Wedge of Fate - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Wedge of Fate metal / Praha

„Jeden projekt, jeden příběh...“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Piano, klavír, Syntezátor / Sampler

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Co je Wedge of Fate? Pochmurný, lehce symfonický metal se sklony k blacku, s lyrickými texty plnými naděje, romantismu, zklamání, bolesti a smutku, v celku se slévající v jeden dlouhý příběh - baladu.

Bio a historie

Jeden projekt, jeden příběh...

Projekt Wedge of Fate vznikl oficiálně v říjnu 2012. S myšlenkou založit kapelu tehdy přišel vokalista Bohouš Vondryska za Jiřím Řimnáčem, toho času spolužáci. Slovo dalo slovo, chuť hrát tvrdší muziku byla určující a tak uvedli myšlenku v život, tehdy vzniká i název. K nim se přidali Martin Erneker a Luboš Konárek. Už tehdy ale začal také chronický problém najít a udržet členy kapely, kteří mnohdy odcházeli kvůli neúplnosti bandy. Trvalejší problém byl tedy na postu dalšího kytaristy, kde docházelo k častým obměnám. Nejvíce se v rané době zapsal Pepa Valenta, který ve Wedge působil v době skládání songu Twilight Before Storm a částečně i Autumn Love. Samostatnou kapitolou je klávesák Jarda Mach (ex Spine in True), který byl tou dobou na rok v USA, ovšem jako by už člen kapely byl.

První nahrávání...

Kapelu díky změnám v sestavě ( i na postu zpěváka) doprovázela stagnace a chvíli to vypadalo na krach, to všechno ale zlomilo první nahrávání v Borovanech u Martina Janešíka. To proběhlo mezi 4. a 14. červencem 2013. Nahrály se instrumentální pasáže a "bonus" Autumn Love, který nazpíval Vašek "Ventil" Chlumecký (ex Of the Woods). O rok později nahrál vokály na demo staronový člen Bob Vondryska. V roce 2014 nás však z časových důvodů opustil bubeník Stanley Bušta, za kterého jsme dlouho nemohli najít adekvátní náhradu a přišla druhá krize kapely.

Změny, zmĕny, změny

Rok 2015 však přinesl další novinky a změny. Na konci léta jsme znovu navštívili Borovany a byl zde nahrán singl Nightmare. Důležitější událostí roku však bylo stěhování do Prahy, kde většina kapely bydlí. Nutno dodat, že se vrátil problém s obaszením kapely.

Nová naděje?

Léto 2016 znamenalo již klasickou návštěvu Borovan a další nahrávání. Vznikly tak instrumentální pasáže k songům Slave of Ancient Times a Pact with the Serpent. Už tehdy s námi spolupracoval dnes již stálý člen kapely, kytarista Tomáš Cetel, který právě v Borovanech nahrál první pasáž songu Two Ravens... Rovněž se (konečně) ustálil i post basáka, když se k nám přidal Ondra "Šimič" Šimera.

Od soumraku do úsvitu

Na sklonku léta 2017 se podařilo nahrát songy From Dusk Till Dawn a Season of Mist. Jak jinak, než v Borovanech. Místo Jardy Macha u kláves přebral náš dosavadí spolupracující a vrchní nahrávač Mates Janešík. Bicí opět skvěle napsal Stanley Bušta.