s tématikou YTIVARG! Základem těchto skvostů jsou kytarové struny používané a ohrané přímo členy kapely, takže každý kus je originálem. Už méně pozitivní zprávou je žádost bubeníka Internerva opustit z časově-pracovních důvodů řady YTIVARG. Mírovi tak děkujeme za odvedenou práci a přejeme mu hodně štěstí do jeho dalšího hudebního života, který chce povýšit na profesionální úroveň a hudbou se živit. Sháníme bubeníka… Proběhne pár konkurzů a oťukávaček, nakonec můžeme 04/2018 radostně vyhlásit: Máme nového bubeníka!!! Je nám ctí do řad YTIVARG přivítat vodňanského tlučouna Ondru Horvátha. Secvičujeme matroš z WARDENCLYFFE, ať můžeme zase co nejdříve hrát live. V mezidobí řešíme další příjemné věci. YTIVARG jsou s albem WARDENCLYFFE nominování v anketě Břitva 2017 za objev roku! Končíme na krásném druhém místě. Ondra se postupně zacvičuje, vyrábíme také svůj první oficiální videoklip a to k titulnímu songu WARDENCLYFFE. Klip je z dílny Vaška Trnky… děkujeme moc Václave! 10.11.2018 pak probíhá na domácí půdě v ČB (Music Bar Velbloud) první gig s naším novým bubeníkem Ondrou a to ve společnosti kapel NOISEBLEED a VIHAR. Akce dopadá na výbornou.

 

2019

První půlka roku 2019 je především koncertní. 2.2.2019 pořádáme v ČB naší akci SHOW NO MERCY vol.4 za účasti AWRIZIS, THROUGH THE DISASTER a THE REVOLT, v půlce února vyrážíme díky pozvání kluků z CUTTERRED FLESH do Mariánských Lázní a Chodova, následuje koncert ve Strakonicích s/bez WELLICORUS a jako bonus ještě 2 koncerty v Brně na Melodce. Postupujeme do semifinále soutěže SPARK FRESH BLOOD a jsme nominováni do ankety Břitva 2018 s videoklipem WARDENCLYFFE. V létě si odskakujeme na Volyňský open air fest ETEF, kde vystupují jako headlineři AETERNUS a ENTHRONED, následně pak do Prahy do Modré Vopice si drnknout po boku AGGRESSIVE TYRANTS, CHOCKED BY OWN VOMITS, PROLAPSED, KANDAR. Léto zakončujeme na táborském Žižkově vraždícím palcátu vol. 48. A abychom se nenudili, zavítáme ještě do studia Hellsound nahrát nějakej matroš. A to nový song THE FORGOTTEN PAST a 3 covery k tomu. Pro bubeníka Ondru je to studiová premiéra.

Druhá půlka roku 2019 je pak především pracovní. Děláme lyric video k songu THE FORGOTTEN PAST, domlouváme vydání nahraného materiálu na origo CD, řešíme grafiku obalu. Do YTIVARG se napůl vrací ztracený syn Stanley. Basák Zdenda z důvodu časového vytížení nestíhá všechny nasmlouvané gigy YTIVARG a Stanley se gentlemansky nabídl, že ho bude alternovat. Jeho výpomoc moc rádi přijímáme, staré křivdy jsou zapomenuty. První vystoupení se Stanleym probíhá 26.10.2019 v Borkovanech u Brna na The Flames Of Eternal Hate vol. 4 za spoluúčasti GET AWAY a DEMENTOR (SK). Zároveň jsme lehce potunili naší live show o nějaké ty elektrikářské propriety. Konec roku 2019 však přichází neplánovaná výměna zpěváka. Micula Parva nám oznamuje svůj úmysl z osobních důvodů opustit řady YTIVARG. Jeho rozhodnutí respektujeme, děkujeme mu za vše dobré, co pro kapelu vykonal a zároveň mu přejeme hodně štěstí do jeho dalších aktivit. Poslední vystoupení s Miculou probíhají na dvojgigu 22+23.11.2019 v ČB/Vodňanech na SHOW NO MERCY vol. 5+6 za účasti AGGRESSIVE TYRANTS a CUTTERRED FLESH. Vzniklou situaci okamžitě řešíme a za mikrofon se staví growler Lukáš Jaňák, známý především ze slovenský grinderů ATTACK OF RAGE nebo českých GODSFURY (v současnosti také člen IDIOCRACY). Začínáme ihned makat na secvičování materiálu, první koncert nás čeká již v lednu 2020. Jako vánoční dárek fanouškům prezentujeme na YouTube cover songu RADIO HIT od amerických ANAL CUNT made by YTIVARG.

 

2020

Koncerty, koncerty a zase koncerty… první gig s Lukášem ve Zlíně 31.1.2020, následuje 28.2. pražská Modrá Vopice s ELYSIUM a KOLOSS, 29.2. pak na domácí půdě SHOW NO MERCY vol. 7. Do slušně rozjetého koncertního vlaku nám však vleze čínský COVID19. Tak alespoň zbývá čas na nové promo fotky a dořešení vydání CD THE FORGOTTEN PAST, které vychází 06/2020 opět pod hlavičkou BIZARRE LEPROUS PRODUCTION. Kromě titulního songu, CD ještě obsahuje 2 covery od dance-grinderů AHUMADO GRANUJO (Re-Bender / Zoodiac) a zpoza velké louže jeden track amerických noise-coreových bohů ANAL CUNT (Radio Hit). MCD tematicky pojednává o tom, že ne každá nová technologie musí automaticky znamenat lepší technologii dle motta: Modern technology does not mean better technology. Zbytek „nucené karantény“ využíváme hlavně ke skládání materiálu na další desku. V červnu opatrně vyrážíme na první post-covid koncert do Ostravy, 20.6. následuje trochu neplánované vystoupení na podporu domácího klubu MC FABRIKA po boku brněnské hydry a kamarádů INSANIA! Jsme nadšeni. Na koncertě je od Tudyho a Klímy pokřtěno naše nové CD THE FORGOTTEN PAST. Z důvodu zdravotní indispozice bubeníka sice nedorážíme v červenci do Mladé Boleslavi, zato si na konci prázdnin dáváme sušický mejdan Metal Madness vol.7, kde jako headliner vystupují holandští PESTILENCE! Jeden z nejlepších koncertů YTIVARG v existenci kapely. Na FOBIA zine vychází rozhovor k novému MCD THE FORGOTTEN PAST a také první recenze. Na září bylo plánováno vystoupení YTIVARG na benefičním koncertě v Chodově, pořadatel byl však nucen akci díky „pseudo-covid“ opatřením naší kreténské vlády s Koblihem v čele, na poslední chvíli zrušit. Volný čas tedy využíváme opět skládáním nového matroše. Máme 2 fungl nové songy, které nesou názvy POWER TRANSFORMER a HV SURGE ARRESTER. V mezidobí kytarista F.C. rozšiřuje svůj zbrojní arzenál o osmistrunnou kytaru, takže to vypadá, že nová tvorba půjde hodně hrubě od podlahy… F# to jistí :-) Nechte se překvapit.