X-Cover - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

X-Cover rock-pop / Plzeň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • X-COVER (Michal Šindelář) - Hořely, padaly hvězdy
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

gpssystem@seznam.cz - Bohumil Neumann
+420724900155 - Bohumil Neumann

Dodatečné info

Kapela X-COVER vznikla na konci roku 2010. Je převážně založena na bývalých členech formace B.A.M. Pestrý repertoár je orientován především na stěžejní rockové hity (Pink Floyd, Van Halen, R.E.M., Kiss, Eric Clapton atd.) z 60. až 90. let minulého století. Jednotliví hráči X-COVER většinou pracují i v jiných hudebních projektech, mají bohaté hudební zkušenosti jak ze současného, tak i z minulého muzikantského působení. Každý z hudebníků X-COVER je samostatnou, ve své branži uznávanou osobností. Společně se schází právě v této sestavě mimo jiné i proto, že zde naplno mohou zúročit své léty nabyté zkušenosti při hraní velmi pestrého repertoáru. A právě bohatá a rozmanitá hudební minulost těchto muzikantů je zárukou toho, že se X-COVER výrazně liší od jiných hudebních těles postavených na cover verzích známých hitů. X-COVER to není revival, to je osobitá interpretace známých skladeb, které nenechá nikoho v klidu…

      V současné době tvoří kapelu X-COVER celkem sedm členů. Některé posty jsme záměrně zdvojili, abychom mohli posluchačům nabídnout skladby v různém osobitém podaní. Noví členové přinášení nejen nové písně, ale především nové impulzy a nápady…

www.xcover.cz
=========================================================================

Členové kapely:

Martin “Zakkiss” Juha – akustická kytara, zpěv, mandolína, harmonika, bicí:
Na kytaru hraje od svých osmi let, je to jeho nejoblíbenější nástroj, ale s chutí si zahraje i na mandolínu, bubny nebo basu. Není stylově vyhraněný; rád si poslechne či zahraje veškerou dobrou muziku. I přes svůj relativně nízký věk již prošel několika kapelami, stylově od folk-rocku (Marná Snaha, FolMet) přes country (Nic Moc, MHS), blues-rock (High Gain, Hruškowicz) až po death-hardcore (Dekadence). Má svůj jednočlenný projekt (viz. http://bandzone.cz/zakkisssprojektxxx). Pokud zrovna nehraje na kytaru, věnuje se studiu elektrotechniky. Rád čte Bibli, neboť jak říká: „…je to podle mě fakt dobrá knížka obsahující odpovědi na plno otázek…“.

 

Jakub Kořínek – akustická a resophonická kytara, harmonika, zpěv:
Začal koncertovat v roce 2000, převážně na bluesové a folkové scéně. Natočil tři autorské desky. Důvod proč hraje s X-COVER? „…hraní s X-COVER je právě natolik odlišné od toho, co jsem před tím hrál. Vtahuje mě to do jiných hudebních žánrů a přivádí k písničkám, o kterých jsem si nikdy nemyslel, že si je někdy budu moci zahrát…“. Více informací na www.jakubkorinek.cz, popřípadě jakub@jakubkorinek.cz.

 

Bohouš Neumann – klávesy:
Věnovat muzice a hře na klavír se začal již v 7 letech, v různých kapelách začal působit od 16 let. Vystudoval střední průmyslovou školu hudebních nástrojů v Kraslicích. „Koketoval“ s různými značkami klávesových nástrojů, ale nakonec zůstal u značky Kurzweil, která ho zvukově nejvíce oslovila. Založil několik vlastních kapel (Průvan, Modulace, Terno, General Bass), dále působil ve formacích Slza, Sejf, Kaktus a B.A.M. Během své bohaté hudební kariéry spolupracoval s celou řadou skvělých muzikantů (Bohouš Josef, Miroslav Franěk, Miroslav Hajšman, Zdeněk Jakubec, Lumír Václavík a s mnoha dalšími). Preferované hudební žánry: jazzrock, art-rock, rock a funky…

 

Michal Šindelář – bicí, kytara, zpěv:
Narodil se roku 1982 v Praze na Vinohradech manželům Jiřímu Šindelářovi (baskytarista skupiny Katapult) a Lence Šindelářové (Banjo band Ivana Mládka). Své první bicí dostal ve třech letech. V červnu roku 1996 hrál se skupinou Katapult na Noci plné hvězd skladby Chodníkový blues a Hlupák váhá. Koncem roku 1997 nastoupil na místo hlavního bubeníka Katapultu. Během následujících šesti let s ním natočil studiovou desku Konec srandy a živák Zlatá deska 25 let, odehrál kolem 400 koncertů a zúčastnil se desítek televizních pořadů. V roce 2004 vydal sólové album Padaly hvězdy. Skupinu Katapult opustil po 12-ti letech působení (čtyři jako technik a osm jako bubeník). Současně hraje jako bubeník ve formacích Semtex a George and Beatovens, dále pak působí jako kytarista a zpěvák v kapelách Michal Šindelář Trio, Acoustic and roll. Michal je milovník hudebních nástrojů a švýcarských hodinek. Mimo podium a nahrávací studio hybernuje a jako by nebyl! Další info na www.michalsindelar.cz.

 

Martin Jančík – baskytara:
Pianistu, trombonistu a baskytaristu Martina Jančíka můžete spatřit nejen na českých pódiích, ale snadno na něj narazíte i v zahraničí, kde vystupuje s různými hudebními tělesy, hrajícími od jazzu, soulu, popu, rocku až po muzikálové projekty.

 

 

Jan “Lichťa“ Lichtenberg – kytara, zpěv:
Kytarista, zpěvák, skladatel a textař milující veškerou dobrou muziku. Specializuje se především na styly blues, orient a rock. Mimo působení v X-COVER hraje ve skupině High Gain, Hruškowicz či Prsten. Má za sebou bohatou muzikantskou minulost (Guns´n´Roses Revival, ExtraBand, Rolling Stones Revival). Mimo hudbu se rád zajímá i o další umělecké směry, je fanda dobrého filmu a literatury, ale rád si zajde i na zajímavou výstavu do galerie. 

 

 

Martin Täuber - bicí:

Martin je zkušený bubeník, který již působil v řadě hudebních uskupení (Daniel´s, Stone Gate, Joy, Ferat, Hall of Fame, Haumeny). Mezi jeho hudení vzory patří především John Bonham a Billy Cobham. Oblíbené nástroje: Sonor, Paiste, Zildjian,Ludwig, Gibraltar,Yamaha modul,Remo,Pellwood.

Bio a historie

listopad 2010:
Vznik kapely X-COVER. Bývalé členy formace B.A.M. doplnil na pozici baskytaristy Martin Jančík.

prosinec 2010:
Předpremiéra v klubu House of Blues (Plzeň).

5.února 2011:
Oficiální přemiéra v klubu Buena Vista (Plzeň) spojená s natáčením live CD & DVD.