Wotazník - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Wotazník hard rock-punk / Mladá Boleslav

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Nenajdou
 • Nesmíš Se Vzdát
 • Manifest
 • Směr Vesmír
 • Kretén
 • Vzpomínek Pár
 • Řím
 • Nechte Mě Bejt
 • Óda Na Život
 • Instinkt (Smolaři)
 • Wotazník
 • Svítání
 • Beznaděj
 • Plešatá Čára
 • Duše
 • Intermezzo Řím
 • Realita
 • Zpověď
 • Iluminátní číslo
 • To Nikdo Neví
 • Tea And Tea
 • Intermezzo Óda
 • Démon (Radio Edit)

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Piano, klavír, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Složení Wotazníku:


Ludvík Hušek  (kytara, zpěv)

Robin Véle (klávesy, zpěv)

Petr Svoboda (baskytara, vokály)

Jiří Winter (bicí, vokály)

Jakub Fiřt (sólová kytara, vokály)

Bio a historie

Jsme studentská punk-rocková kapela z Mladý Boleslavi a říkáme si Wotazník. V roce 2020 jsme vydali naše nejnovější CD s názvem PENTA a momentálně se věnujeme natáčení videoklipů a propagaci týhle desky.

Začátky

Kapelu jsme založili 14. září 2014 a původně jsme byli studenti z prvních dvou ročníků osmiletýho gymplu v Mladý Boleslavi. V první sestavě Wotazníku byli náš frontman a autor většiny songů Ludva Hušek, bubeník Vojta Vyskočil, basák Ondra Kubelka a kytarák Dejv Hybler. Když jsme zakládali kapelu, tak nám bylo 11-12 let. Po několika měsících zkoušení jsme odehráli 16. května 2015 náš první koncert v hospodě U Fišerů v Hrdlořezích, u Mladý Boleslavi. Naše teprve třetí veřejný vystoupení bylo na soutěži kapel TULIFEST v Liberci, kde se nám povedlo obsadit druhý místo a díky tomu jsme dostali možnost si nahrát náš první single v profesionálním nahrávacím studiu. Od roku 2015 jsme taky začali pořádat naše výroční koncerty vždycky v nejbližší sobotu čtrnáctýmumu září danýho roku. Tyhle výroční koncerty jsme pojmenovali WotazníCON a pravidelně v rámci nich vydáváme a zároveň i křtíme naše nahrávky. První WotazníCON jsme pořádali 12. září 2015 v hospodě U Kepkeho v Čejeticích a tam jsme vydali i pokřtili tenhle nás první single s názvem D.E.M.O.N., kterej jsme před tím v létě nahráli v libereckým studiu Brainstorm.  

2016  

V roce 2016 jsme k sobě na pár koncertů přibrali i houslistku Kláru Herblichovou s klávesačkou Anetu Cimirotovou, který obě byly Ludvovy spolužačky ze třídy. Během roku jsme vystoupili na většině malejch akcí a festivalů v okolí Mladý Boleslavi a 17. září 2016 jsme v Čejeticích uspořádali druhej WotazníCON. Nejlepší to ale bylo v Liberci, kde jsme si díky úspěchu z minulýho roku zahráli v prosinci pro víc, než 200 lidí na náměstí Dr. Edvarda Beneše v rámci akce Týden s Tulipánem.  

2017  

Začátkem roku 2017 jsme se přihlásili do soutěže Boleslavsko Hledá Talent, ve který se nám podařilo zvítězit a dostali jsme od Nadačního fondu Šance pro děti částku 50 000 korun, kterou jsme se rozhodli využít na nahrání našeho prvního CD. Během roku jsme začali naplno vystupovat v klubech, na letních festivalech i městskejch slavnostech. Přes léto jsme se s producentem Martinem Hollandrem pustili do práce na našem debutovým albu s názvem IČ14. Taky se na něm podílel klávesák Tomáš Brychta, kterej se k nám v tomhle období na krátkou dobu přidal. Tohle album jsme vydali a zároveň i pokřtili 16. září 2017 na třetím WotazníCONu, pořádaným v Sokolovně v Bělý pod Bezdězem. V tomhle roce se naše kapela taky začala prosazovat v regionálních médiích. Vyšly o nás dva články v Mladoboleslavským deníku a rádio Signál odvysílalo náš song Realita, spolu s rozhovorem s celou kapelou.  

