Warchild - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Warchild thrash-black / Rakovník

„První věc z nového CD je k poslechu - ETERNAL!!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Growl, Scream
Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Kapela Warchild hraje směs thrash, death a black metalu. Skutečně těžko zařaditelné.

Současné složení kapely je toto:

Aleister:   kytary, vokály
Samael:   kytary, vokály
Janiie: basa
Petr Nožík: bicí

Kapela má na kontě tři CD - Krvavá cesta, Looking Back a novou Desire & Rage. Kromě toho máme za sebou nespočet koncertů a účast na kompilacích a splitech jako Metal Chaos, Scream Of Nosferatu, Hardcore Metal Punk Forever a dalších.

Bio a historie

Trocha historie...

Kapela Warchild hraje těžko zařaditelnou směs thrash, death a black metalu.

Skupinu založili v roce 1997 Aleister a Samael. Zpočátku probíhalo mnoho personálních změn, především na postu bubeníka.

Po dlouhých letech skládání a cvičení v garáži začala kapela v roce 2001 koncertovat. V té době vydala kapela první CD nazvané Krvavá cesta.

Kapela pokračovala v koncertování do podzimu 2002, kdy jí opustil bubeník. Na konci roku 2003 se vrátil Milhaus, který hrál s kapelou do roku 2001.

Personální složení kapely se dále změnilo na podzim roku 2004, kdy pro přílišné zaneprázdnění opustil kapelu bubeník Milhaus. Kapela začala hrát s bicím automatem.

V roce 2005 bylo vydáno druhé CD - Looking Back. V letech 2005 a 2006 probíhala intenzivní koncertní činnost.

Na konci roku 2006 kapela veškeré své koncertní aktivity pozastavila, uzavřela se do zkušebny a začala natáčet nové CD nazvané Desire & Rage.

V průběhu natáčení CD Desire & Rage došlo k dalším zásadním personálním změnám. Z kapely odešli basáci Psycho a Nestorat.

Album Desire & Rage bylo vydáno ke konci roku 2008 a sklidilo mnoho pochvalných a nadšených recenzí. Ještě stále je k dispozici na klasických nosičích nebo v digitální distribuci.

Ve stejné době přišel do kapely nový basák Silentor. V roce 2009 odehrála kapela několik koncertů a v polovině roku Silentor opět odešel. Další koncerty odehrála kapela bez basáka.

K významnému posunu došlo v roce 2010, kdy do Warchild konečně přišel zkušený bubeník Petr Nožík a o několik měsíců později i basák Carlos. Začalo se pracovat na přípravě nových koncertů i na další desce.

Přišel rok 2011 a s ním, bohužel, i další personální změny. Ze zdravotních důvodů (dlouhotrvající problémy se sluchem) musel kapelu opustit basák Carlos. V červenci pak kapelu opustila i Marky.

Tvrdé jádro kapely však i nadále nadšeně pokračovalo v práci na příští desce i na nacvičení starších věcí pro koncertní pódia. Klávesy už v naší kapele nebudou, zbývalo jenom sehnat basáka.

Tohoto postu se po čase ujala Janiie a kapela se tak opět zkompletovala.