Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Welicoruss symphonic-black / Praha

„Skladame nový album“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • "Az Esm`" album preview 1 159 ×
 • Sons Of The North ("Az Esm`" album 2015) 735 ×
 • Sons Of The North 1 109 ×
 • Intro- Kharna (EP) (2011) 365 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Bridge Of Hope- Kharna (EP) (2011) 873 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Kharnha- Kharna (EP) (2011) 526 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Dolmen- Kharna (EP) (2011) 372 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Kharna (Orchestral version)- Kharna (EP) (2011) 194 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Dance of the Knights (orig. Prokofiev)- Apeiron (2009) 176 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Apeiron- Apeiron (2009) 180 ×
 • Slavonic Power- Wintermoon Symphony (2008) 176 ×
 • Glory of Russia- Wintermoon Symphony (2008) 164 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

WelicoRuss je ruská Symfonická Black / Pagan Metalová kapela z Novosibirsku, města na Sibiři.

Koncepce

Název skupiny WelicoRuss má historický význam, odvozený od názvu starého Severo-Východního Ruska. Název je také odkazem na ruského revolucionáře Černyševského. Zatímco zvuk a obraznost kapely s jejich tmou a intenzitou bezpochybně patří ke black metalu, hudba WelicoRuss také obsahuje tradiční lidové melodie a symfonické prvky. Texty, koncepce a ideologie jsou inspirovány starým Ruskem.

Formace

Kapela byla původně založená jako boční projekt Alexeje Boganova roku 2002, ale několik demo cd bylo vydané už dřív, než byla roku 2006 nabrána plná sestava. První dlouhohrající album "WinterMoon Symphony" bylo vydáno roku 2008, a druhé "Apeiron" následovalo krátce později roku 2009. Obě alba byly vydané významným ruským vydavatelstvím CD-Maximum, než kapela zrušila smlouvu s jejím vydavatelstvím v roce 2009.

Ranní období

Videoklip písní "Blizzard" začal svou rotaci na YouTube letem roku 2008, a tehdy WelicoRuss vystupoval na stejném podiu s Gorgoroth, Samael, Moonspell, a Cynic na festivalu Metal Heads Mission. Kapela byla uvedena ve vydání č. 47 Ruského časopisu Dark City Magazine, čím získává další uznání. V roce 2009 kapela zahrála své první turné "WinterMoon Symphony Tour" v roli hlavní hvězdy v 16 městech Ruska od 11. Dubnu do 24. Května. Mimo jiné kapela taky zahrála s norskou Viking Black legendou Helheim v roce 2009.

Střední období

V červenci 2011 kapela vydala bezplatný online single "Kharnha", který obsahuje tří nové písně, intro a orchestrovou verzi titulního tracku. Toto vydaní představuje kapelu v poněkud jiném pohledu s melodičtějším stylem a otevřenějším procesem psaní.

V září 2011 kapela podepsala distribuční smlouvu s americkým labelem Domestic Genocide Records. V prosinci 2011 WelicoRuss prezentoval svůj nový videoklip „Kharna“ v klubu Rock City Club v Novosibirsku. Video bylo natáčeno firmou Imperium Studios pod vedením Alexandra Tsurupa a Alexandra Semko a obsahuje klasické rusko-skandinávské témata s účastí skupiny historického šermu "Steel Fist" a modelkou Sofii Sonador.

2014 a dále

V podzimu 2013 se zakladatel kapely Alexej Boganov  přestěhoval do Prahy a začal hledat novou sestavu. Brzy ke kapele se připojili srbský kytarista Gojko Marič, ruský basista Dmitrij Žicharevič a český bubeník David Urban (hrající ještě v pražských kapelách Odraedir a Groza) což udělalo WelicoRuss de facto mezinárodním projektem.

V roce 2014 kapela hraje na koncertech Arkony v Praze a Brně a zúčastní se festivalu Made of Metal a Under the Dark Moon v České Republice.

Vydání nového alba „Az esm“ („Já jsem“ ve staroruštině) se plánuje na jaro 2014.