Windigo - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Windigo blues-rock / České Budějovice, Český Krumlov, Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

    Kapelu Windigo založil známý budějcký kytarista Vláďa Kaplan (též Mr. Caplanicus) spolu s basákem Peťou Hájkem (oba ex-My Dry Willow). Hlavní zásluhu na založení kapely má právě Peťa Hájek, který Vláďu oslovil s nabídkou zase si po delší pauze zahrát.     Tato ústřední dvojice dále přibrala bubeníka Peťu Solonka a následně klávesáka Peťu Žižku (oba ex-Pampalini Funky Jam). Po rozpadu kapely Muchslet přibyla Lucka Sedláčková, která Petrovi Ž. ulevila od Hammondek (ten se může nyní věnovat rhodesovým, klavírním a clavinetovým zvukům:) a v neposlední řadě Martin "Joockey" Leskovjan, který se bravurním způsobem chopil foukačky.
    Kapela se rozjela na bluesových standartech k nimž přidala rockovější (Black Magic Woman) či dokonce jazzovější (latinovější :) věci (Girl from Ipanema). V současné době hrajeme i některé vlastní skladby (latinmarathon Buizá). Celá parta se snaží vyprodukovat ten správný "vintage" zvuk, což se jí občas slušně zadaří :). K tomu nám vypomáhají ty správné lampové aparáty a analogové nástroje od foukačky po hammondky.....Celý ansámbl se momentálně zasekl na počtu 5-ti členů.

Bio a historie

Vláďa Kaplan - Kytara, zpěv

Peťa Hájek - basová kytara

Peťa Solonek - bicí

Martin "Joockey" Leskovjan - foukací harmonika

Peťa Žižka - klávesy

 

Pečlivě se připravujeme na nahrání prvního alba skupiny :)))