Votchi - O kapele | Bandzone.cz

Votchi rock-hard rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Out Of Love - Single (2023)
  Nezařazeno
 • Stereo
  Out Of Jail
 • Pink And White
  Out Of Jail
 • Maria Magdalena
  New Religion
 • Nejdou
  New Religion
 • Unicorn
  Unicorn
 • Money
  New Religion
 • Scary Woman
  Scary Woman
 • Demon´s Eyes
  Unicorn
 • New Religion
  New Religion
 • Viva Freedom
  New Religion
 • Ghost
  Scary Woman

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Kapela Votchi působí na hudební scéně od roku 1999. Zaměřuje se především na vlastní tvorbu, která se pohybuje na pomezí progresivního hard-rocku a art-rocku. Od roku 2004 stojí v čele kapely frontman Petr Kutheil. Kapela předskakovala takovým rockovým velikánům, jako Deep Purple, Whitesnake, Nazareth, Uriah Heep, Colosseum a mnoha dalším. Pravidelně koncertuje na velkých letních festivalech a klubových koncertech. V současné době připravuje nové EP s názvem Out Of Love, které vyjde v průběhu roku 2023 u nahrávací společnosti SODEH Records z Kanady.

 Na svém kontě má čtyři desky: Scary Woman (2002), Unicorn (2004), New Religion (2008), Out Of Jail (2015) a živé DVD Live from Lucerna Musicbar (2010). Současné obsazení je následující: zpěv: Alex McBeat kytara: Martin Smejkal, baskytara: Dominik Vozobule, klávesy: Mirek Mužík, bicí: Jan Ježek , příčná flétna: Olga Vlachová

Nejaktuálnější novinky i informace o nové desce naleznete na našem Facebookuhttps://www.facebook.com/votchi

Více na oficiálních stránkách kapely: www.votchi.cz

Videoklipy na YouTube!

Youtube Video K-GzgcefzaoYoutube Video K-Gzgcefzao

Bio a historie

 VOTCHI

biografie

 Kapela Votchi vznikla na konci roku 1999. Od té doby se členové kapely měnily a vystřídalo se několik hudebníků, současné osazení je však následující: zpěv: Alex McBeat, el. kytara: Marty Smejkal, baskytara: Dominik Vozobule, klávesy: Mirek Mužík, bicí: Jan Ježek, příčná flétna: Olga Vlachová. Styl hudby se postupně vyvíjel s přicházejícími členy, přičemž dnes lze tvrdit, že to, co je možné od kapely slyšet, se nejvíce blíží progresivnímu hard-rocku.

          Skupina Votchi má vydaná 4 studiová alba a živé DVD. První z roku 2002 (Scary Woman), kterým se úspěšně uvedla na českou rockovou scénu, titulní skladba z tohoto CD byla několik měsíců v rotaci classic-rockového rádia Beat, tiskem vyšlo mnoho příznivých recenzí.  V tomto roce se skupina umístila na 3. místě v prestižní soutěži Rock made in Gambrinus a také získala první místo v soutěži Beatová liga v Plzni. V následujícím roce kapela vybojovala další prvenství, tentokrát v soutěži Rock Nymburk. Díky pravidelné účasti na velkých letních festivalech a samozřejmě častému koncertování v klubech Votchi postupně pronikají do povědomí fanoušků rockové hudby. V roce 2003 Votchi koncertovali v pražské T-mobile aréně jako hosté před legendárními Whitesnake a v Lucerna music baru předskakovali neméně známé kapele The Colosseum. Kapela vyjela na několik úspěšných koncertů do sousedního Německa. V roce 2004 Votchi vydávají své druhé album s názvem Unicorn. Několik skladeb se opět dostává do rotace rádia Beat, hudební kritici novou desku jednoznačně chválí. V roce 2005 Votchi hrají po boku významných českých kapel jako Blue Effect, Vladimír Mišík, Divokej Bill, vyhrávají soutěž rádia Beat „Naděje Beatu“ a díky tomu vystupují ve vyprodané pražské Lucerně spolu s kapelami Blue Effect a Pražský výběr. Na závěr roku přichází nejvyšší dosažená příčka – skokan roku v anketě Zlatý slavík a celkově šesté místo v kategorii kapel. V říjnu 2006 kapela vystoupila jako předskokan Deep Purple v ostravské ČEZ aréně. V roce 2007 kapela vystupovala jako support na Čechomor Kooperativa tour 2007. V říjnu obsadila 1. místo v soutěži Gambrinus MP3 paráda.

V září 2008 vychází u Popron Music album s názvem „New Religion“, na kterém spolu s Petrem Kutheilem zpívají i Bára Basiková a Tomáš Trapl. Na konci října vyjela kapela na společné turné po ČR s legendární anglickou kapelou Uriah Heep. V roce 2009 vystupuje například dvakrát jako předkapela na koncertech skupin Nazareth a Uriah Heep. Po celou dobu existence Votchi pravidelně koncertují na největších českých festivalech. V srpnu roku 2010 kapela vydává živé DVD z koncertu v Lucerna Musicbaru pořádanému ku příležitosti výročí deseti let od založení. V roce 2012 Votchi opět hostují na koncertním turné po ČR skupině Uriah Heep a také J.R. Blackmorovi.

Na začátku roku 2015 Votchi vydávají čtvrtou řadovou desku s názvem „Out Of Jail“. Ke spolupráci kapela přizvala amerického producenta (Ian Kelosky) a řadu zahraničních hostů (např. Gail Whitmore – operní zpěv).

         Za zmínku také určitě patří dva koncerty v roce 2001 v liverpoolském Cavern clubu, kde Votchi zahráli jako vůbec první česká skupina. Tento legendární klub proslavila zejména skupina Beatles.

V současné době kapela chystá nové EP s názvem Out Of Love, které vyjde v průběhu roku 2023.

Stručné informace o jednotlivých členech kapely:

Alex McBeat – zpěv

Olva Vlachová  – příčná flétna, absolventka plzeňské konzervatoře

Mirek Mužík – klávesy, vokály, autor hudby a textů, absolvent a pedagog konzervatoře JJ., absolvent HAMU

Martin Smejkal - kytara

Dominik Vozobule - basová kytara, absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka

Jan Ježek – bicí nástroje, absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka

Další podrobné informace o kapele včetně hudebních ukázek, textů skladeb a fotogalerie naleznete na internetové adrese www.votchi.cz

Videoklipy ke skladbám kapely naleznete například na Youtube.com