Warning Vision - O kapele | Bandzone.cz

Warning Vision hard rock / Vyškov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Nezhasínej
  Nezařazeno
 • Oheň
  Nezařazeno
 • Hra se lží 2017
  Nezařazeno
 • Soudný den 2017
  Nezařazeno
 • Jsem jako stín 2017
  Nezařazeno
 • Ztracená důvěra 2017
  Nezařazeno
 • Výhra je modrobílá
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Syntezátor / Sampler, Piano, klavír, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

FACEBOOK ZDE

Kapela vznikla v září roku 2011 v Brně. Sestavu tvořil Milan Velecký (bicí);Jan “Hanz”Jiříček (kytara, zpěv), který je kapelníkem a z části autorem textů i muziky; Dušan Bilik (baskytara), který spolehlivě tvrdí muziku. První dva jmenovaní se sešli v brněnském Titanicu. Po určité době se ale rozhodli sestavit svoji vlastní novou kapelu. Mezi zakládající členy kapely patřil i Michal Janků (kytara, zpěv), který již není jejím členem, ale obohatil kapelu svěžími a moderními nápady, které se promítly i do nového maxisinglu. Na pozici druhého kytaristy se na nějakou dobu angažoval Lubomír Bařina.

Těsně před koncem roku 2013, byl ke spolupráci osloven Miloš “Cukero” Hořínek a po první zkoušce v lednu 2014, se stává členem WV na postu sólového zpěvu. Těsně před touto zkouškou, bohužel z časových důvodů odchází Milan Velecký a Warning Vision tak přichází nejen o jednoho ze zakladatelů, ale hlavně o bubeníka, který měl vliv na vývoj i rytmiku celé kapely. Na samém konci února 2014 se po krátké schůzce k již nedočkávým členům WV, přidává Hanzův dlouholetý kamarád, Luděk Struhař (bicí, zpěv) a tím se Warning Vision “prozatím” stává kompletní kapelou a může se již plně věnovat tvorbě a soustředění na sezónu. Luděk je skvělý bubenik a také dobře zpívá, začátky jeho hudební kariéry sahají daleko do minulosti, ale o muzice se dalo hovořit snad až při jeho působení v kapele Salieri. Poté následovalo ještě několik dalších..V září 2015 se součástí kapely stává profi klávesák Lukáš Krejsa a "Warningovská" hudba dostává zcela nový kabát. Od ledna 2016 se na pár týdnů členové zavírají do studia a plodí první společné CD. Před jeho dokončením však kapelu opouští zpěvák Miloš Hořínek a po krátkém tápání přichází Hansův a Lukášův kamarád Milan "Guliver" Holzer. Toho však z časových důvodů po necelém půl roce střídá vynikající zpěvák a muzikant Josef "McPepin" Tichánek a kapela se stává opět stabilní a plně funkční.

Soubor WV je sestaven ze zkušených rockových hudebníků, kteří mají za sebou spoustu odehraných akcí, natočených hudebních nosičů a fungovali v mnoha více či méně úspěšných kapelách. Skladatelské a textařské zázemí je v kvartetu podloženo také dlouholetou praxí. Současné členy Warning Vision jste mohli v minulosti vidět a slyšet v těchto kapelách: Secondend,The Fingers, Ella, Cobra, Credo, Sára, Regon, Attacca, Kraken, Styl, Thorax, Foxy Lady, Gang Alien, Defect, Island, Utřinos, U2 Cover band, Trajekt rock, Salieri, Vivian, Premier, Wayn, Babyloon, Sára, EXBAND, Třetí míza, Lament....

 

Bio a historie

Marcela Paul

Vocal

 

Jan „Hans“ Jiříček

kajtry a břéskot

Narozen: 7.9.1971 ve Zlíně

Hudební praxe: Gravitace; Thotax; Attacca; Impuls; Styl; Gold Stings; Kraken; Heart of Stone; Regon; Wild land; Cobra; The Fingers; Credo; Sára; Ella; New Fingers; Titanic

Hudební vzory: Whitesnake; Europe; Ozzy Osbourne; Deep Purple; Uriah Heep; Yes; Rush; Saga; Toto

Vercajk:) kajtry – Schecter; zesáky a bedny – Engl; lana – Ernie Ball; mikrofony – AKG

 

Lukáš "Lucky" Krejsa

klapky

Narozen: 17.3.1977 v Brně

Hudební praxe: Brevis, Třetí míza, Lament

Hudební vzory: Nightwish, Sabaton....

Vercajk: Yamaha, Kurzweil, Roland

Dušan „Dudu“ Bilik

kontrabas

Narozen: 1.12.1967 v Ostravě

Hudební praxe: Gang Alien; Defect; Foxy Lady

Hudební vzory: Avantasia; Rage

Vercajk: kontrabas – Music Man; Fender; apec – Ampeg SVT 3 PRO, Ampeg 18″, Ampeg 4×10″ ,Korg DTR; Marshall

Luděk Struhař

škopke

Narozen: 26.8.1968 v Brně

Hudební praxe: Salieri, Vivian, Premier, Wayn, Babyloon, Sára, EXBAND

Hudební vzory: Accept, Dream Theater, Joe Satriani, Steve Vai, Ozzy, Iron Maiden, Judas Priest

Vercajk:) škopky - DW, mechanika Gibraltar, Pearl, Tama, činely Zidjian