2018  

V roce 2018 se k nám přidal klávesák a druhej zpěvák Robin Véle. Po úspěchu z minulejch let jsme se přihlásil hned do několika soutěží, včetně největší tuzemský soutěže kapel Skutečná Liga, ve který se nám podařilo obsadit druhý místo v kategorii Junior. O stupínek vejš jsme se umístili v soutěži studentskejch kapel Škola-Rocku, kterou jsme vyhráli a díky tomu jsme si zajistili vystoupení na festivalu Votvírák v následujícím roce. Taky jsme díky soutěži kapel vystoupil na 58. Zlínským Filmovým Festivalu. Během roku jsme dál vystupovali na městskejch slavnostech, v klubech i na dalších akcích. 15. září 2018 jsme v Bělý pod Bezdězem uspořádali čtvrtej WotazníCON, ale krátce před ním odešel z kapely první ze zakládajících členů, basák Ondra Kubelka. Na jeho místo na konci roku nastoupil Petr Svoboda. V prosinci jsme taky vydali náš první, i když amatérskej videoklip k songu Óda Na Život. V tomhle roce s náma taky vyšel celostránkovej rozhovor v listopadovým vydání časopisu Rock&Pop a rozhovor s kapelou taky odvysílalo rádio Signál.  

2019  

Začátek roku 2019 jsme hlavně věnovali skládání novejch songů. Taky to pro nás byla zatím nejúspěšnější koncertní sezóna, díky hraní na velkým množství letních festivalů. Zahráli jsme si třeba před kapelou Horkýže Slíže na největším českým festivalu Votvírák, nebo po Kamilu Střihavkovi na festivalu Lysá Žije. Na jaře jsme se, opět s producentem Martinem Hollandrem, pustili do nahrávání nový desky. V polovině léta ale náš frontman Ludva odletěl na roční studium do Hollywoodu v Americe. A tak jsme na rok přestali koncertovat. Díky tomu se taky v tomhle roce nekonal nás tradiční WotazníCON. Koncem roku 2019 z kapely odešel druhej ze zakládajících členů, bubeník Vojta Vyskočil a na jeho místo nastoupil Jirka Winter.  

2020  

V roce 2020 jsme po Ludvově návratu z Ameriky začali zase koncertovat a pokračovali jsme v práci na novým albu. Přes léto jsme vystoupili na pár povolenejch festivalech a 12. září 2020 jsme Bělý pod Bezdězem uspořádali pátej WotazníCON. Na něm jsme vydali a rovnou i pokřtili tuhle naši druhou desku, pojmenovanou PENTA. Taky jsme do konce roku natočili a vydali dva videoklipy, a to na songy Nenajdou a Beznaděj. Pět songů z nový desky zařadily do vysílání rádia Beat, Fajn Rock, rádio HEY, Rádio MB, Rádio Signál a další stanice. V průběhu roku jsme dávali i rozhovory pro různý tištěný média (včetně největšího českýho rockového magazínu Spark), rozhlasový stanice (např. rádio Fajn Rock a rádio HEY) a internetový servery (např. Czech Blade) V tomhle roce jsme se poprvý objevili i v televizi, když videoklip k songu Nenajdou, spolu s rozhovorem odvysílala stanice ÓČKO STAR v rámci prosincovýho vydání pořadu TV Rockparáda. V prosinci jsme taky ve spolupráci s Kulturou města Mladá Boleslav odehráli charitativní live stream z Domu kultury na podporu dětskýho fondu Klaudiánovy nemocnice v Mladý Boleslavi.  

2021  

Kromě psaní novejch songů pokračujem v natáčení klipů k songům z desky PENTA. V květnu jsme vydali první z nich k songu Kretén. Dál připravujeme podzimní šňůru koncertů a druhej křest desky PENTA, kterej proběhne 18.9. v domě kultury v Mladý Boleslavi.